Таг: Игор Југ

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ГРУЕВСКИ ЈА НАПОЛНИ ПАРТИЈАТА СО ДОЈДЕНЦИ, А НА НАС ВИСТИНСКИТЕ ВМРОВЦИ НИ СЕ СМЕЕЈА И НÈ ВИКАА ПРОСТИ, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТИОТ ИГОР ЈУГ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ГРУЕВСКИ ЈА НАПОЛНИ ПАРТИЈАТА СО ДОЈДЕНЦИ, А НА НАС ВИСТИНСКИТЕ ВМРОВЦИ НИ СЕ СМЕЕЈА И НÈ ВИКАА ПРОСТИ, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТИОТ ИГОР ЈУГ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Обвинетиот Игор Југ давајќи jа својата одбрана денеска пред судот кажа дека никој лично не го пратил на 27 април лани во Собранието, туку сите оние ко ...
ЛАТАС Е НА ПОВИСОКО НИВО ОД РАЗУЗНАВАЧОТ ЖИВАЉЕВИЌ, ПА НИКОМУ НИШТО, РЕЧЕ ОБВИНЕТИОТ ИГОР ЈУГ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ЛАТАС Е НА ПОВИСОКО НИВО ОД РАЗУЗНАВАЧОТ ЖИВАЉЕВИЌ, ПА НИКОМУ НИШТО, РЕЧЕ ОБВИНЕТИОТ ИГОР ЈУГ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Иако без жар и со видно разочарување кај 11-мина обвинети за организираниот напад на Собранието на 27 април лани, кои се во притвор за разлика од оста ...
ТИЕ ШТО МЕ ПРАТИЈА ВО СОБРАНИЕ МЕ ПРАТИЈА И ВО ЗАТВОР, СЕ ПОЖАЛИЛ ОБВИНЕТИОТ ИГОР ЈУГ ПО 27 АПРИЛ

ТИЕ ШТО МЕ ПРАТИЈА ВО СОБРАНИЕ МЕ ПРАТИЈА И ВО ЗАТВОР, СЕ ПОЖАЛИЛ ОБВИНЕТИОТ ИГОР ЈУГ ПО 27 АПРИЛ

Од телефонот на Игор Југ, еден од 33-цата обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста, се читаа вибер пораки и листата на ...
ИГОР ЈУГ СКОКНА ОД СТОЛЧЕТО И САКАШЕ ДА СИ ЗАМИНЕ СРЕДЕ СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ИГОР ЈУГ СКОКНА ОД СТОЛЧЕТО И САКАШЕ ДА СИ ЗАМИНЕ СРЕДЕ СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Обвинетиот Игор Југ, на денешното судење за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017,  сакаше да му постави прашање на ексминистерот за вна ...
ИГОР ЈУГ И ВО СУДНИЦА МУ СЕ ЗАКАНИ НА ЗАЕВ, ПОБАРА ШАНСА ДА ДОКАЖЕ ДЕКА ИМА ХРАБРОСТ ДА ПУКА

ИГОР ЈУГ И ВО СУДНИЦА МУ СЕ ЗАКАНИ НА ЗАЕВ, ПОБАРА ШАНСА ДА ДОКАЖЕ ДЕКА ИМА ХРАБРОСТ ДА ПУКА

Тешко ми е што видов мои сограѓани кои со толку злоба во своите очи се обидуваа да допрат до нас и да одземат живот, го почна премиерот Зоран Заев све ...
ПОУЧЕТЕ ГИ ВАШИТЕ КЛИЕНТИ ШТО Е ВКРСТЕНО ИСПРАШУВАЊЕ, ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ ИСПРАШАНИ СИТЕ СВЕДОЦИ ПА ДА ТРАЕ СУДЕЊЕТО И ДО ПОЛНОЌ, РЕЧЕ СУДИЈКАТА КАЦАРСКА НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ПОУЧЕТЕ ГИ ВАШИТЕ КЛИЕНТИ ШТО Е ВКРСТЕНО ИСПРАШУВАЊЕ, ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ ИСПРАШАНИ СИТЕ СВЕДОЦИ ПА ДА ТРАЕ СУДЕЊЕТО И ДО ПОЛНОЌ, РЕЧЕ СУДИЈКАТА КАЦАРСКА НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Откако обвинителката Вилма Русковска заврши со испрашувањето на министерот Дамјам Манчевски, кој сведочи на денешното судење за организираниот напад н ...
КОЈ БУДАЛА ПОКРАЈ ТОЛКУ СПЕЦИЈАЛНИ ЕДИНИЦИ ЌЕ НАЈМИ 47-ГОДИШЕН ВЕТЕРИНАР ДА ГО УБИЕ ЗАЕВ, РЕЧЕ ИГОР ЈУГ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

КОЈ БУДАЛА ПОКРАЈ ТОЛКУ СПЕЦИЈАЛНИ ЕДИНИЦИ ЌЕ НАЈМИ 47-ГОДИШЕН ВЕТЕРИНАР ДА ГО УБИЕ ЗАЕВ, РЕЧЕ ИГОР ЈУГ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Ако сум имал задача да го убијам Зоран Заев како што се вели во обвинението, тоа ме прави платен убиец. Кој будала покрај толку специјални единици, мл ...
ПРАЗНИ ЗБОРОВИ СЕ ДЕКА ИГОР ЈУГ САКАЛ ДА ГО ЛИКВИДИРА ЗАЕВ, РЕЧЕ НЕГОВИОТ АДВОКАТ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ПРАЗНИ ЗБОРОВИ СЕ ДЕКА ИГОР ЈУГ САКАЛ ДА ГО ЛИКВИДИРА ЗАЕВ, РЕЧЕ НЕГОВИОТ АДВОКАТ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Не би можел да се погледнам во огледало ако тој ден не се приклучев на масата од илјадници бранители на уставниот поредок на Република Македонија, му ...
ЌЕ ДОКАЖЕМЕ ДЕКА ИГОР ЈУГ ИМАЛ ЗАДАЧА ДА ГО ЛИКВИДИРА ЗОРАН ЗАЕВ, КАЖА ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОВСКА НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ЌЕ ДОКАЖЕМЕ ДЕКА ИГОР ЈУГ ИМАЛ ЗАДАЧА ДА ГО ЛИКВИДИРА ЗОРАН ЗАЕВ, КАЖА ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОВСКА НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Нападот на Собранието на 27 април не беше спонтан напад од емоции, туку испланиран од страна на обвинетите. Секој од обвинетите имал своја задача во н ...
СУДОТ МУ ОДРЕДИ НОВ ПРИТВОР ОД 30 ДЕНА НА ИГОР ЈУГ, КАКО ВОДАЧ НА НАСИЛНАТА ТОЛПА НА 27 АПРИЛ ВО СОБРАНИЕТО

СУДОТ МУ ОДРЕДИ НОВ ПРИТВОР ОД 30 ДЕНА НА ИГОР ЈУГ, КАКО ВОДАЧ НА НАСИЛНАТА ТОЛПА НА 27 АПРИЛ ВО СОБРАНИЕТО

Судија на претходна постапка денеска му одредил нова мерка притвор на Игор Југ, кој упадна со првата група насилници во собраниската прес сала на 27 а ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ