Таг: Јово Вангеловски

1 6 7 8 9 10 80 / 93 НАПИСИ
ВАНГЕЛОВСКИ И РИБАРЕВ СОСТАВУВААТ ТЕКСТ СО КОЈ КОЧАН ЌЕ СЕ ВРАТИ ОД СЛУЖБЕН ПАТ

ВАНГЕЛОВСКИ И РИБАРЕВ СОСТАВУВААТ ТЕКСТ СО КОЈ КОЧАН ЌЕ СЕ ВРАТИ ОД СЛУЖБЕН ПАТ

На маки се претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски и претседателот на Основниот суд Скопје 1 Стојанче Рибарев. Вангеловски со уште четвориц ...
СЕАД КОЧАН МОЖЕ ДА СЕ ВРАТИ ОД СЛУЖБЕН ПАТ, ВРХОВЕН СУД ДОНЕЛ ОДЛУКА, НЕ КАЖУВА КАКВА

СЕАД КОЧАН МОЖЕ ДА СЕ ВРАТИ ОД СЛУЖБЕН ПАТ, ВРХОВЕН СУД ДОНЕЛ ОДЛУКА, НЕ КАЖУВА КАКВА

Осомничениот бизнисмен Сеад Кочан, сопственик на „Трансмет“, кој пред два месеца и пет дена ја напушти Македонијa веднаш штом му беше одредена мерка п ...
СЕ ОТВОРИ ПАТОТ ВРХОВНИОТ СУД ДА ГО ОСЛОБОДИ ОД ПРИТВОР ИЗБЕГАНИОТ СЕАД КОЧАН ОСОМНИЧЕН ОД СЈО

СЕ ОТВОРИ ПАТОТ ВРХОВНИОТ СУД ДА ГО ОСЛОБОДИ ОД ПРИТВОР ИЗБЕГАНИОТ СЕАД КОЧАН ОСОМНИЧЕН ОД СЈО

Петчлениот Кривичен совет на Врховниот суд под водство на претседателот Јово Вангеловски има одврзани раце да одлучува за укинување на притворот на ос ...
ВРХОВНИОТ СУД И ДЕНЕСКА НЕ ГЛАСАШЕ ЗА ПРЕДЛОЗИТЕ НА ВАНГЕЛОВСКИ ЗА БЛОКАДА НА СЈО

ВРХОВНИОТ СУД И ДЕНЕСКА НЕ ГЛАСАШЕ ЗА ПРЕДЛОЗИТЕ НА ВАНГЕЛОВСКИ ЗА БЛОКАДА НА СЈО

Врховните судии и денеска на општата седница не гласаа за двата предлога на претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски, едниот да се прогласи дек ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВРХОВНИОТ СУД ВАНГЕЛОВСКИ СПРЕМА ТЕРЕН ВО КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЗА ДА ГО БЛОКИРА СЈО

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВРХОВНИОТ СУД ВАНГЕЛОВСКИ СПРЕМА ТЕРЕН ВО КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЗА ДА ГО БЛОКИРА СЈО

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски во петокот по третпат го изменил Годишниот распоред за работа на врховните судии, за само еден месец о ...
МИХАЈЛО МАНЕВСКИ МЕ РАЗРЕШИ ЗАШТО ПОТПИШАВ ПЕНЗИОНИРАЊЕ НА НЕГОВАТА  СОПРУГА ФИЛИМЕНА, ВЕЛИ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ЈОРДАН МИТРИНОВСКИ

МИХАЈЛО МАНЕВСКИ МЕ РАЗРЕШИ ЗАШТО ПОТПИШАВ ПЕНЗИОНИРАЊЕ НА НЕГОВАТА  СОПРУГА ФИЛИМЕНА, ВЕЛИ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ЈОРДАН МИТРИНОВСКИ

Иако разрешениот судија Јордан Митриновски во 2015 година ја доби пресудата во Европскиот суд за човекови права во Стразбур за неговото разрешување од ...
НЕДЕЛКОВА ПОБАРАЛА НЕВРОПСИХИЈАТАР ДА ГИ ПРEГЛЕДА СИТЕ ВРХОВНИ СУДИИ 

НЕДЕЛКОВА ПОБАРАЛА НЕВРОПСИХИЈАТАР ДА ГИ ПРEГЛЕДА СИТЕ ВРХОВНИ СУДИИ 

Седницата на Врховниот суд на која судиите требаше да ги гласаат двата предлога на претседателот Јово Вангеловски, бомбите со прислушуваните разговори ...
ЕПИТЕТ КРИМИНАЛЦИ

ЕПИТЕТ КРИМИНАЛЦИ

1 Супер се ова пратенициве од новиот собраниски состав. Цела држава работи, тие одмараат уште пред да празнуваат. Особено се супер овие од новото парл ...
ВРХОВНИТЕ СУДИИ ОДБИЛЕ ДА ГЛАСААТ ЗА ПРЕДЛОЗИТЕ НА ВАНГЕЛОВСКИ ЗА БЛОКАДА НА СЈО

ВРХОВНИТЕ СУДИИ ОДБИЛЕ ДА ГЛАСААТ ЗА ПРЕДЛОЗИТЕ НА ВАНГЕЛОВСКИ ЗА БЛОКАДА НА СЈО

Двата предлога на претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски ставени на маса на денешното продолжение на општата седница на највисокиот суд, едни ...
ВАНГЕЛОВСКИ ЌЕ ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА НА НЕДЕЛКОВА ДЕКА АПСЕЊЕТО НА ТЕМЕЛКО ПО НАЛОГ НА СЈО БИЛО ЗАКОНСКО

ВАНГЕЛОВСКИ ЌЕ ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА НА НЕДЕЛКОВА ДЕКА АПСЕЊЕТО НА ТЕМЕЛКО ПО НАЛОГ НА СЈО БИЛО ЗАКОНСКО

Врховниот суд ќе ја смени одлуката дека апсењето на градоначалникот на Општина Пустец Едмонд Темелко по барање на Специјалното јавно обвинителство (СЈ ...
1 6 7 8 9 10 80 / 93 НАПИСИ