Таг: Хазби Лика

1 2 10 / 14 НАПИСИ
СЕ САМОУБИ ПОРАНЕШНИОТ ВОЗАЧ НА ЕКСВИЦЕПРЕМИЕРОТ ХАЗБИ ЛИКА 

СЕ САМОУБИ ПОРАНЕШНИОТ ВОЗАЧ НА ЕКСВИЦЕПРЕМИЕРОТ ХАЗБИ ЛИКА 

Денеска околу 11 часот пронајдено е безживотното тело на Фатмир Тахири, кој порано бил возач на ексвицепремиерот Хазби Лика. Според информации од СВР ...
ТИПИЧНО СДСМУВАЊЕ

ТИПИЧНО СДСМУВАЊЕ

1 Ама зошто вака негативно кон Владата? Па не може секој ден салата да ги правите. Не се тие боксерска вреќа за удирање. Па има разлика. На пример, ев ...
СОБРАНИЕТО ГИ РАЗРЕШИ МИНИСТРИТЕ ТЕВДОВСКИ И ФАЗЛИУ И ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЛИКА

СОБРАНИЕТО ГИ РАЗРЕШИ МИНИСТРИТЕ ТЕВДОВСКИ И ФАЗЛИУ И ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЛИКА

Собранието вечерва ги разреши министерот за финансии Драган Тевдовски, министерот за локална самоуправа Сухеил Фазлиу и вицепремиерот за спроведување ...
ОД ТРЕТ ОБИД ИЗГЛАСАНО НОВОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ И ОДНОСИ МЕЃУ ЗАЕДНИЦИТЕ

ОД ТРЕТ ОБИД ИЗГЛАСАНО НОВОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ И ОДНОСИ МЕЃУ ЗАЕДНИЦИТЕ

По два неуспешни обиди поради немање кворум, денеска во Собранието беше изгласан Законот за изменување и дополнување на Законот за организација и рабо ...
АЗИЛАНТСКА ПЛАТА

АЗИЛАНТСКА ПЛАТА

1 Министерството за внатрешни работи е вклучено во предистражната постапка за снимањето на разговорите на службената телефонска централа во Јавното об ...
ДУХОТ ШЕТА

ДУХОТ ШЕТА

1 Што сè не преживеа овој Груевски. Жилав е. Отпорен. Како лебарка е. Утре во Будимпешта да падне атомска бомба и од таму ќе се спаси. А ние, еве тече ...
АКО НЕКОЈ МИНИСТЕР НЕ ДОАЃА ВО ВЛАДАТА, ТРЕБА ДА СЕ РАЗМИСЛИ ТОА ДА СЕ ПРОМЕНИ, КАЖА ЗАЕВ НАЈАВУВАЈЌИ ПРОМЕНИ ВО ВЛАДИНИОТ СОСТАВ

АКО НЕКОЈ МИНИСТЕР НЕ ДОАЃА ВО ВЛАДАТА, ТРЕБА ДА СЕ РАЗМИСЛИ ТОА ДА СЕ ПРОМЕНИ, КАЖА ЗАЕВ НАЈАВУВАЈЌИ ПРОМЕНИ ВО ВЛАДИНИОТ СОСТАВ

Премиерот Зоран Заев кажа дека веројатно наскоро ќе има смена на министри, но тоа нема да биде реконструкција на Владата, бидејќи земјата е среде сери ...
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЛИКА НЕ ОДИ НА РАБОТА ОД МАЈ, А ДОДЕКА ОДЕЛ ПОТРОШИЛ ЗА КАФЕАНИ ОКОЛУ 4 ИЛЈАДИ ЕВРА

ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЛИКА НЕ ОДИ НА РАБОТА ОД МАЈ, А ДОДЕКА ОДЕЛ ПОТРОШИЛ ЗА КАФЕАНИ ОКОЛУ 4 ИЛЈАДИ ЕВРА

Вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор Хазби Лика за угостителски услуги во рамки на државните институции и за ресторани и кафеани надвор ...
НЕУСПЕШЕН РЕФЕРЕНДУМ ЌЕ БИДЕ ПОБЕДА НА РУСИЈА, РЕЧЕ ЕКСДИПЛОМАТКАТА ОД САД ЕВЕЛИН ФАРАКАШ НА ПАНЕЛОТ ЗА РАМКОВНИОТ ДОГОВОР

НЕУСПЕШЕН РЕФЕРЕНДУМ ЌЕ БИДЕ ПОБЕДА НА РУСИЈА, РЕЧЕ ЕКСДИПЛОМАТКАТА ОД САД ЕВЕЛИН ФАРАКАШ НА ПАНЕЛОТ ЗА РАМКОВНИОТ ДОГОВОР

Поранешната заменичка на помошникот секретар за одбрана на САД Евелин Фаркаш задолжена за Европа и Азија изјави дека ако пропадне референдумот, тоа ќе ...
ЗАТВОР ИЛИ ЗАБАВА

ЗАТВОР ИЛИ ЗАБАВА

1 Поканаааааа... Мала забавааа... Еве дојдов без да ти се нааааајавам... Нацијата е повторно соочена со уште еден судбински избор. Дали да се радув ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ