Таг: кампања

1 2 3 20 10 / 199 НАПИСИ
РУСИЈА ПОЧНА ШИРОКА КАМПАЊА ЗА ПРИВЛЕКУВАЊЕ МАЖИ ВО ВОЈСКАТА, СЕ ВЕТУВА ПЛАТА ОД 2.500 ДОЛАРИ

РУСИЈА ПОЧНА ШИРОКА КАМПАЊА ЗА ПРИВЛЕКУВАЊЕ МАЖИ ВО ВОЈСКАТА, СЕ ВЕТУВА ПЛАТА ОД 2.500 ДОЛАРИ

Русија покрена широка рекламна кампања која ги повикува граѓаните да ѝ се придружат на војската, додека руските вооружени сили трпат големи загуби и с ...
„ЉУБОВТА ОПРАВДУВА МНОГУ НЕШТА, НО НЕ И ЗАГРОЗУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТА ВО СООБРАЌАЈОТ“, ВЕЛИ КАМПАЊАТА НА ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ДЕНОТ НА ЉУБОВТА И ВИНОТО

„ЉУБОВТА ОПРАВДУВА МНОГУ НЕШТА, НО НЕ И ЗАГРОЗУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТА ВО СООБРАЌАЈОТ“, ВЕЛИ КАМПАЊАТА НА ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ДЕНОТ НА ЉУБОВТА И ВИНОТО

Тетовската полиција денеска, по повод 14 февруари што се слави како ден на лозарите Св. Трифун и ден на вљубените Св. Валентин, на возачите им делеше ...
ПОЧНУВА КАМПАЊАТА „САКАШ ДА СЕ МАЗИМЕ? АМА ДА СЕ ПАЗИМЕ“ , ДОКТОРИ ЌЕ ДРЖАТ ПРЕДАВАЊА ЗА СЕКСУАЛНО ЗДРАВЈЕ ВО СТУДЕНТСКИТЕ ДОМОВИ

ПОЧНУВА КАМПАЊАТА „САКАШ ДА СЕ МАЗИМЕ? АМА ДА СЕ ПАЗИМЕ“ , ДОКТОРИ ЌЕ ДРЖАТ ПРЕДАВАЊА ЗА СЕКСУАЛНО ЗДРАВЈЕ ВО СТУДЕНТСКИТЕ ДОМОВИ

„Сакаш да се мазиме? Ама да се пазиме!“ е насловена кампањата за Светската недела на сексуалното и репродуктивното здравје која од утре ќе трае до нед ...
ЖИВОТОТ НЕ ТРПИ ТЕНДЕРИ, ДРЖАВАТА МОРА ДА ИМА РЕШЕНИЕ ЗА БОЛНИТЕ, ВЕЛАТ ОД КАМПАЊАТА „ГИ ЗАПОЗНАВАМЕ РЕТКИТЕ БОЛЕСТИ 2023“

ЖИВОТОТ НЕ ТРПИ ТЕНДЕРИ, ДРЖАВАТА МОРА ДА ИМА РЕШЕНИЕ ЗА БОЛНИТЕ, ВЕЛАТ ОД КАМПАЊАТА „ГИ ЗАПОЗНАВАМЕ РЕТКИТЕ БОЛЕСТИ 2023“

Медицината треба да напредува, а државата мора да ги препознае потребите на болните со ретки болести. Терапијата е скапа, тендерските постапки долги и ...
НОВИ 28 РЕТКИ ДИЈАГНОЗИ ЌЕ БИДАТ ПРЕТСТАВЕНИ ВО 5. ИЗДАНИЕ НА КАМПАЊАТА ЗА РЕТКИ БОЛЕСТИ

НОВИ 28 РЕТКИ ДИЈАГНОЗИ ЌЕ БИДАТ ПРЕТСТАВЕНИ ВО 5. ИЗДАНИЕ НА КАМПАЊАТА ЗА РЕТКИ БОЛЕСТИ

Нови 28 ретки дијагнози ќе бидат претставени во петтото издание на националната кампања „Ги запознаваме ретките болести“, организирана од здружението ...
МНР ЌЕ ЈА ПРЕКИНЕ МЕДИУМСКАТА КАМПАЊА ЗА ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ОБСЕ, ОТКАКО ЗНМ РЕЧЕ ДЕКА ГИ КОРУМПИРА МЕДИУМИТЕ

МНР ЌЕ ЈА ПРЕКИНЕ МЕДИУМСКАТА КАМПАЊА ЗА ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ОБСЕ, ОТКАКО ЗНМ РЕЧЕ ДЕКА ГИ КОРУМПИРА МЕДИУМИТЕ

Министерството за надворешни работи (МНР) ќе ја прекине предвидената еднонеделна медиумска кампања за претседавањето со ОБСЕ, откако денеска Здружение ...
МНР ГИ КОРУМПИРА МЕДИУМИТЕ СО КАМПАЊАТА ОД 100.000 ЕВРА ЗА ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ОБСЕ, РЕАГИРА ЗНМ

МНР ГИ КОРУМПИРА МЕДИУМИТЕ СО КАМПАЊАТА ОД 100.000 ЕВРА ЗА ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ОБСЕ, РЕАГИРА ЗНМ

Министерството за надворешни работи (МНР) ги корумпира медиумите со промотивни кампањи во приватни медиуми вредни 100.000 евра, реагираат од Здружение ...
ПОВЕЌЕКРАТНИОТ ПРВАК ВО ПЛИВАЊЕ ДИМИТАР БОШНАКОВ ПОДДРЖАН ВО КАМПАЊАТА „ВЛОЖУВАМЕ ВО МЛАДИ ТАЛЕНТИ“ НА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА СПОРТСКИ ОБЛОЖУВАЛНИЦИ

ПОВЕЌЕКРАТНИОТ ПРВАК ВО ПЛИВАЊЕ ДИМИТАР БОШНАКОВ ПОДДРЖАН ВО КАМПАЊАТА „ВЛОЖУВАМЕ ВО МЛАДИ ТАЛЕНТИ“ НА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА СПОРТСКИ ОБЛОЖУВАЛНИЦИ

Државниот и регионален повеќекратен првак и носител на пет национални рекорди во различни пливачки дисциплини Димитар Бошнаков е поддржан во кампањата ...
„ПИВАРА СКОПЈЕ“ ЗАЕДНО СО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЕКОЛОГИЈА И „ПАКОМАК“ ЌЕ ГИ ЧИСТАТ НАЦИОНАЛНИТЕ ОБЕЛЕЖЈА

„ПИВАРА СКОПЈЕ“ ЗАЕДНО СО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЕКОЛОГИЈА И „ПАКОМАК“ ЌЕ ГИ ЧИСТАТ НАЦИОНАЛНИТЕ ОБЕЛЕЖЈА

„Пивара Скопје“ во соработка со Министерството за животна средина и „Пакомак“ почнува кампања за чистење на националните обележја низ земјава. Преку п ...
ДЕМОКРАТИТЕ САКААТ ДА ЈА ПРЕТВОРАТ АМЕРИКА ВО КУБА, КАЖА ТРАМП ВО ФИНИШОТ НА ПРЕДИЗБОРНАТА КАМПАЊА ВО САД

ДЕМОКРАТИТЕ САКААТ ДА ЈА ПРЕТВОРАТ АМЕРИКА ВО КУБА, КАЖА ТРАМП ВО ФИНИШОТ НА ПРЕДИЗБОРНАТА КАМПАЊА ВО САД

Доналд Трамп им порача на своите гласачи да го очекуваат неговиот митинг во Охајо следниот понеделник со големо нетрпение, навестувајќи дека тогаш ќе ...
1 2 3 20 10 / 199 НАПИСИ