Таг: Игор Дурловски

1 2 3 20 / 28 НАПИСИ
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОБАРА УКИНУВАЊЕ НА КУЌНИОТ ПРИТВОР НА ПРАТЕНИЧКАТА ПЕШЕВСКА И ПРЕМЕСТУВАЊЕ НА ДУРЛОВСКИ ОД ШУТКА ВО КУЌЕН ПРИТВОР

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОБАРА УКИНУВАЊЕ НА КУЌНИОТ ПРИТВОР НА ПРАТЕНИЧКАТА ПЕШЕВСКА И ПРЕМЕСТУВАЊЕ НА ДУРЛОВСКИ ОД ШУТКА ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција побара од Основниот суд Скопје 1 да ѝ биде укината мерката куќен притвор н ...
ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ, ЧАВКОВ, БЕТМЕН, ДУРЛОВСКИ И ШЕФОТ НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР

ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ, ЧАВКОВ, БЕТМЕН, ДУРЛОВСКИ И ШЕФОТ НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден во средата и вчера, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвин ...
АДВОКАТОТ НА ДУРЛОВСКИ ПОБАРА ДА БИДЕ ПУШТЕН ОД ПРИТВОР ОТИ Е ТАТКО НА ТРИ ДЕЦА

АДВОКАТОТ НА ДУРЛОВСКИ ПОБАРА ДА БИДЕ ПУШТЕН ОД ПРИТВОР ОТИ Е ТАТКО НА ТРИ ДЕЦА

Ставре Џиков, адвокатот на Игор Дурловски, денеска од Апелациониот суд побара неговиот клиент да биде пуштен од притвор со образложение дека станува з ...
ПРИТВОР ЗА ЧАВКОВ, ДУРЛОВСКИ И УШТЕ ТРИ ЛИЦА, ПОТВРДИ СУДОТ

ПРИТВОР ЗА ЧАВКОВ, ДУРЛОВСКИ И УШТЕ ТРИ ЛИЦА, ПОТВРДИ СУДОТ

Судија на претходна постапка им одреди мерка притвор во траење од 30 дена на ексминистерот за внатрешни работи Митко Чавков, оперскиот пејач Игор Дурл ...
30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ДУРЛОВСКИ

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ДУРЛОВСКИ

Поранешниот директор на МОБ Игор Дурловски доби 30 дена притвор од Основниот суд Скопје 1 на барање на Основното јавно обвинителство за гонење организ ...
ЗАМРЗНАТ МЈУЗИКЛОТ ЗА ТОШЕ ОД 100 ИЛЈАДИ ЕВРА „ТАЈНО МОЈА“ ПОРАДИ РЕВИЗИЈА ВО МОБ

ЗАМРЗНАТ МЈУЗИКЛОТ ЗА ТОШЕ ОД 100 ИЛЈАДИ ЕВРА „ТАЈНО МОЈА“ ПОРАДИ РЕВИЗИЈА ВО МОБ

Мјузиклот „Тајно моја“ во режија на Тони Михајловски, кој чинеше 100 илјади евра, е симнат од репертоарот на Македонската опера и балет (МОБ) до крајо ...
ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПОВИКУВА НА ПРЕЗУМПЦИЈА НА НЕВИНОСТ ЗА БЕТМЕН, ДАМОВСКИ, ДУРЛОВСКИ, МУКОСКИ, ВАСИЛЕВСКИ, ТАРЧУЛОВСКИ И ЧАВКОВ

ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПОВИКУВА НА ПРЕЗУМПЦИЈА НА НЕВИНОСТ ЗА БЕТМЕН, ДАМОВСКИ, ДУРЛОВСКИ, МУКОСКИ, ВАСИЛЕВСКИ, ТАРЧУЛОВСКИ И ЧАВКОВ

Богдан Илиевски - Бетмен, еден од водачите на протестот на „За заедничка Македонија“ што го предводеше упадот на учесниците во протестот и насилниците ...
ДУРЛОВСКИ СЕ ВРАТИ ДА ПЕЕ НА „ОХРИДСКО ЛЕТО“ ТРИ МЕСЕЦИ ПО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ДУРЛОВСКИ СЕ ВРАТИ ДА ПЕЕ НА „ОХРИДСКО ЛЕТО“ ТРИ МЕСЕЦИ ПО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Оперскиот пејач Игор Дурловски синоќа имаше концерт на „Охридско лето“, три месеци по насилствата во организираниот напад на Собрането на 27 април, ка ...
ТИРАНСКАТА ОПЕРА ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ ГО ОТКАЖА ГОСТУВАЊЕТО НА МАЈСКИ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ

ТИРАНСКАТА ОПЕРА ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ ГО ОТКАЖА ГОСТУВАЊЕТО НА МАЈСКИ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ

Националниот театар на операта и балетот на Албанија го откажа настапот на Мајските оперски вечери (МОВ) закажан за в недела, поради безбедносни причи ...
ИГОР ДУРЛОВСКИ ДАДЕ ОСТАВКА ОД ДИРЕКТОР НА МОБ

ИГОР ДУРЛОВСКИ ДАДЕ ОСТАВКА ОД ДИРЕКТОР НА МОБ

Оперскиот пејач Игор Дурловски поднесе оставка од местото директор на Македонската опера и балет (МОБ) и од професор на Факултетот за музичка уметност ...
1 2 3 20 / 28 НАПИСИ