Таг: инвазија

1 7 8 984 / 84 НАПИСИ
АМЕРИКА НЕМА ДА ПРАЌА ВОЈСКА ВО УКРАИНА АКО БИДЕ НАПАДНАТА ОД РУСИЈА, КАЖА БАЈДЕН

АМЕРИКА НЕМА ДА ПРАЌА ВОЈСКА ВО УКРАИНА АКО БИДЕ НАПАДНАТА ОД РУСИЈА, КАЖА БАЈДЕН

Џо Бајден изјави дека американски војници нема да бидат испратени во Украина во случај таа да биде нападната од Русија. Тој се огласи ден по двочасовн ...
БАЈДЕН И ПУТИН НЕ ГИ СМИРИЈА ТЕНЗИИТЕ ОКОЛУ УКРАИНА, САД ПОВТОРНО СЕ ЗАКАНИЈА СО БОЛНИ САНКЦИИ

БАЈДЕН И ПУТИН НЕ ГИ СМИРИЈА ТЕНЗИИТЕ ОКОЛУ УКРАИНА, САД ПОВТОРНО СЕ ЗАКАНИЈА СО БОЛНИ САНКЦИИ

САД подготвуваат жестоки одговори поради можна руска инвазија во Украина, било кажано на вчерашните разговори помеѓу Џо Бајден и Владимир Путин. Диску ...
ЗАПАДНИТЕ СИЛИ ЗАСТАНАА ЗАД УКРАИНА ПРЕД ДЕНЕШНИОТ СОСТАНОК БАЈДЕН-ПУТИН И Ѝ СЕ ЗАКАНИЈА НА РУСИЈА СО ЕКОНОМСКИ САНКЦИИ

ЗАПАДНИТЕ СИЛИ ЗАСТАНАА ЗАД УКРАИНА ПРЕД ДЕНЕШНИОТ СОСТАНОК БАЈДЕН-ПУТИН И Ѝ СЕ ЗАКАНИЈА НА РУСИЈА СО ЕКОНОМСКИ САНКЦИИ

Западните лидери ја повикаа Русија да ги смири тензиите и ветија дека ќе ја поддржат Украина во случај на каква било закана од Москва. Џо Бајден разго ...
РУСИЈА ПЛАНИРА ГОЛЕМА ОФАНЗИВА ПРОТИВ УКРАИНА СО 175 ИЛЈАДИ ВОЈНИЦИ, ПРЕДУПРЕДУВААТ АМЕРИКАНСКИ РАЗУЗНАВАЧИ

РУСИЈА ПЛАНИРА ГОЛЕМА ОФАНЗИВА ПРОТИВ УКРАИНА СО 175 ИЛЈАДИ ВОЈНИЦИ, ПРЕДУПРЕДУВААТ АМЕРИКАНСКИ РАЗУЗНАВАЧИ

Русија планира офанзива против Украина на неколку фронта на почетокот на следната година со 175 илјади војници, тврдат американски функционери и разуз ...
1 7 8 984 / 84 НАПИСИ