Таг: истражување

1 4 5 6 7 8 60 / 80 НАПИСИ
ЖЕНИТЕ ПРАВАТ САМОСЛИК ЗА ДА СЕ ДОКАЖУВААТ НА ДРУГИ ЖЕНИ, ВЕЛАТ АВСТРАЛИСКИ НАУЧНИЦИ

ЖЕНИТЕ ПРАВАТ САМОСЛИК ЗА ДА СЕ ДОКАЖУВААТ НА ДРУГИ ЖЕНИ, ВЕЛАТ АВСТРАЛИСКИ НАУЧНИЦИ

Жените прават секси самослик фотографии за да се натпреваруваат со други жени, покажува новото истражување на Универзитетот во Нов Јужен Велс. Студ ...
НОВИНАРИТЕ СЕ ПЛАШАТ ДА ЗБОРУВААТ И 70 ОТСТО БИ ЈА НАПУШТИЛЕ ПРОФЕСИЈАТА, ПОКАЖУВА ИСТРАЖУВАЊЕТО ЗА СОСТОЈБАТА НА НОВИНАРСТВОТО ВО РЕГИОНОТ

НОВИНАРИТЕ СЕ ПЛАШАТ ДА ЗБОРУВААТ И 70 ОТСТО БИ ЈА НАПУШТИЛЕ ПРОФЕСИЈАТА, ПОКАЖУВА ИСТРАЖУВАЊЕТО ЗА СОСТОЈБАТА НА НОВИНАРСТВОТО ВО РЕГИОНОТ

Новинарите се исплашени да зборуваат, исплашени дека ќе ја изгубат работата и 70 отсто од нив би ја напуштиле професијата за некоја друга работа, пока ...
СИРЕЊЕ СТАРО 3.200 ГОДИНИ НАЈДЕНО ВО ГРОБНИЦА ВО ЕГИПЕТ

СИРЕЊЕ СТАРО 3.200 ГОДИНИ НАЈДЕНО ВО ГРОБНИЦА ВО ЕГИПЕТ

Археолозите кои работат на истражување на гробница од антички Египет пред неколку години пронајдоа состојка за која неодамна е утврдено дека е едно од ...
„ПУЦКО ПЕТРОЛ“ ОД ПЛАСНИЦА ДОБИЛ 3 МИЛИОНИ ЕВРА НА ОПШТИНСКИ ТЕНДЕРИ ВО ИЗБОРНАТА 2017 ГОДИНА

„ПУЦКО ПЕТРОЛ“ ОД ПЛАСНИЦА ДОБИЛ 3 МИЛИОНИ ЕВРА НА ОПШТИНСКИ ТЕНДЕРИ ВО ИЗБОРНАТА 2017 ГОДИНА

Нафтениот дистрибутер „Пуцко Петрол“ од Пласница, со добиени 29 тендери од општините во Македонија, во вредност од три милиони евра, е на врвот на изв ...
ДЕСНИЧАРИ НАЈМНОГУ ШИРАТ И ВЕРУВААТ ВО ЛАЖНИ ВЕСТИ, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ОКСФОРД

ДЕСНИЧАРИ НАЈМНОГУ ШИРАТ И ВЕРУВААТ ВО ЛАЖНИ ВЕСТИ, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ОКСФОРД

Лажните вести што се објавуваат во САД на големо се следат и споделуваат од десничарски ориентирани корисници на социјалните мрежи, заклучи студија сп ...
НАСА ОБЈАВИ ДЕКА ПРОНАШЛА ОРГАНСКА МАТЕРИЈА НА МАРС

НАСА ОБЈАВИ ДЕКА ПРОНАШЛА ОРГАНСКА МАТЕРИЈА НА МАРС

Истражувачкото возило на НАСА, „Кјуриосити“, пронашло сложена органска материја на Марс, закопана и зачувана во древни седименти, кои формирале огроме ...
ИДИОТ И МОРОН СЕ НАЈКОРИСТЕНИ АНГЛИЗМИ ВО „БОМБИТЕ“, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕТО НА КАНАДСКАТА ЛИНГВИСТКА КРАМЕР

ИДИОТ И МОРОН СЕ НАЈКОРИСТЕНИ АНГЛИЗМИ ВО „БОМБИТЕ“, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕТО НА КАНАДСКАТА ЛИНГВИСТКА КРАМЕР

Зборовите идиот и морон се најкористени англизми во таканаречените „бомби“ од 2015 година, објави денес професорката Кристина Крамер од Универзитетот ...
СКОПСКИТЕ ОБЛАКОДЕРИ СОБРАНИ НА ЕДНО МЕСТО ВО „ГРАД НА ВЕРТИКАЛИТЕ“ НА ТРОЈЦА АРХИТЕКТИ

СКОПСКИТЕ ОБЛАКОДЕРИ СОБРАНИ НА ЕДНО МЕСТО ВО „ГРАД НА ВЕРТИКАЛИТЕ“ НА ТРОЈЦА АРХИТЕКТИ

Архитектите Јован Ивановски, Ана Ивановска - Дескова и Владимир Десков изминативе денови во Музејот на Град Скопје со изложба и книга го претставија и ...
НАСА ЛАНСИРАШЕ САТЕЛИТ КОЈ ЌЕ БАРА ПЛАНЕТИ СО УСЛОВИ ЗА ЖИВОТ

НАСА ЛАНСИРАШЕ САТЕЛИТ КОЈ ЌЕ БАРА ПЛАНЕТИ СО УСЛОВИ ЗА ЖИВОТ

Сателит на НАСА дизајниран да бара други планети надвор од нашиот сончев систем, кои би можеле да имаат услови кои поддржуваат живот е лансиран вчера. ...
ПОГОЛЕМА СОЦИЈАЛНА ПОМОШ, НО И АКТИВИРАЊЕ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД НА ЛИЦАТА ВО СОЦИЈАЛЕН РИЗИК, НАЈАВИ МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА

ПОГОЛЕМА СОЦИЈАЛНА ПОМОШ, НО И АКТИВИРАЊЕ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД НА ЛИЦАТА ВО СОЦИЈАЛЕН РИЗИК, НАЈАВИ МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА

Зголемување на социјалната помош која што ја примаат лицата во социјален ризик најави министерката за труд и социјална работа Мила Царовска на конфере ...
1 4 5 6 7 8 60 / 80 НАПИСИ