Таг: камион

1 2 3 20 / 28 НАПИСИ
СИТЕ 39 ЛУЃЕ ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА БИЛЕ ВИЕТНАМЦИ, ОБЈАВИ ПОЛИЦИЈАТА

СИТЕ 39 ЛУЃЕ ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА БИЛЕ ВИЕТНАМЦИ, ОБЈАВИ ПОЛИЦИЈАТА

Сите 39 луѓе кои минатата недела беа пронајдени мртви во камион во Англија биле државјани на Виетнам, објави полицијата. Жртвите беа пронајдени во ...
НЕ МОЖАМ ДА ДИШАМ, УМИРАМ – ВИЕТНАМСКО СЕМЕЈСТВО СТРАВУВА ДЕКА НИВНА ЌЕРКА БИЛА ВО КАМИОНОТ ВО КОЈ ПОЧИНАА 39 ЛУЃЕ

НЕ МОЖАМ ДА ДИШАМ, УМИРАМ – ВИЕТНАМСКО СЕМЕЈСТВО СТРАВУВА ДЕКА НИВНА ЌЕРКА БИЛА ВО КАМИОНОТ ВО КОЈ ПОЧИНАА 39 ЛУЃЕ

Најмалку шест од 39-те луѓе кои беа пронајдени мртви во камион во Англија можеби биле Виетнамци, иако во прв момент беше објавено дека станува збор за ...
39-ТЕ ЛУЃЕ ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА БИЛЕ КИНЕЗИ

39-ТЕ ЛУЃЕ ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА БИЛЕ КИНЕЗИ

Триесет и девет луѓе кои вчера се пронајдени мртви во камион во Англија биле Кинези, се дознава од истрагата. Полицијата продолжува да го испитува ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО РЕКОНСТРУИРА КОБНОТО ПАТУВАЊЕ НА 39 ЛУЃЕ КОИ БЕА ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА

ПОЛИЦИЈАТА ГО РЕКОНСТРУИРА КОБНОТО ПАТУВАЊЕ НА 39 ЛУЃЕ КОИ БЕА ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА

Полицијата го реконструира последното патување на 39 луѓе кои утрово беа пронајдени мртви во камион во индустриска зона во Есекс, обидувајќи се да го ...
ПРОНАЈДЕНИ 39 ЛЕШЕВИ ВО АНГЛИЈА ВО КАМИОН ШТО ДОШОЛ ОД БУГАРИЈА

ПРОНАЈДЕНИ 39 ЛЕШЕВИ ВО АНГЛИЈА ВО КАМИОН ШТО ДОШОЛ ОД БУГАРИЈА

Триесет и девет лешеви се пронајдени во приколката на камион во Есекс, Англија, потврди полицијата. Возачот на камионот, 25-годишен маж од Северна ...
ТРОЈЦА МАЖИ И ДВЕ ЖЕНИ ЗАГИНАА ВО СУДИР НА КОЛА И КАМИОН НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ВО ДРАЧЕВО

ТРОЈЦА МАЖИ И ДВЕ ЖЕНИ ЗАГИНАА ВО СУДИР НА КОЛА И КАМИОН НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ВО ДРАЧЕВО

Петмина загинаа во судирот меѓу кола и камион на „Комунална хигиена“, што се случи доцна синоќа близу бензинската пумпа на влезот на населбата Драчево ...
ОД СЕРВИС УКРАДЕН КАМИОН ЗА СОБИРАЊЕ ЃУБРЕ НА СКОПСКА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

ОД СЕРВИС УКРАДЕН КАМИОН ЗА СОБИРАЊЕ ЃУБРЕ НА СКОПСКА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

Камион за собирање ѓубре на скопското јавно претпријатие „Комунална хигиена“ е украден минатиот викенд. Камионот поради дефект, вработените во претпри ...
ДВАЈЦА ПОТЕШКО, ШЕСТМИНА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКАТА НА МАКЕДОНСКИОТ АВТОБУС ВО АВСТРИЈА, ПОТВРДИ МНР

ДВАЈЦА ПОТЕШКО, ШЕСТМИНА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКАТА НА МАКЕДОНСКИОТ АВТОБУС ВО АВСТРИЈА, ПОТВРДИ МНР

Двајца патници се потешко повредени, но не се во животна опасност, а 6-мина се полесно повредени во судирот на македонскиот автобус со камион близу Ли ...
ДЕВЕТМИНА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА НА МАКЕДОНСКИ АВТОБУС ВО АВСТРИЈА

ДЕВЕТМИНА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА НА МАКЕДОНСКИ АВТОБУС ВО АВСТРИЈА

Деветмина патници се потешко повредени во судирот меѓу македонски автобус и товарен камион утринава околу 6 часот на автопатот близу Линц, Австрија. С ...
ТЕЧЕ ПИВО НИЗ БИТОЛСКИТЕ УЛИЦИ 

ТЕЧЕ ПИВО НИЗ БИТОЛСКИТЕ УЛИЦИ 

Повеќе десетици литри пиво потекоа на влезот од Битола откако од камион испаднаа стотина гајби со пиво „даб“ од Прилепската пиварница. Очевидци раскаж ...
1 2 3 20 / 28 НАПИСИ