Таг: камион

1 2 328 / 28 НАПИСИ
СТОКОВНАТА КУЌА СЕ ИЗВИНИ ОТИ САКАЛА СО ПОПУСТ ДА ЈА ПРОДАВА ОШТЕТЕНАТА СТОКА ОД НАПАДОТ ВО СТОКХОЛМ

СТОКОВНАТА КУЌА СЕ ИЗВИНИ ОТИ САКАЛА СО ПОПУСТ ДА ЈА ПРОДАВА ОШТЕТЕНАТА СТОКА ОД НАПАДОТ ВО СТОКХОЛМ

  Шведската стоковна куќа во Стокхолм во која што во петокот удри украден камион со пиво, при што четири лица загинаа, а 15 се повредени, дене ...
УТРОВО ЗАГЛАВЕНИ ВОЗИЛА И КОЛОНИ НА ПАТОТ ЗА ПЕЛИСТЕР

УТРОВО ЗАГЛАВЕНИ ВОЗИЛА И КОЛОНИ НА ПАТОТ ЗА ПЕЛИСТЕР

Камионот кој утрово требаше да го исчисти патот за Пелистер, имал проблеми да се искачи по планинските угорнини завеани во снег и мраз. Поради ова, ра ...
НАПАЃАЧОТ ОД БЕРЛИН УБИЕН ВО МИЛАНО

НАПАЃАЧОТ ОД БЕРЛИН УБИЕН ВО МИЛАНО

Осомничениот за нападот со камион на божикниот панаѓур во Берлин денеска е убиен во престрелка во предградието на северниот италијански град Милано, и ...
ОСЛОБОДЕН ПАКИСТАНЕЦОТ ОСОМНИЧЕН ЗА НАПАДОТ ВО БЕРЛИН ОТИ НЕМА ДОКАЗИ

ОСЛОБОДЕН ПАКИСТАНЕЦОТ ОСОМНИЧЕН ЗА НАПАДОТ ВО БЕРЛИН ОТИ НЕМА ДОКАЗИ

Германскиот обвинител соопшти дека осомничениот за нападот со камион во Берлин е пуштен оти нема доволно докази за обвинение против човекот, идентифик ...
ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ ВО БЕРЛИН БИЛ КИДНАПИРАН, ДВАНАЕСЕТ ЗАГИНАТИ НА БОЖИКНИОТ ПАЗАР

ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ ВО БЕРЛИН БИЛ КИДНАПИРАН, ДВАНАЕСЕТ ЗАГИНАТИ НА БОЖИКНИОТ ПАЗАР

СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК - СИЛВЕРА ПАДОРИ КЛЕНКЕ Дванаесет загинати и 48 повредени, од кои повеќемина тешко е утринскиот црн биланс ...
12 МРТВИ ВО НАПАДОТ ВО БЕРЛИН, ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ БИЛ АЗИЛАНТ ОД АВГАНИСТАН ИЛИ ПАКИСТАН

12 МРТВИ ВО НАПАДОТ ВО БЕРЛИН, ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ БИЛ АЗИЛАНТ ОД АВГАНИСТАН ИЛИ ПАКИСТАН

Германската полиција истражува можен терористички напад, откако синоќа камион се втурна во божикен панаѓур во центарот на Берлин при што 12 луѓе загин ...
КАМИОН СЕ ВТУРНА ВО БОЖИКЕН ПАЗАР ВО БЕРЛИН, ИМА ПОВРЕДЕНИ

КАМИОН СЕ ВТУРНА ВО БОЖИКЕН ПАЗАР ВО БЕРЛИН, ИМА ПОВРЕДЕНИ

Камион се втурна во божиќен пазар во Берлин, неколкумина се повредени, според првите извештаи во медиумите. Видеоснимките од местото покажуваат пре ...
ПАДНА МОСТ ВО ИТАЛИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

ПАДНА МОСТ ВО ИТАЛИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

Еден човек загина, а петмина се повредени во Италија, кога денеска падна мост врз прометен пат. Мостот, во провинцијата Леко близу Милано, падна кога ...
1 2 328 / 28 НАПИСИ