Таг: јавна администрација

1 2 3 439 / 39 НАПИСИ
ВРАЌАЊЕ ОД МАРС

ВРАЌАЊЕ ОД МАРС

1 Уф, каква бурна недела. Русија и Америка се пред војна во Сирија. Марк Закерберг сведочеше пред Конгресот на САД за кражбата на лични податоци на ми ...
КАПИТАЛИЗАМ И ПОПУЛИЗАМ

КАПИТАЛИЗАМ И ПОПУЛИЗАМ

1 Утната е темата на дискусијата за прогресивниот данок. Не затоа што тоа не го знаевме, бидејќи беше во изборната програма на СДСМ. Туку затоа што ди ...
РАДОВИШКА ПОЖАРНА

РАДОВИШКА ПОЖАРНА

1 Добро бе, Заев! Ти барем доаѓаш од приватен бизнис. Газда си. Да те прашам нешто. Ако директорите што си ги поставил во фирмата да управуваат со тво ...
НОЌНИ ГОСТИ

НОЌНИ ГОСТИ

1 Не знам што мисли Ѓорге Иванов да постигне со оние ноќни седенки во вилата на Водно, каде што ги собира државниот врв и лидерите на партиите да си п ...
ОТПУШТАЊА ВО ЈАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА НЕМА ДА ИМА, ПОТВРДИ МИНИСТЕРОТ МАНЧЕВСКИ

ОТПУШТАЊА ВО ЈАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА НЕМА ДА ИМА, ПОТВРДИ МИНИСТЕРОТ МАНЧЕВСКИ

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски кажа дека нема да има отпуштања во јавната администрација и место тоа, ќе се об ...
ПРОСВЕТЛЕНА ПУБЛИКА

ПРОСВЕТЛЕНА ПУБЛИКА

1 Да нѐ оставеа да се порадувавме на животот барем една недела.Три дена радост, четвртиот – освестување. И контакт со реалноста. Пари нема. Завршиј ...
ОД СЕПТЕМВРИ ДРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА ЌЕ РАБОТИ ДВОСМЕНСКИ И ПРВАТА САБОТА ВО МЕСЕЦОТ

ОД СЕПТЕМВРИ ДРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА ЌЕ РАБОТИ ДВОСМЕНСКИ И ПРВАТА САБОТА ВО МЕСЕЦОТ

Владата донесе одлука за двосменско работење на администрацијата во Управата за јавни приходи, Царинската управа, Управата за водење на матични книги, ...
ИМАМЕ ДОКАЗИ ДЕКА НАПАЃАЧИТЕ НА СОБРАНИЕТО СЕ ВРАБОТЕНИ ВО ЈАВНА  АДМИНИСТРАЦИЈА, КРИМИНАЛЦИ И УБИЈЦИ, ТВРДИ СДСМ И ПОКАЖА СЛИКИ

ИМАМЕ ДОКАЗИ ДЕКА НАПАЃАЧИТЕ НА СОБРАНИЕТО СЕ ВРАБОТЕНИ ВО ЈАВНА  АДМИНИСТРАЦИЈА, КРИМИНАЛЦИ И УБИЈЦИ, ТВРДИ СДСМ И ПОКАЖА СЛИКИ

  „Од снимките, граѓаните масовно ги препознаваат извршителите на Груевски, Мијалков, Чавков и на Велјановски. Сите до еден им беа познати на ...
ЈА ПЛАШАТ АДМИНИСТРАЦИЈАТА ДА СИ ОДИ ДОМА ПОРАНО ОТИ ВО 5 ЧАСОТ ВОЈСКАТА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ НА УЛИЦИ, АРМ ВЕЛИ ТОА НЕМА ВРСКА

ЈА ПЛАШАТ АДМИНИСТРАЦИЈАТА ДА СИ ОДИ ДОМА ПОРАНО ОТИ ВО 5 ЧАСОТ ВОЈСКАТА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ НА УЛИЦИ, АРМ ВЕЛИ ТОА НЕМА ВРСКА

Директорите и шефовите во јавните институции денеска ги пуштаат вработените порано да си одат дома со објаснување дека во 17 часот војската ќе излезе ...
1 2 3 439 / 39 НАПИСИ