Таг: Јоханес Хајндл

1 2 3 20 / 24 НАПИСИ
ГЕРМАНИЈА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ПОВЕЌЕ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ИГРА СО ТРПЕНИЕТО НА МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА

ГЕРМАНИЈА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ПОВЕЌЕ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ИГРА СО ТРПЕНИЕТО НА МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА

Германија е „екстремно загрижена за внатрешно-политичката состојба во Македонија“, порача денеска од Брисел германскиот државен министер за Европа, Ми ...
ХАЈНДЛ: ДРЖАВНИТЕ ИНТЕРЕСИ ТРЕБА ДА СЕ СТАВАТ НАД ПОЛИТИЧКИТЕ

ХАЈНДЛ: ДРЖАВНИТЕ ИНТЕРЕСИ ТРЕБА ДА СЕ СТАВАТ НАД ПОЛИТИЧКИТЕ

Мојот став е ист со последното соопштение на високата претставничка на Европската Унија за надворешна политика, Федерика Могерини. Значи треба државни ...
И ХОЛАНДСКИ ДИПЛОМАТСКИ ПРИТИСОК ЗА КРИЗАТА ВО МАКЕДОНИЈА

И ХОЛАНДСКИ ДИПЛОМАТСКИ ПРИТИСОК ЗА КРИЗАТА ВО МАКЕДОНИЈА

Холандија најави дека генералниот директор за европска соработка Роберт де Хроут, кој е претставник на ниво на заменик- министер, денес и утре ќе биде ...
СТРАНЦИТЕ ПАК РАЗОЧАРАНИ: ИМАМЕ РЕШЕНИЕ, НО НЕ САКАМЕ ЛУЃЕТО ДА СТРАДААТ

СТРАНЦИТЕ ПАК РАЗОЧАРАНИ: ИМАМЕ РЕШЕНИЕ, НО НЕ САКАМЕ ЛУЃЕТО ДА СТРАДААТ

Meѓународната заедница е разочарана оти пак се враќа процесот од пред договорот во Пржино, како лани во април. Со враќањето на Митко Чавков и Диме Спа ...
ХАЈНДЛ ОВОЈ ПАТ ДОАЃА СО КОНКРЕТНИ ПРЕДЛОЗИ ЗА ИВАНОВ

ХАЈНДЛ ОВОЈ ПАТ ДОАЃА СО КОНКРЕТНИ ПРЕДЛОЗИ ЗА ИВАНОВ

Специјалниот пратеник за Македонија на германското Министерство за надворешни работи, Јоханес Хајндл денеска доаѓа во Скопје на средба со претседатело ...
ИЗБОРИТЕ ОДЛОЖЕНИ, НА РЕД ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА

ИЗБОРИТЕ ОДЛОЖЕНИ, НА РЕД ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА

Протестите на шарената револуција во Скопје и во уште неколку града, завршија. Остана да се зборува за денешниот засилен дипломатски притисок кој почн ...
ХАЈНДЛ УТРЕ ПАК ВО МАКЕДОНИЈА

ХАЈНДЛ УТРЕ ПАК ВО МАКЕДОНИЈА

Специјалниот пратеник за Македонија на германското Министерство за надворешни работи, Јоханес Хајндл, утре ќе допатува во дводневна посета на Скопје, ...
ЗА ДА ЈА ЗАДРЖИ ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ПЕНЗИЈА, ИВАНОВ МОРА ДА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА ДЕЛОВНО НЕСПОСОБЕН

ЗА ДА ЈА ЗАДРЖИ ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ПЕНЗИЈА, ИВАНОВ МОРА ДА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА ДЕЛОВНО НЕСПОСОБЕН

На претседателот Ѓорге Иванов му е загрозена доживотната пензија што му следува со закон, ако Собранието изгласа импичмент и го отповика поради повред ...
ХАЈНДЛ: ВРЕМЕТО Е КРАТКО, ПОТРЕБЕН Е ЗАЕДНИЧКИ НАПОР ОД СИТЕ ПАРТИИ

ХАЈНДЛ: ВРЕМЕТО Е КРАТКО, ПОТРЕБЕН Е ЗАЕДНИЧКИ НАПОР ОД СИТЕ ПАРТИИ

Германскиот дипломат Јоханес Хајндл, по пристигнувањето во Македонија, соопшти дека е дојден за да се запознае со ситуацијата во земјата. – Дојдов ...
ВМРО-ДПМНЕ ЕМ ЌЕ ОДИ НА ИЗБОРИ, ЕМ ЌЕ ПРЕГОВАРА СО СТРАНЦИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ ЕМ ЌЕ ОДИ НА ИЗБОРИ, ЕМ ЌЕ ПРЕГОВАРА СО СТРАНЦИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од изборите, но не се откажува ни од преговорите. Претседателот на Унијата на млади сили, Владимир Нелоски ноќеска пред полн ...
1 2 3 20 / 24 НАПИСИ