Таг: Илија Димовски

1 2 3 10 10 / 94 НАПИСИ
ОБВИНЕТИТЕ ВО „ТИТАНИК“ БАРААТ СУДЕЊЕТО ДА СЕ ПРЕКИНЕ ПОРАДИ ПРИТВОРАЊЕТО НА КАТИЦА ЈАНЕВА ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

ОБВИНЕТИТЕ ВО „ТИТАНИК“ БАРААТ СУДЕЊЕТО ДА СЕ ПРЕКИНЕ ПОРАДИ ПРИТВОРАЊЕТО НА КАТИЦА ЈАНЕВА ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

Одбраната на обвинетите во случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на денешното рочиште побара судењето да биде прекинато поради ...
ВМРО-ДПМНЕ БАРА ПОПИС ВО 2021, А НЕ ВО 2020 КАКО ШТО САКА ЗАЕВ

ВМРО-ДПМНЕ БАРА ПОПИС ВО 2021, А НЕ ВО 2020 КАКО ШТО САКА ЗАЕВ

ВМРО-ДПМНЕ бара власта да не брза со пописот на населението и домаќинствата со непрецизиран закон идната година, за да не се случи лошиот пример кога ...
ДИМОВСКИ РЕЧЕ ДЕКА ПРОФЕСОРКАТА ИВАНКА ВАСИЛЕВСКА ОД ВМРО-ДПМНЕ ПЕДАНТНО ЈА ИЗВРШУВАЛА ФУНКЦИЈАТА ВО НАЦИОНАЛНИОТ СОВЕТ ЗА ЕВРОИНТЕРГРАЦИИ, А ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ЈА СМЕНИЛ ЗА СОВЕТНИК НА ЗАЕВ

ДИМОВСКИ РЕЧЕ ДЕКА ПРОФЕСОРКАТА ИВАНКА ВАСИЛЕВСКА ОД ВМРО-ДПМНЕ ПЕДАНТНО ЈА ИЗВРШУВАЛА ФУНКЦИЈАТА ВО НАЦИОНАЛНИОТ СОВЕТ ЗА ЕВРОИНТЕРГРАЦИИ, А ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ЈА СМЕНИЛ ЗА СОВЕТНИК НА ЗАЕВ

ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи предлогот на претседателот Стево Пендаровски на местото на професорката Иванка Василевска (порано Додовска) за член на собран ...
ВМРО-ДПМНЕ ОСТАНА СО САМО 38 ПРАТЕНИЦИ, А СДСМ И ДУИ ВО РЕЧИСИ СИТЕ КОМИСИИ ГО ГУБАТ МНОЗИНСТВОТО

ВМРО-ДПМНЕ ОСТАНА СО САМО 38 ПРАТЕНИЦИ, А СДСМ И ДУИ ВО РЕЧИСИ СИТЕ КОМИСИИ ГО ГУБАТ МНОЗИНСТВОТО

Оставката на пратеникот Весел Мемеди од НДП, кој коалицираше со Алијансата за Албанците на Зијадин Села и на местата во собраниските комисии беше пост ...
ТВИТЕР ВЕЛИ

ТВИТЕР ВЕЛИ

1 Истиот ден кога премиерот држеше прес-конференција дека Владата прави некаква платформа за борба против дезинформации и лажни вести, една наменски о ...
БЛИЗНАКОВСКИ ОД ВМРО-НП ОСЛОБОДЕН ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА КОЕ ТОЈ СМЕТА ДЕКА ИЛИЈА ДИМОВСКИ БАРАЛ ДА МУ СЕ ОДРЕДИ ПРИТВОР

БЛИЗНАКОВСКИ ОД ВМРО-НП ОСЛОБОДЕН ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА КОЕ ТОЈ СМЕТА ДЕКА ИЛИЈА ДИМОВСКИ БАРАЛ ДА МУ СЕ ОДРЕДИ ПРИТВОР

Апелациониот суд Скопје ја потврди пресудата на Основен суд Велес, со која Слободан Близнаковски, координатор на третата Изборна единица за ВМРО-НП и ...
ИЛИЈА ДИМОВСКИ Е ВО НАТО, СЕ ОДЛОЖИ ПОЧЕТОКОТ НА „ТАЛИР” ЗА НЕЗАКОНСКО ФИНАНСИРАЊЕ НА ВМРО-ДПМНЕ И ПЕРЕЊЕ МИЛИОНИ ЕВРА

ИЛИЈА ДИМОВСКИ Е ВО НАТО, СЕ ОДЛОЖИ ПОЧЕТОКОТ НА „ТАЛИР” ЗА НЕЗАКОНСКО ФИНАНСИРАЊЕ НА ВМРО-ДПМНЕ И ПЕРЕЊЕ МИЛИОНИ ЕВРА

Обвинетиот Илија Димовски, како шеф на собраниската делегација на Северна Македонија е до 22 февруари во НАТО во Брисел на Парламентарниот самит, пора ...
ИЛИЈА ДИМОВСКИ ПОБАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА „ТИТАНИК“ ОТИ ЌЕ ОДИ ВО НАТО, ИАКО НЕ ГЛАСАШЕ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

ИЛИЈА ДИМОВСКИ ПОБАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА „ТИТАНИК“ ОТИ ЌЕ ОДИ ВО НАТО, ИАКО НЕ ГЛАСАШЕ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

Судскиот процес за предметот на СЈО „Титаник“ со 21 обвинет, меѓу кои и азилантот во Унгарија Никола Груевски денеска се одложи поради боледување на о ...
СОБРАНИЕТО ГО ИЗГЛАСА ЗАКОНОТ ЗА АМНЕСТИЈА ЗА НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ БЕЗ НИЕДЕН ГЛАС „ПРОТИВ“

СОБРАНИЕТО ГО ИЗГЛАСА ЗАКОНОТ ЗА АМНЕСТИЈА ЗА НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ БЕЗ НИЕДЕН ГЛАС „ПРОТИВ“

Собранието со 95 гласови  „за“ и без ниеден „против“, го донесе Законот за амнестија за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017. Кон група ...
СЈО СО ОБВИНЕНИЈА ЗА ГРУЕВСКИ, ЈАНАКИЕСКИ И ДИМОВСКИ ЗА НЕЗАКОНСКО ФИНАНСИРАЊЕ НА ВМРО-ДПМНЕ И НЕЛЕГАЛНА ИЗГРАДБА НА ПАРТИСКОТО СЕДИШТЕ

СЈО СО ОБВИНЕНИЈА ЗА ГРУЕВСКИ, ЈАНАКИЕСКИ И ДИМОВСКИ ЗА НЕЗАКОНСКО ФИНАНСИРАЊЕ НА ВМРО-ДПМНЕ И НЕЛЕГАЛНА ИЗГРАДБА НА ПАРТИСКОТО СЕДИШТЕ

Специјалното јавно обвинителство денес до Основниот суд Скопје 1 поднесе два обвинителни акти како резултат на спроведената истражна постапка во предм ...
1 2 3 10 10 / 94 НАПИСИ