Таг: Италија

1 18 19 20200 / 200 НАПИСИ
ЗА ПЕТТЕМИНА ПРОТЕРАНИ СТРУЖАНИ ОД ИТАЛИЈА, МВР НЕМА ДОКАЗИ ДЕКА СЕ ЏИХАДИСТИ

ЗА ПЕТТЕМИНА ПРОТЕРАНИ СТРУЖАНИ ОД ИТАЛИЈА, МВР НЕМА ДОКАЗИ ДЕКА СЕ ЏИХАДИСТИ

Петмина жители на струшкото село Октиси, четворица мажи и една жена, вчераутро пет минути по полноќ слетале со специјален лет од Италија, откако тамош ...
ИТАЛИЈА ИСТРАЖУВА ДАЛИ ВИСОКИОТ БРОЈ НА ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ Е ПОСЛЕДИЦА НА НЕБРЕЖНОСТ

ИТАЛИЈА ИСТРАЖУВА ДАЛИ ВИСОКИОТ БРОЈ НА ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ Е ПОСЛЕДИЦА НА НЕБРЕЖНОСТ

Булдожери денеска ги расчистуваа опасните остатоци од срушените објекти во уништеното италијанско гратче Аматриче во силниот земјотрес, додека истражи ...
ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА ЈА СМЕНИ ФИЗИОНОМИЈАТА НА ТЕРЕНОТ

ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА ЈА СМЕНИ ФИЗИОНОМИЈАТА НА ТЕРЕНОТ

Земјотресот во централна Италија ја смени физиономијата на теренот толку што нивото на почвата во Акумоли е намалено за 20 сантиметри, објави тамошнио ...
БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА СЕ ИСКАЧИ НА 73

БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА СЕ ИСКАЧИ НА 73

Италијанската агенција за цивилна заштита соопшти дека бројот на загинати во земјотресот со јачина од 6,2 степени достигна 73, а има и стотици повреде ...
СЕ УШТЕ СЕ ТРЕСЕ ЗЕМЈАТА ПО СИЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС ВО ИТАЛИЈА ВО КОЈ ЗАГИНА НАЈМАЛКУ 21 ЛИЦЕ

СЕ УШТЕ СЕ ТРЕСЕ ЗЕМЈАТА ПО СИЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС ВО ИТАЛИЈА ВО КОЈ ЗАГИНА НАЈМАЛКУ 21 ЛИЦЕ

Силен и плиток земјотрес ја погоди централна Италија рано утрово, оставајќи ги преплашените жители надвор од нивните домови и засега непознат број нас ...
СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ

Земјотес со јачина од 6,2 степени ја погоди централна Италија и најмалку 14 лица се загинати и многумина заробени под урнатините, соопштија официјални ...
ОХРИЃАНИ ОСУМ ГОДИНИ ЛИДЕРИ ВО ОТСЕЛУВАЊЕ ОД МАКЕДОНИЈА

ОХРИЃАНИ ОСУМ ГОДИНИ ЛИДЕРИ ВО ОТСЕЛУВАЊЕ ОД МАКЕДОНИЈА

Осум години по ред најпосетениот туристички град во Македонија, Охрид, е на прво место по бројот на граѓани кои го напуштиле за да живеат во друга држ ...
„ЌЕ ТИ СЕ НАЈДЕ ДА ГИ ИЗБРИШЕШ СОЛЗИТЕ“, ФЕТЕЛ ОДБИ ДА ПРИМИ ИТАЛИЈАНСКИ ДРЕС НА ПОДАРОК

„ЌЕ ТИ СЕ НАЈДЕ ДА ГИ ИЗБРИШЕШ СОЛЗИТЕ“, ФЕТЕЛ ОДБИ ДА ПРИМИ ИТАЛИЈАНСКИ ДРЕС НА ПОДАРОК

Германскиот возач во Формула 1 Себастијан Фетел одби да прими на подарок дрес од италијанската фудбалска репрезентација, пред вечерашниот дуел на Итал ...
МЕРКЕЛ ЛЕТОВО НЕМА ВРЕМЕ ЗА ГЕРМАНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ

МЕРКЕЛ ЛЕТОВО НЕМА ВРЕМЕ ЗА ГЕРМАНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ

Германците веруваат дека Ангел Меркел и носи среќа на нивната фудбалска репрезентација, но таа досега не можеше да му помогне на тимот на Јоаким Лев н ...
ДЕВОЈКАТА НА ГРАЦИЈАНО ПЕЛЕ НЕ ОДИ НИКАДЕ БЕЗ НЕГО

ДЕВОЈКАТА НА ГРАЦИЈАНО ПЕЛЕ НЕ ОДИ НИКАДЕ БЕЗ НЕГО

Италијанскиот фудбалер Грацијано Пеле имаше одличен настап, крунисан со гол, на синоќешната победа на „аѕурите“ од 2:0 против Белгија на Европско прве ...
1 18 19 20200 / 200 НАПИСИ