Таг: Јанез јанша

ОПОЗИЦИЈАТА МУ НАНЕСЕ ТЕЖОК ПОРАЗ НА ЈАНША НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ ВО СЛОВЕНИЈА

ОПОЗИЦИЈАТА МУ НАНЕСЕ ТЕЖОК ПОРАЗ НА ЈАНША НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ ВО СЛОВЕНИЈА

Излезните анкети и првичните неофицијални резултати сугерираат дека опозициската либерална партија Движење Слобода на Роберт Голоб победи убедливо на ...
ПРЕМИЕРИТЕ НА ПОЛСКА, ЧЕШКА И СЛОВЕНИЈА ЗАМИНАА СО ВОЗ ЗА КИЕВ ЗА ДА Ѝ ДАДАТ ПОДДРШКА НА УКРАИНА

ПРЕМИЕРИТЕ НА ПОЛСКА, ЧЕШКА И СЛОВЕНИЈА ЗАМИНАА СО ВОЗ ЗА КИЕВ ЗА ДА Ѝ ДАДАТ ПОДДРШКА НА УКРАИНА

Премиерите на Чешка, Полска и Словенија отпатуваа со воз за Киев за да ја искажат поддршката на Европската Унија за Украина. Тие се првите странски ли ...
СЛОВЕНЕЧКИОТ ПРЕМИЕР ЈАНША И МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА ТОНИН ДОБИЈА ПИСМА СО КУРШУМ И ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ

СЛОВЕНЕЧКИОТ ПРЕМИЕР ЈАНША И МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА ТОНИН ДОБИЈА ПИСМА СО КУРШУМ И ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ

Словенечкиот премиер Јанез Јанша и министерот за одбрана Матеј Тонин добиле на домашна адреса писма со закани по живот, објави телевизијата Н1. Во пис ...
ИНТЕГРАЦИЈАТА НА ЗАПАДЕН БАЛКАН ЌЕ БИДЕ ВО ФОКУСОТ НА ШЕСТМЕСЕЧНОТО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО НА СЛОВЕНИЈА СО ЕУ

ИНТЕГРАЦИЈАТА НА ЗАПАДЕН БАЛКАН ЌЕ БИДЕ ВО ФОКУСОТ НА ШЕСТМЕСЕЧНОТО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО НА СЛОВЕНИЈА СО ЕУ

Среде големите тензии помеѓу истокот и западот околу демократските вредности, Словенија денеска го презема шестмесечното претседателство со Европската ...
ПРИКЛУЧУВАЊЕТО НА ЗАПАДЕН БАЛКАН КОН ЕУ БИ РЕШИЛО МНОГУ ПРОБЛЕМИ, ВЕЛИ ЈАНЕЗ ЈАНША ВО ПРЕСРЕТ НА СЛОВЕНЕЧКОТО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО СО ЕУ ОД 1 ЈУЛИ

ПРИКЛУЧУВАЊЕТО НА ЗАПАДЕН БАЛКАН КОН ЕУ БИ РЕШИЛО МНОГУ ПРОБЛЕМИ, ВЕЛИ ЈАНЕЗ ЈАНША ВО ПРЕСРЕТ НА СЛОВЕНЕЧКОТО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО СО ЕУ ОД 1 ЈУЛИ

Словенечкиот премиер Јанез Јанша, чија земја на 1 јули го презема претседателството на Европската Унија, изјави дека ќе се залага за агресивно проширу ...
СЛОВЕНЕЧКИОТ ПРЕМИЕР ЈАНША МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ТРАМП ЗА „ГОЛЕМАТА ПОБЕДА“ НА ИЗБОРИТЕ

СЛОВЕНЕЧКИОТ ПРЕМИЕР ЈАНША МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ТРАМП ЗА „ГОЛЕМАТА ПОБЕДА“ НА ИЗБОРИТЕ

Словенечкиот премиер Јанез Јанша му честиташе на Доналд Трамп за она што го опиша како очигледна победа на претседателските избори во САД, станувајќи ...
СЛОВЕНЕЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО АПСЕЊЕТО НА МИНИСТЕРОТ ЗА ЕКОНОМИЈА ЗА СКАНДАЛОТ СО РЕСПИРАТОРИ

СЛОВЕНЕЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО АПСЕЊЕТО НА МИНИСТЕРОТ ЗА ЕКОНОМИЈА ЗА СКАНДАЛОТ СО РЕСПИРАТОРИ

Министерот за внатрешни работи на Словенија Алеш Хојс поднесе оставка во знак на протест поради апсењето на министерот за економија Здравко Почивалшек ...
БИВШИОТ КОМИЧАР МАРЈАН ШАРЕЦ НЕМА ДА МУ ДОЗВОЛИ НА ЈАНША ДА ФОРМИРА ВЛАДА ВО СЛОВЕНИЈА

БИВШИОТ КОМИЧАР МАРЈАН ШАРЕЦ НЕМА ДА МУ ДОЗВОЛИ НА ЈАНША ДА ФОРМИРА ВЛАДА ВО СЛОВЕНИЈА

Словенечкиот претседател Борут Пахор изјави дека мандатот за составување влада ќе му го даде на победникот на вчерашните парламентарни избори, Словене ...
АНТИИМИГРАНТСКАТА ПАРТИЈА НА ЈАНЕЗ ЈАНША ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО СЛОВЕНИЈА, НО НЕ ВЕРУВА ДЕКА ЌЕ ФОРМИРА ВЛАДА

АНТИИМИГРАНТСКАТА ПАРТИЈА НА ЈАНЕЗ ЈАНША ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО СЛОВЕНИЈА, НО НЕ ВЕРУВА ДЕКА ЌЕ ФОРМИРА ВЛАДА

Антиимигрантска, досега опозициска партија победи на парламентарните избори во Словенија, освојувајќи 25 проценти од гласовите. Сепак, Словенечката ...
СО ГОСПОТ НАПРЕТ111

СО ГОСПОТ НАПРЕТ111

1 Што е оваа нервоза кај судиите во пресрет на новата ера? Почнаа и Господ да го повикуваат на помош. Па на судењето за нарачаните шамари и насилствот ...
10 / 10 НАПИСИ