Таг: Јово Вангеловски

1 7 8 9 10 90 / 93 НАПИСИ
ВРХОВНИОТ СУД ГИ ОДБИ СИТЕ 17 ПРИГОВОРИ ПРОТИВ РАСПОРЕДОТ НА РИБАРЕВ ВО КРИВИЧНИОТ СУД

ВРХОВНИОТ СУД ГИ ОДБИ СИТЕ 17 ПРИГОВОРИ ПРОТИВ РАСПОРЕДОТ НА РИБАРЕВ ВО КРИВИЧНИОТ СУД

Сите 17 приговори од незадоволните судии од Основниот суд Скопје 1, кои реагираа против новиот распоред на в.д. претседателот на Судот Стојанче Рибаре ...
ВАНГЕЛОВСКИ ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН, ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ

ВАНГЕЛОВСКИ ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН, ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски останува во Кривичниот совет да одлучува за притворот на осомничениот бизнисмен Сеад Кочан во случајот ...
ВРХОВНИОТ СУД ДЕНЕСКА РЕШАВА ЗА БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА ВАНГЕЛОВСКИ

ВРХОВНИОТ СУД ДЕНЕСКА РЕШАВА ЗА БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА ВАНГЕЛОВСКИ

Врховниот суд денеска на општа седница во 11.30 часот, ќе одлучува по барањето на Специјалното јавно обвинителство за изземање на претседателот на суд ...
СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА НЕЗАДОВОЛНА ШТО РИБАРЕВ ЈА УНАПРЕДИЛ ВО ШЕФИЦА НА ОДДЕЛОТ ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА

СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА НЕЗАДОВОЛНА ШТО РИБАРЕВ ЈА УНАПРЕДИЛ ВО ШЕФИЦА НА ОДДЕЛОТ ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА

  Врховните судии утре на општа седница ќе гласаат за приговорите на 17-мина судии од Основниот суд Скопје 1 кои се незадоволни од Годишниот р ...
ВРХОВНИОТ СУД МОЖЕ ДА ЈА ДОБИЕ ИНФОРМАЦИЈАТА ОД СУДИЈАТА ЗА КОГО Е БАРАНО ИЗЗЕМАЊЕ, РЕАГИРА СЈО

ВРХОВНИОТ СУД МОЖЕ ДА ЈА ДОБИЕ ИНФОРМАЦИЈАТА ОД СУДИЈАТА ЗА КОГО Е БАРАНО ИЗЗЕМАЊЕ, РЕАГИРА СЈО

Специјалното јавно обвинителство вели дека нема да одговори на Барањето за информација од Врховниот суд, бидејќи тоа се однесува на прибавување изјава ...
ВРХОВНИОТ СУД СЕ ЖАЛИ ДЕКА СЈО ГО ИГНОРИРА, НО НЕ КАЖУВА ЗА КОЈ ПРЕДМЕТ

ВРХОВНИОТ СУД СЕ ЖАЛИ ДЕКА СЈО ГО ИГНОРИРА, НО НЕ КАЖУВА ЗА КОЈ ПРЕДМЕТ

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски го обвини Специјалното јавно обвинителство дека одбива да одговори на Барање за информација за итен пр ...
НА ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА Ѝ СЕ ПАДНАЛ ПРЕДМЕТОТ ЗА КОЧАН, АМА ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ ЈА ТРГНАЛ

НА ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА Ѝ СЕ ПАДНАЛ ПРЕДМЕТОТ ЗА КОЧАН, АМА ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ ЈА ТРГНАЛ

Предметот за избеганиот бизнисмен Сеад Кочан, со кој обвинителот Марко Зврлевски бара укинување на притворот и враќање на предметот на повторно одлучу ...
НАЈМАЛКУ 17 СУДИИ НЕЗАДОВОЛНИ ОД НОВИОТ РАСПОРЕД ВО КРИВИЧНИОТ СУД ПОДНЕСОА ПРИГОВОРИ ДО ВРХОВНИОТ СУД

НАЈМАЛКУ 17 СУДИИ НЕЗАДОВОЛНИ ОД НОВИОТ РАСПОРЕД ВО КРИВИЧНИОТ СУД ПОДНЕСОА ПРИГОВОРИ ДО ВРХОВНИОТ СУД

Седумнаесет од судиите кои беа разместени од своите оддели во Основниот суд Скопје 1 со новиот распоред кој го објави минатиот вторник новиот претседа ...
СЈО ПОБАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВРХОВЕН СУД ВАНГЕЛОВСКИ ОТИ ГО ИМА ВО „БОМБИТЕ“

СЈО ПОБАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВРХОВЕН СУД ВАНГЕЛОВСКИ ОТИ ГО ИМА ВО „БОМБИТЕ“

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска до Врховниот суд на Република Македонија поднело барање за изземање на претседателот на највисокиот суд ...
ЈАНЕВА, ЗВРЛЕВСКИ И ДОДЕВСКИ НА ОДДЕЛНИ СРЕДБИ ВО ВРХОВНИОТ СУД СО ВАНГЕЛОВСКИ

ЈАНЕВА, ЗВРЛЕВСКИ И ДОДЕВСКИ НА ОДДЕЛНИ СРЕДБИ ВО ВРХОВНИОТ СУД СО ВАНГЕЛОВСКИ

Во Врхoвниот суд почнаа средбите на новиот претседател на Судот Јово Вангеловски со Јавниот обвинител Марко Зврлевски, претседателот на Адвокатската к ...
1 7 8 9 10 90 / 93 НАПИСИ