Таг: Иџет Мемети

1 2 3 4 5 8 30 / 72 НАПИСИ
ОМБУДСМАНОТ РЕАГИРА ЗА ПРИВЕДУВАЊЕТО НА ПРАТЕНИЦИТЕ МУКОСКИ, ПЕШЕВСКА И АРНАУДОВ

ОМБУДСМАНОТ РЕАГИРА ЗА ПРИВЕДУВАЊЕТО НА ПРАТЕНИЦИТЕ МУКОСКИ, ПЕШЕВСКА И АРНАУДОВ

Народниот правобранител Иџет Мемети отворил постапка за случајот со приведувањето на пратениците од ВМРО- ДПМНЕ Крсто Мукоски, Жаклина Пешевска и Љубе ...
НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ БАРА ЕДНАКВИ УСЛОВИ ЗА ЖИВОТ БЕЗ ПРЕЧКИ НА ЛИЦАТА СО ПОСЕБЕНИ ПОТРЕБИ

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ БАРА ЕДНАКВИ УСЛОВИ ЗА ЖИВОТ БЕЗ ПРЕЧКИ НА ЛИЦАТА СО ПОСЕБЕНИ ПОТРЕБИ

Народниот правобранител Иџет Мемети повика на посветеност и работа за целосна интеграција на лицата со посебни потреби заради остварување на нивните п ...
ЗА ПРВПАТ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Е ЗАДОВОЛЕН ОД БУЏЕТОТ

ЗА ПРВПАТ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Е ЗАДОВОЛЕН ОД БУЏЕТОТ

За првпат се случи при договарање на буџет да се вклучи и институцијата Народен правобранител. „За првпат се случува институцијата Народен правобра ...
ДО НОВА ГОДИНА ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ВО ИДРИЗОВО И ШУТКА ЌЕ ДОБИЈАТ ЛЕКАР

ДО НОВА ГОДИНА ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ВО ИДРИЗОВО И ШУТКА ЌЕ ДОБИЈАТ ЛЕКАР

До Нова година амбулантите во затворите во Идризово и Шуто Оризари ќе ги преземе Здравствен дом Скопје, кој за околу 2.000 затвореници треба да обезбе ...
ПРАТЕНИЦИТЕ ВО ВТОРИОТ ОБИД ГИ ИЗГЛАСАА ПРЕПОРАКИТЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

ПРАТЕНИЦИТЕ ВО ВТОРИОТ ОБИД ГИ ИЗГЛАСАА ПРЕПОРАКИТЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

Собранието во вториот обид ги изгласа препораките на Народниот правобранител за подобрување на влошената состојба со човекови права и слободи, овојпат ...
ВЛАДАТА СЕ ОБВРЗA ДЕКА ЌЕ ГИ СПРОВЕДЕ ПРЕПОРАКИТЕ ЗА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА ШТО НЕ ГИ ИЗГЛАСАА ПРАТЕНИЦИТЕ

ВЛАДАТА СЕ ОБВРЗA ДЕКА ЌЕ ГИ СПРОВЕДЕ ПРЕПОРАКИТЕ ЗА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА ШТО НЕ ГИ ИЗГЛАСАА ПРАТЕНИЦИТЕ

Владата се обврзува да работи на унапредување на  слободите и човековите права и ќе преземе активности за спроведување на препораките на Народниот пра ...
ПРАТЕНИЦИТЕ НЕ ГЛАСАА ЗА МЕРКИТЕ НА ОМБУДСМАНОТ ОТИ БЕА ДЕКОНЦЕНТРИРАНИ И ЗБУНЕТИ, СЕ ПРАВДА КООРДИНАТОРОТ НА СДСМ ТУНТЕВ

ПРАТЕНИЦИТЕ НЕ ГЛАСАА ЗА МЕРКИТЕ НА ОМБУДСМАНОТ ОТИ БЕА ДЕКОНЦЕНТРИРАНИ И ЗБУНЕТИ, СЕ ПРАВДА КООРДИНАТОРОТ НА СДСМ ТУНТЕВ

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Томислав Тунтев потврди дека вчера во Собранието имало доволен број пратеници за да се изгласаат предложен ...
МЕМЕТИ ПОБАРА ОД ВЛАДАТА ДА ГИ СПРОВЕДЕ МЕРКИТЕ ЗА ЧОВЕКОВИ ПРАВА ОТКАКО ПРАТЕНИЦИТЕ ГИ ИЗИГНОРИРАА

МЕМЕТИ ПОБАРА ОД ВЛАДАТА ДА ГИ СПРОВЕДЕ МЕРКИТЕ ЗА ЧОВЕКОВИ ПРАВА ОТКАКО ПРАТЕНИЦИТЕ ГИ ИЗИГНОРИРАА

Народниот правобранител Иџет Мемети до Владата ќе ги достави мерките за подобрување на влошените состојби со човековите права и слобода кои што тој ги ...
ЗАЕВ СО МОТОР НА 4 ТРКАЛА ДОЈДЕ НА НАРОДЕН СОБИР ВО ВАРВАРИЦА

ЗАЕВ СО МОТОР НА 4 ТРКАЛА ДОЈДЕ НА НАРОДЕН СОБИР ВО ВАРВАРИЦА

Премиерот Зоран Заев, кој е член на мото клубот АТВ Струмица, денеска со моторцикл на 4 тркала дојде во иселеното село Варварица во Општина Василево, ...
273 ЗАТВОРЕНИЦИ ВРАТЕНИ ОД ГЛАСАЊЕ ОТИ ИМ ИСТЕКЛЕ ЛИЧНИТЕ КАРТИ

273 ЗАТВОРЕНИЦИ ВРАТЕНИ ОД ГЛАСАЊЕ ОТИ ИМ ИСТЕКЛЕ ЛИЧНИТЕ КАРТИ

Од вкупно 1.810 осудени лица во најголемиот затвор Идризово, во Избирачкиот список запишани се само 955 затвореници. Од нив, на гласање во првиот круг ...
1 2 3 4 5 8 30 / 72 НАПИСИ