Таг: Јово Вангеловски

1 5 6 7 8 9 10 70 / 93 НАПИСИ
СИСТЕМОТ ЗА ЕЛЕКТРОНСКА РАСПРЕДЕЛБА НА СУДИИТЕ НЕ СЕ ОДРЖУВА ЦЕЛА ГОДИНА, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВРХОВНИОТ СУД ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ

СИСТЕМОТ ЗА ЕЛЕКТРОНСКА РАСПРЕДЕЛБА НА СУДИИТЕ НЕ СЕ ОДРЖУВА ЦЕЛА ГОДИНА, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВРХОВНИОТ СУД ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ

АКМИС системот, Автоматизираниот систем за управување со судски предмети, платен од Американците, кој што ги распределува и предметите од Специјалното ...
ЕКСПЕРТИ ОД САД ЌЕ ИСПИТУВААТ ЗЛОУПОТРЕБИ НА ЕЛЕКТРОНСКАТА РАСПРЕДЕЛБА НА СУДСКИТЕ ПРЕДМЕТИ

ЕКСПЕРТИ ОД САД ЌЕ ИСПИТУВААТ ЗЛОУПОТРЕБИ НА ЕЛЕКТРОНСКАТА РАСПРЕДЕЛБА НА СУДСКИТЕ ПРЕДМЕТИ

Владата ќе бара помош од американска софтверска компанија за да ги испита евентуалните злоупотреби на АКМИС системот за електронска распределба на пре ...
КРИВИЧНИОТ СУД ПО ТРЕТ ПАТ ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН, АПЕЛАЦИЈА ЈА ПРИФАТИ ЖАЛБАТА НА СЈО

КРИВИЧНИОТ СУД ПО ТРЕТ ПАТ ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН, АПЕЛАЦИЈА ЈА ПРИФАТИ ЖАЛБАТА НА СЈО

Ослободувањето на обвинетиот бизнисмен Сеат Кочан во случајот на Специјалното обвинителство именуван како „Труст“, се враќа на повторно одлучување во ...
ВРХОВНИОТ СУД НЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ БИЛЕ ЗАКОНИТИ ПРИТВОРИТЕ ЗА ТАЛЕСКИ И ТЕМЕЛКО ВО СЛУЧАИТЕ НА СЈО

ВРХОВНИОТ СУД НЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ БИЛЕ ЗАКОНИТИ ПРИТВОРИТЕ ЗА ТАЛЕСКИ И ТЕМЕЛКО ВО СЛУЧАИТЕ НА СЈО

Врховниот суд зад затворени врати денеска одлучуваше дали се законити одлуките на Основниот суд Скопје 1, а потоа и на Апелациониот суд Скопје, обвине ...
КАТИЦА БАРА ВАНГЕЛОВСКИ ДА ПРОЦЕНИ ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЗАМРЗНЕ ИМОТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ

КАТИЦА БАРА ВАНГЕЛОВСКИ ДА ПРОЦЕНИ ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЗАМРЗНЕ ИМОТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ

Специјалното јавно обвинителство побара од Врховниот суд да оцени дали решението Основниот суд Скопје 1 со кое се одбива барањето на СЈО за замрзнувањ ...
БОМБИТЕ ТРЕБА ДА ВАЖАТ КАКО ДОКАЗ, А ВРХОВНИОТ СУД НЕ МОЖЕ ДА ИЗИГРУВА ЗАКОНОДАВЕЦ И ДА ОДЛУЧУВА ЗА НИВ, ВЕЛИ СУДИЈКАТА ЛАЗАРОВА-ТРАЈКОВСКА

БОМБИТЕ ТРЕБА ДА ВАЖАТ КАКО ДОКАЗ, А ВРХОВНИОТ СУД НЕ МОЖЕ ДА ИЗИГРУВА ЗАКОНОДАВЕЦ И ДА ОДЛУЧУВА ЗА НИВ, ВЕЛИ СУДИЈКАТА ЛАЗАРОВА-ТРАЈКОВСКА

  Досегашната судијка во Европскиот суд за човекови права и слободи во Стразбур Мирјана Лазарова – Трајковска, на врховните судии денеска им д ...
ДАЛИ СИ ОПСЕДНАТ СО МЕНЕ ПОРАДИ СЈО, ГО ПРАША СИНОТ НА НЕДЕЛКОВА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВРХОВЕН ВАНГЕЛОВСКИ

ДАЛИ СИ ОПСЕДНАТ СО МЕНЕ ПОРАДИ СЈО, ГО ПРАША СИНОТ НА НЕДЕЛКОВА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВРХОВЕН ВАНГЕЛОВСКИ

Давид Неделков, синот на експретседателката Лидија Неделкова, на својот фејсбук профил го праша претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски зошто ...
СУДОТ МУ ДАВА ВТОРА ШАНСА НА КОЧАН ДА НЕ ИЗБЕГА НА СЛУЖБЕН ПАТ

СУДОТ МУ ДАВА ВТОРА ШАНСА НА КОЧАН ДА НЕ ИЗБЕГА НА СЛУЖБЕН ПАТ

Судијка на претходна постапка во Основниот суд Скопје 1 денеска ќе треба одново да решава дали ќе му даде притвор на осомничениот бизнисмен Сеад Кочан ...
НОВИ СУДИЈКИ ЌЕ ОДЛУЧУВААТ ОДНОВО ЗА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН

НОВИ СУДИЈКИ ЌЕ ОДЛУЧУВААТ ОДНОВО ЗА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН

Судијките Моника Бахчовановска, Сафија Лаличиќ и Љубинка Башевска ќе одлучуваат повторно за притворот на осомничениот бизнисмен Сеат Кочан, откако Врх ...
СЕАД КОЧАН НОЌЕСКА БИЛ ПРИМЕН КАКО ИТЕН СЛУЧАЈ НА ДРЖАВНИТЕ КЛИНИКИ ВО СКОПЈЕ

СЕАД КОЧАН НОЌЕСКА БИЛ ПРИМЕН КАКО ИТЕН СЛУЧАЈ НА ДРЖАВНИТЕ КЛИНИКИ ВО СКОПЈЕ

Сеад Кочан, избеганиот бизнисмен што полицијата до петокот го бараше со потерница затоа што е осомничен во еден од случаите на Специјалното јавно обви ...
1 5 6 7 8 9 10 70 / 93 НАПИСИ