Таг: Хашим Тачи

КОСОВСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ТАЧИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТКАКО ХАГ ГО ПОТВРДИ ОБВИНЕНИЕТО ПРОТИВ НЕГО

КОСОВСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ТАЧИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТКАКО ХАГ ГО ПОТВРДИ ОБВИНЕНИЕТО ПРОТИВ НЕГО

Хашим Тачи објави дека се повлекува од функцијата претседател на Косово откако Специјалното обвинителство во Хаг го потврди обвинението против него. Т ...
СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО НА КОСОВО МЕ ПОВИКА ДА СВЕДОЧАМ ВО ХАГ, ОБЈАВИ АХМЕТИ

СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО НА КОСОВО МЕ ПОВИКА ДА СВЕДОЧАМ ВО ХАГ, ОБЈАВИ АХМЕТИ

Лидерот на ДУИ Али Ахмети објави на Фејсбук дека е повикан од Специјалното обвинителство на Косово да сведочи во Специјалниот суд за Косово во Хаг, Хо ...
ХАГ ПОКРЕНА ОБВИНЕНИЕ ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА ПРОТИВ КОСОВСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ХАШИМ ТАЧИ

ХАГ ПОКРЕНА ОБВИНЕНИЕ ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА ПРОТИВ КОСОВСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ХАШИМ ТАЧИ

Косовскиот претседател Хашим Тачи е обвинет за воени злосторства од Специјалното меѓународно обвинителство во Хаг. „Тачи и уште деветмина се кримин ...
МЕТА, РАДЕВ, ТАЧИ И ВУЧИЌ НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА ПЕНДАРОВСКИ ВО СОБРАНИЕТО

МЕТА, РАДЕВ, ТАЧИ И ВУЧИЌ НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА ПЕНДАРОВСКИ ВО СОБРАНИЕТО

На инаугурацијата на претседателот Стево Пендаровски во Собранието присуствуваа претседателите на Албанија Илир Мета, на Бугарија Румен Радев, на Косо ...
МОЈОТ ПОВИК ДО МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА ИЗЛЕЗАТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ НЕ Е МЕШАЊЕ ВО ВНАТРЕШНИТЕ РАБОТИ, РЕЧЕ КОСОВСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ТАЧИ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

МОЈОТ ПОВИК ДО МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА ИЗЛЕЗАТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ НЕ Е МЕШАЊЕ ВО ВНАТРЕШНИТЕ РАБОТИ, РЕЧЕ КОСОВСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ТАЧИ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

Претседателот на Косово Хашим Тачи ги повика граѓаните на Република Македонија да излезат и да гласаат на референдумот на 30 септември, но вели дека т ...
ИВАНОВ И ВУЧИЌ СЕ СПОГОДИЈА ЗА СРПСКИОТ РАЗУЗНАВАЧ ОД 27 АПРИЛ И ЗАЕДНИЧКИ ГИ НАПАДНАА НИШАНИ И ТАЧИ

ИВАНОВ И ВУЧИЌ СЕ СПОГОДИЈА ЗА СРПСКИОТ РАЗУЗНАВАЧ ОД 27 АПРИЛ И ЗАЕДНИЧКИ ГИ НАПАДНАА НИШАНИ И ТАЧИ

Претседателот на Србија Александар Вучиќ и претседателот на Македонија Ѓорге Иванов во Словенија се договориле случајот со учеството на српскиот разуз ...
СОРОС И КАТИЦА

СОРОС И КАТИЦА

1 До пред само еден месец, Никола Груевски бараше од гласачкото тело да му обезбеди 63 пратеници за да не може никој да го уценува. Им измисли федерал ...
7 / 7 НАПИСИ