Таг: изборни измами

100 ФАНТОМИ ОД ПУСТЕЦ ГРУПИРАНИ ВО ТРИ ГРУПИ НЕ ГИ НАЈДОВ НА ПРИЈАВЕНИТЕ ТРИ АДРЕСИ ВО 2012, НО ГИ ВИДОВ ПОТОА ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК, СВЕДОЧИ ПОЛИЦАЕЦ ВО „ТИТАНИК“

100 ФАНТОМИ ОД ПУСТЕЦ ГРУПИРАНИ ВО ТРИ ГРУПИ НЕ ГИ НАЈДОВ НА ПРИЈАВЕНИТЕ ТРИ АДРЕСИ ВО 2012, НО ГИ ВИДОВ ПОТОА ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК, СВЕДОЧИ ПОЛИЦАЕЦ ВО „ТИТАНИК“

Големиот случај „Титаник“ за злосторничко здружување на чело со избеганиот Никола Груевски за изборни измами, денеска продолжи со сведочење на полицае ...
ЗА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ И ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО 2014 СЕ ПЕЧАТЕЛЕ КУПОВИ ДРЖАВЈАНСТВА НА МАКЕДОНЦИ ОД АЛБАНИЈА, ЗАД ШАЛТЕР ГИ НОСЕЛ МУНИР ПЕПИЌ

ЗА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ И ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО 2014 СЕ ПЕЧАТЕЛЕ КУПОВИ ДРЖАВЈАНСТВА НА МАКЕДОНЦИ ОД АЛБАНИЈА, ЗАД ШАЛТЕР ГИ НОСЕЛ МУНИР ПЕПИЌ

Судењето за „Титаник“, за изборни измами, злосторничко здружување, поткуп, закани, злоупотреби на функциите и други кривични дела поврзани со серија и ...
НЕМА ДА ИМА КРАДЕЊЕ ГЛАСОВИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ, ВЕТИ ЗАЕВ

НЕМА ДА ИМА КРАДЕЊЕ ГЛАСОВИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ, ВЕТИ ЗАЕВ

Владата ќе формира координативно тело за да контролира дали се спроведуваат мерките за претстојните локални избори бидат фер и демократски. Вакво тело ...
ПО БОМБАТА НА ЗАЕВ, УНИВЕРЗАЛНА САЛА ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОРЕНА

ПО БОМБАТА НА ЗАЕВ, УНИВЕРЗАЛНА САЛА ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОРЕНА

Универзална сала во Скопје две години е затворена оти почна да се рони таванот. На вратата за влез кон бината стои графит „Сите ве слушам. З.З.“. Алуд ...
ОД КАСАРНА ИСЧЕЗНАЛЕ 40 ПЕЧАТИ НА ДИК

ОД КАСАРНА ИСЧЕЗНАЛЕ 40 ПЕЧАТИ НА ДИК

Пописната комисија при Државната изборна комисија која го пребројувала изборниот материјал пред изборите, констатирала дека фалат 40 печати на ДИК, де ...
САМКА ИБРАИМОВСКИ ВО СЈО ЌЕ СВЕДОЧИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ ВО РОМСКИТЕ СРЕДИНИ

САМКА ИБРАИМОВСКИ ВО СЈО ЌЕ СВЕДОЧИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ ВО РОМСКИТЕ СРЕДИНИ

Самка Ибраимовски, лидерот на Партијата за целосна еманципација на Ромите е последниот од серијата сегашни и бивши функционери кои денеска биле викнат ...
И СИЛВАНА БОНЕВА ДОЈДЕ КАКО СВЕДОК ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ НА РАСПИТ КАЈ ЈАНЕВА

И СИЛВАНА БОНЕВА ДОЈДЕ КАКО СВЕДОК ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ НА РАСПИТ КАЈ ЈАНЕВА

И членот на Државната изборна комисија од ВМРО-ДПМНЕ Силвана Бонева утринава дојде на распит во СЈО. Неколку минути пред неа во СЈО се појави и лид ...
МЕНДУХ ТАЧИ СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СЈО

МЕНДУХ ТАЧИ СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СЈО

Лидерот на ДПА Мендух Тачи се појави на распит во СЈО. Од СЈО категорично одбиваат да откриваат детали за предистражните постапки. Во ДПА викенд ...
ТАЧИ ОД ДПА И ИБРАИМОВСКИ ОД ПЦЕР ПОТВРДИЈА ДЕКА ЌЕ СВЕДОЧАТ ВО СЈО

ТАЧИ ОД ДПА И ИБРАИМОВСКИ ОД ПЦЕР ПОТВРДИЈА ДЕКА ЌЕ СВЕДОЧАТ ВО СЈО

Лидерите на ДПА Мендух Тачи и на ПЦЕР Самка Ибраимовски потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК дека в понеделник се викнати да дадат исказ во СЈО. Од нивните па ...
СИЛВАНА БОНЕВА ЌЕ МУ ПРАВИ ДРУШТВО НА САМКА ИБРАИМОВСКИ НА РАСПИТ ВО СЈО

СИЛВАНА БОНЕВА ЌЕ МУ ПРАВИ ДРУШТВО НА САМКА ИБРАИМОВСКИ НА РАСПИТ ВО СЈО

И членот на Државната изборна комисија од ВМРО-ДПМНЕ Силвана Бонева в понеделник е викната заедно со претседателот на Партијата за целосна еманципациј ...
10 / 10 НАПИСИ