Таг: инвазија

1 2 3 4 9 20 / 84 НАПИСИ
ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ПРЕМЕСТЕНО ОД РУСИЈА ВО ПАРИЗ

ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ПРЕМЕСТЕНО ОД РУСИЈА ВО ПАРИЗ

Санкт Петербург ја изгуби организацијата на финалето на Лигата на шампионите поради руската инвазија на Украина. УЕФА соопшти дека мечот ќе се игра на ...
РУСКИТЕ СИЛИ ВЛЕГОА ВО КИЕВ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА НА УКРАИНА

РУСКИТЕ СИЛИ ВЛЕГОА ВО КИЕВ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА НА УКРАИНА

Украинското министерство за одбрана кажа дека руски оперативци сега се во Киев. „Непријателот се наоѓа во населбата Оболон, околу девет километри с ...
ОСТАВЕНИ СМЕ САМИ ДА СЕ БОРИМЕ ПРОТИВ РУСИЈА, КАЖА ЗЕЛЕНСКИ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА РУСКА ОФАНЗИВА НА КИЕВ

ОСТАВЕНИ СМЕ САМИ ДА СЕ БОРИМЕ ПРОТИВ РУСИЈА, КАЖА ЗЕЛЕНСКИ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА РУСКА ОФАНЗИВА НА КИЕВ

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја повика меѓународната заедница да реагира повеќе за да се запре руската инвазија, велејќи дека санкциите ...
РУСИТЕ УТРОВО ГО РАКЕТИРАА КИЕВ, САД ВЕЛАТ ДЕКА БИ МОЖЕЛ ДА СЕ НАЈДЕ ПОД ОПСАДА

РУСИТЕ УТРОВО ГО РАКЕТИРАА КИЕВ, САД ВЕЛАТ ДЕКА БИ МОЖЕЛ ДА СЕ НАЈДЕ ПОД ОПСАДА

Украинскиот претседател Володимир Зеленски потврди дека главниот град Киев утрово бил цел на руски ракетни напади, додавајќи дека биле погодени и воен ...
УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЗЕЛЕНСКИ НАРЕДИ ОПШТА МОБИЛИЗАЦИЈА

УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЗЕЛЕНСКИ НАРЕДИ ОПШТА МОБИЛИЗАЦИЈА

Украинскиот претседател Володимир Зеленски потпиша декрет за општа мобилизација на населението по руската инвазија. Регрутите и резервистите ќе бид ...
СКОРО 2 ИЛЈАДИ УАПСЕНИ ВО РУСИЈА ВО ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА

СКОРО 2 ИЛЈАДИ УАПСЕНИ ВО РУСИЈА ВО ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА

Илјадници шокирани Руси денеска излегоа на протестите низ земјата за да ја осудат руската инвазија на Украина, додека на социјалните мрежи растеа емот ...
МНР ВО БОИТЕ НА УКРАИНСКОТО ЗНАМЕ ЗА СОЛИДАРНОСТ СО УКРАИНА

МНР ВО БОИТЕ НА УКРАИНСКОТО ЗНАМЕ ЗА СОЛИДАРНОСТ СО УКРАИНА

Вечерва, во знак на солидарност со Украина, зградата на македонското Министерство за надворешни работи е обоена со боите на украинското знаме. Гестот ...
ВО РУСКАТА ИНВАЗИЈА ДОСЕГА ЗАГИНАА 57, РАНЕТИ 169 УКРАИНЦИ

ВО РУСКАТА ИНВАЗИЈА ДОСЕГА ЗАГИНАА 57, РАНЕТИ 169 УКРАИНЦИ

Педесет и седум Украинци се убиени во денешната руска инвазија на земјата, а 169 се ранети, потврди украинскиот министер за здравство.  Министерот Вик ...
ОТСЕКУВАЊЕТО НА РУСИЈА ОД СВИФТ БАНКАРСТВОТО НЕ Е ОПЦИЈА ВО МОМЕНТОВ, ВЕЛИ БАЈДЕН

ОТСЕКУВАЊЕТО НА РУСИЈА ОД СВИФТ БАНКАРСТВОТО НЕ Е ОПЦИЈА ВО МОМЕНТОВ, ВЕЛИ БАЈДЕН

Американскиот претседтаел Џо Бајден рече дека отсекувањето на Русија од глобалниот банкарски систем Свифт не се предлага „во моментов“. Тој вели дека ...
ОСКАРОВЕЦОТ ШОН ПЕН Е ВО УКРАИНА И СНИМА ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА ИНВАЗИЈАТА НА РУСИЈА

ОСКАРОВЕЦОТ ШОН ПЕН Е ВО УКРАИНА И СНИМА ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА ИНВАЗИЈАТА НА РУСИЈА

Оскаровецот актер и режисер Шон Пен е на терен во Украина и снима документарен филм за инвазијата на Русија, потврдија од студиото „Вајс“ за весникот ...
1 2 3 4 9 20 / 84 НАПИСИ