Таг: Јово Вангеловски

1 3 4 5 6 7 10 50 / 93 НАПИСИ
ВАНГЕЛОВСКИ НЕ ЈА ДАВА САЛАТА ВО ВРХОВЕН ЗА ДА МУ СЕ СУДИ НА ГРУЕВСКИ И НАЈВИСОКИТЕ ЕКСФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ИЗБОРНИОТ КРИМИНАЛ ВО „ТИТАНИК“

ВАНГЕЛОВСКИ НЕ ЈА ДАВА САЛАТА ВО ВРХОВЕН ЗА ДА МУ СЕ СУДИ НА ГРУЕВСКИ И НАЈВИСОКИТЕ ЕКСФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ИЗБОРНИОТ КРИМИНАЛ ВО „ТИТАНИК“

Судењето за најголемиот случај на СЈО „Титаник“, каде за злосторничко здружување за изборен криминал во периодот од 2011 до 2014 година се обвинети ек ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОТВРДИ ДЕКА ИСТРАЖУВА МЕСТЕЊЕ ПРЕДМЕТИ СО РАСПОРЕД НА СУДИИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОТВРДИ ДЕКА ИСТРАЖУВА МЕСТЕЊЕ ПРЕДМЕТИ СО РАСПОРЕД НА СУДИИ

Скопското обвинителство истражува како функционирал АКМИС-от во Основниот суд Скопје 1 и во Врховниот суд поврзан со честото менување на распоредот на ...
СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИ ПРЕДИСТРАГА ЗА РАЧНОТО МЕСТЕЊЕ НА ПРЕДМЕТИ КАЈ СУДИИ, ПОТВРДИ ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЉУБОМИР ЈОВЕСКИ

СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИ ПРЕДИСТРАГА ЗА РАЧНОТО МЕСТЕЊЕ НА ПРЕДМЕТИ КАЈ СУДИИ, ПОТВРДИ ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЉУБОМИР ЈОВЕСКИ

Скопското јавно обвинителство отвори предистражна постапка во врска со извештајот за злоупотребите со АКМИС-от што го достави експертската група од Ми ...
ЗАЕВ ЌЕ ГИ СЕДНЕ ЈАНЕВА И ВАНГЕЛОВСКИ КОЈ ГО БЛОКИРАШЕ СЈО КАКО РЕФОРМАТОРИ ВО НЕГОВИОТ СОВЕТ ЗА СУДСТВО

ЗАЕВ ЌЕ ГИ СЕДНЕ ЈАНЕВА И ВАНГЕЛОВСКИ КОЈ ГО БЛОКИРАШЕ СЈО КАКО РЕФОРМАТОРИ ВО НЕГОВИОТ СОВЕТ ЗА СУДСТВО

Во советот за следење на имплементација на стратегијата во правосудството за периодот 2017-2022, кој е во формирање, ќе членува и претседателот на Врх ...
ВАНГЕЛОВСКИ И КАРАЏОВСКИ ЌЕ ГО СОВЕТУВААТ ЗАЕВ ВО НОВОТО ТЕЛО ЗА СУДСКИ РЕФОРМИ

ВАНГЕЛОВСКИ И КАРАЏОВСКИ ЌЕ ГО СОВЕТУВААТ ЗАЕВ ВО НОВОТО ТЕЛО ЗА СУДСКИ РЕФОРМИ

Премиерот Зоран Заев го прави списокот на авторитети од судството и правни експерти кои ќе членуваат во новото тело за судски реформи и во него, како ...
КАНДИДАТИТЕ ЗА СУДИИ ЌЕ ПОЛАГААТ ИСПИТ СО ПОЗНАТИ ПРАШАЊА, РАШКОВСКИ ЌЕ КАЗНУВА

КАНДИДАТИТЕ ЗА СУДИИ ЌЕ ПОЛАГААТ ИСПИТ СО ПОЗНАТИ ПРАШАЊА, РАШКОВСКИ ЌЕ КАЗНУВА

Академијата за судии и обвинители со циркуларен мејл испратен до сите 20-тина предавачи (судии, обвинители, професори, експерти од МВР) ги тера да отк ...
ВАНГЕЛОВСКИ ЧЕКА ДА ГО ВИДИ ИЗВЕШТАЈОТ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА, ПА ЌЕ ОДГОВОРИ НА ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА ВО ВРХОВЕН РАЧНО СЕ ДЕЛЕЛЕ СУДСКИ ПРЕДМЕТИ

ВАНГЕЛОВСКИ ЧЕКА ДА ГО ВИДИ ИЗВЕШТАЈОТ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА, ПА ЌЕ ОДГОВОРИ НА ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА ВО ВРХОВЕН РАЧНО СЕ ДЕЛЕЛЕ СУДСКИ ПРЕДМЕТИ

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски ќе одговори на обвинувањата на министерот за правда Билен Саљији дека наместо случаен избор на судии в ...
ВАНГЕЛОВСКИ В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ОДГОВОРИ НА ОБВИНУВАЊАТА НА МИНИСТЕРОТ САЉИЈИ ДЕКА ВРХОВЕН МЕСТЕЛ СУДСКИ ПРЕДМЕТИ

ВАНГЕЛОВСКИ В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ОДГОВОРИ НА ОБВИНУВАЊАТА НА МИНИСТЕРОТ САЉИЈИ ДЕКА ВРХОВЕН МЕСТЕЛ СУДСКИ ПРЕДМЕТИ

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски в понеделник ќе му одговори на министерот за правда Билен Саљији, кој денеска обвини дека во Врховниот ...
ЕДНА ГОДИНА ЗАГЛАВЕНО БАРАЊЕТО НА СЈО КАЈ ВАНГЕЛОВСКИ ВО ВРХОВНИОТ СУД ДА СЕ ИСПИТА ЗАКОНИТОСТА НА СПОГОДБАТА ЗА ЅВОНКО КОСТОВСКИ, ЕДИНСТВЕН ОСУДЕН ЗА „ПУЧ“

ЕДНА ГОДИНА ЗАГЛАВЕНО БАРАЊЕТО НА СЈО КАЈ ВАНГЕЛОВСКИ ВО ВРХОВНИОТ СУД ДА СЕ ИСПИТА ЗАКОНИТОСТА НА СПОГОДБАТА ЗА ЅВОНКО КОСТОВСКИ, ЕДИНСТВЕН ОСУДЕН ЗА „ПУЧ“

Точно една година во Врховниот суд е заглавено  барањето на Специјалната обвинителка Катица Јанева да се испита законитоста на спогодбата со која Ѕвон ...
ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ГЕВГЕЛИСКИОТ СУД ЗЛАТА ПОПОВА ДВА ПАТИ РАПОРТИРАЛА ПРЕД КАРАЏОВСКИ ЗА ПАНЧЕВСКИ

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ГЕВГЕЛИСКИОТ СУД ЗЛАТА ПОПОВА ДВА ПАТИ РАПОРТИРАЛА ПРЕД КАРАЏОВСКИ ЗА ПАНЧЕВСКИ

Во рок од една недела, претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски два пати барал од претседателката на Основниот суд Гевгелија Злата Попова да м ...
1 3 4 5 6 7 10 50 / 93 НАПИСИ