Таг: Игор Дурловски

1 2 328 / 28 НАПИСИ
ОРДЕНОТ НЕ Е ЗА МЕНЕ, ТУКУ ЗА МОБ, ЗГРОЗЕН Е ДУРЛОВСКИ

ОРДЕНОТ НЕ Е ЗА МЕНЕ, ТУКУ ЗА МОБ, ЗГРОЗЕН Е ДУРЛОВСКИ

Директорот на Македонска опера и балет Игор Дурловски реагира на текстот „Иванов му даде орден за заслуги на Дурловски“ и го обвинува нашиот портал де ...
ИВАНОВ МУ ДАДЕ ОРДЕН ЗА ЗАСЛУГИ НА ДУРЛОВСКИ

ИВАНОВ МУ ДАДЕ ОРДЕН ЗА ЗАСЛУГИ НА ДУРЛОВСКИ

Претседателот Ѓорге Иванов денеска му даде Орден за заслуги за Македонија на директорот на Македонска опера и балет Игор Дурловски по повод 9 мај, ден ...
ДУРЛОВСКИ ИМ ГО ОСТАВИ „ЧЕТВРТИОТ ИЛИНДЕН“ НА БЕТМЕН И ДАМОВСКИ

ДУРЛОВСКИ ИМ ГО ОСТАВИ „ЧЕТВРТИОТ ИЛИНДЕН“ НА БЕТМЕН И ДАМОВСКИ

Директорот на Македонска опера и балет Игор Дурловски се повлече од организацијата на протестите на „Четврт Илинден - За заедничка Македонија“, каде б ...
КУЛТУРЊАЦИТЕ КАКО ПЛАТЕНА ВОЈСКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО

КУЛТУРЊАЦИТЕ КАКО ПЛАТЕНА ВОЈСКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО

Јавни личности од културата, истакнати уметници од сите области се во првите редови на граѓанските иницијативи што во име на „одбрана на Македонија“ с ...
НИЕДЕН ОД 15-ТЕ ОСОМНИЧЕНИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НЕ Е ПРИВЕДЕН, ПОТВРДИ МВР

НИЕДЕН ОД 15-ТЕ ОСОМНИЧЕНИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НЕ Е ПРИВЕДЕН, ПОТВРДИ МВР

МВР во координација со Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривични пријави против 15 лица, меѓу кои не се водачите на протестите за заедни ...
ИНФОРМАЦИЈА ЗА АПСЕЊЕТО НА 15-ТЕМИНА НАСИЛНИЦИ ЌЕ ИМА КОГА ЌЕ СЕ СОЗДАДАТ УСЛОВИ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ

ИНФОРМАЦИЈА ЗА АПСЕЊЕТО НА 15-ТЕМИНА НАСИЛНИЦИ ЌЕ ИМА КОГА ЌЕ СЕ СОЗДАДАТ УСЛОВИ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ

Информација за тоа дали се постапува по наредбата на Основното јавно обвинителство Скопје за апсење на 15 насилници кои до крв претепаа пратеници од п ...
СИНДИКАТОТ НА МОБ НЕ ГО НЕГИРА, НО НЕ ДАЛ ОФИЦИЈАЛНА ИЗЈАВА ЗА ИНЦИДЕНТОТ НА ДУРЛОВСКИ СО БАЛЕТАНОТ

СИНДИКАТОТ НА МОБ НЕ ГО НЕГИРА, НО НЕ ДАЛ ОФИЦИЈАЛНА ИЗЈАВА ЗА ИНЦИДЕНТОТ НА ДУРЛОВСКИ СО БАЛЕТАНОТ

Синдикатот на Македонската опера и балет (МОБ) се јави со реакција за текстот во САКАМДАКАЖАМ.МК за инцидентот во кој управителот на МОБ, оперскиот пе ...
ДУРЛОВСКИ НАПАДНАЛ БАЛЕТАН ВО МОБ, ОТИ МУ РЕКОЛ „ТИ ЛИ ЌЕ НИ ПРАВИШ ВОЈНА?“

ДУРЛОВСКИ НАПАДНАЛ БАЛЕТАН ВО МОБ, ОТИ МУ РЕКОЛ „ТИ ЛИ ЌЕ НИ ПРАВИШ ВОЈНА?“

Синоќа, поради насилните нереди во Собранието и страв од напад врз Македонската опера и балет (МОБ), а на иницијатива на синдикатите на Оркестарот и н ...
1 2 328 / 28 НАПИСИ