Таг: истражители

ТЕТОВСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ГО ДОБИ ПРЕВОДОТ НА ГЕРМАНСКИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА

ТЕТОВСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ГО ДОБИ ПРЕВОДОТ НА ГЕРМАНСКИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА

Основното јавно обвинителство од Тетово го доби преводот од германски јазик на извештајот од истрагата за пожарот во тетовската модуларен ковид-центар ...
ИСТРАЖИТЕЛИТЕ ОД ГЕРМАНИЈА ГО ЗАПОЧНАА УВИДОТ ВО ИЗГОРЕНИОТ КОВИД-ЦЕНТАР ВО ТЕТОВО

ИСТРАЖИТЕЛИТЕ ОД ГЕРМАНИЈА ГО ЗАПОЧНАА УВИДОТ ВО ИЗГОРЕНИОТ КОВИД-ЦЕНТАР ВО ТЕТОВО

Четиричлена екипа германски истражители денеска ја започна истрагата за да се утврди причината поради која на 8 септември вечерта изби пожарот во моду ...
ИСТРАЖИТЕЛИ НА ВИЛМА РУСКОВСКА ПРОВЕРУВААТ ДОКУМЕНТИ ВО СЈО ЗА ЈАВНО ОБЈАВЕНИТЕ ИСПЛАТИ

ИСТРАЖИТЕЛИ НА ВИЛМА РУСКОВСКА ПРОВЕРУВААТ ДОКУМЕНТИ ВО СЈО ЗА ЈАВНО ОБЈАВЕНИТЕ ИСПЛАТИ

Истражители на Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска влегоа во просториите на Специјалното јавно обвинителство да ја проверат до ...
ГРУЕВСКИ СЕ ИСПЛАШИ ОД СЈО И НЕ ВЛЕЗЕ ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

ГРУЕВСКИ СЕ ИСПЛАШИ ОД СЈО И НЕ ВЛЕЗЕ ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

Посетата на пратеникот и лидер на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на Битолската болница денес се совпадна со присуството на истражители од Спе ...
ЗА ДА СЕ ЗАШТИТАТ ОД СМЕНА ВО МВР, НАЧАЛНИЦИТЕ СТАНАЛЕ ИСТРАЖИТЕЛИ КАЈ ЗВРЛЕСКИ

ЗА ДА СЕ ЗАШТИТАТ ОД СМЕНА ВО МВР, НАЧАЛНИЦИТЕ СТАНАЛЕ ИСТРАЖИТЕЛИ КАЈ ЗВРЛЕСКИ

Четирите претставници на партиите што преговараа за остварување на ланскиот договор од Пржино два дена се расправале само за именувањето и разрешување ...
5 / 5 НАПИСИ