Таг: Јоханес Хајндл

1 2 324 / 24 НАПИСИ
ХАЈНДЛ ОД БРИСЕЛ ПРЕКУ СКОПЈЕ ВО АТИНА

ХАЈНДЛ ОД БРИСЕЛ ПРЕКУ СКОПЈЕ ВО АТИНА

СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК - СИЛВЕРА ПАДОРИ - КЛЕНКЕ Специјалниот пратеник на германското министерството за надворешни работи за Макед ...
ХАЈНДЛ УТРЕ ПРИСТИГНУВА ВО СКОПЈЕ

ХАЈНДЛ УТРЕ ПРИСТИГНУВА ВО СКОПЈЕ

Специјалниот пратеник на германското министерството за надворешни работи за Македонија, Јоханес Хајндл, утре ќе допатува во дводневна посета на Македо ...
ГЕРМАНИЈА ГО ИЗГУБИ ТРПЕНИЕТО И СО ГРУЕВСКИ И СО ХАН

ГЕРМАНИЈА ГО ИЗГУБИ ТРПЕНИЕТО И СО ГРУЕВСКИ И СО ХАН

СПЕЦИЈАЛНО ЗА СДК.МК ОД БЕРЛИН - СИЛВЕРА ПАДОРИ - КЛЕНКЕ Уште еден Јоханес, овој пат Германецот Хајндл, паралелно со Австриецот и актуелниот европс ...
ГЕРМАНИЈА НАЗНАЧИ СПЕЦИЈАЛЕН ПРАТЕНИК ЗА КРИЗАТА ВО МАКЕДОНИЈА

ГЕРМАНИЈА НАЗНАЧИ СПЕЦИЈАЛЕН ПРАТЕНИК ЗА КРИЗАТА ВО МАКЕДОНИЈА

Шефот на германската дипломатија, Франк Валтер Штајнмаер го назначи амбасадорот Јоханес Хајндл за специјален пратеник за Македонија кој треба да посре ...
1 2 324 / 24 НАПИСИ