Таг: канабис

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ГЕРМАНСКАТА ЖЕЛЕЗНИЦА ЌЕ ЗАБРАНИ ПУШЕЊЕ КАНАБИС ВО СТАНИЦИТЕ, ОТКАКО СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА

ГЕРМАНСКАТА ЖЕЛЕЗНИЦА ЌЕ ЗАБРАНИ ПУШЕЊЕ КАНАБИС ВО СТАНИЦИТЕ, ОТКАКО СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА

На патниците на „Дојче бан“, германскиот државен железнички оператор, нема да им биде дозволено да пушат канабис на железничките станици по легализаци ...
ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГО ЛЕГАЛИЗИРА КАНАБИСОТ ОД 1 АПРИЛ

ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГО ЛЕГАЛИЗИРА КАНАБИСОТ ОД 1 АПРИЛ

Германија планира од април да го легализира канабисот, по долги расправии меѓу владејачките партии околу конечните детали и здравствената заштита. ...
ГЕРМАНИЈА ПЛАНИРА ДА ЛЕГАЛИЗИРА УПОТРЕБА НА КАНАБИС ВО ЛИЦЕНЦИРАНИ ПРОДАВНИЦИ

ГЕРМАНИЈА ПЛАНИРА ДА ЛЕГАЛИЗИРА УПОТРЕБА НА КАНАБИС ВО ЛИЦЕНЦИРАНИ ПРОДАВНИЦИ

Германската влада планира да продолжи со плановите за декриминализирање на канабисот и покрај правните пречки, откако доби позитивни повратни информац ...
КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ФИРМА И ЧЕТИРИ ЛИЦА ЗА КРИУМЧАРЕЊЕ 7 ТОНИ КАНАБИС ВРЕДНО НАД 20 МИЛИОНИ ЕВРА

КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ФИРМА И ЧЕТИРИ ЛИЦА ЗА КРИУМЧАРЕЊЕ 7 ТОНИ КАНАБИС ВРЕДНО НАД 20 МИЛИОНИ ЕВРА

Една фирма и четири лица добија кривични пријави за обидот за криумчарење на 7 тони цвет од канабис, што на нелегалниот пазар на наркотични средства б ...
ВЛЕЗ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ ЗА АЛКОХОЛ И КАНАБИС ВО КВЕБЕК САМО СО ДОКАЗ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД

ВЛЕЗ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ ЗА АЛКОХОЛ И КАНАБИС ВО КВЕБЕК САМО СО ДОКАЗ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД

Продавниците за алкохол и канабис во канадската провинција Квебек ќе бараат од купувачите да покажат доказ за вакцинација, поради порастот на нови слу ...
ЛУКСЕМБУРГ СТАНА ПРВАТА ЗЕМЈА ВО ЕВРОПА КОЈА ГО ЛЕГАЛИЗИРА ОДГЛЕДУВАЊЕТО КАНАБИС ДОМА

ЛУКСЕМБУРГ СТАНА ПРВАТА ЗЕМЈА ВО ЕВРОПА КОЈА ГО ЛЕГАЛИЗИРА ОДГЛЕДУВАЊЕТО КАНАБИС ДОМА

Владата на Луксембург ќе биде прва земја во Европа која го легализира одгледувањето канабис, објавија локалните медиуми. Со новите законски решенија п ...
МАКЕДОНИЈА СЕ НАДЕВА ДЕКА ЛЕГАЛИЗАЦИЈАТА НА МАРИХУАНАТА ЌЕ ГИ РАЗВИЕ ЕКОНОМИЈАТА И ТУРИЗМОТ

МАКЕДОНИЈА СЕ НАДЕВА ДЕКА ЛЕГАЛИЗАЦИЈАТА НА МАРИХУАНАТА ЌЕ ГИ РАЗВИЕ ЕКОНОМИЈАТА И ТУРИЗМОТ

Иако Македонија го легализираше одгледувањето канабис за медицински цели уште во 2016 година, производителите сметаат дека законите не соодветствуваат ...
СЕКОЈ ГРАЃАНИН ЌЕ МОЖЕ ДА ОДГЛЕДУВА 2-3 СТЕБЛА АКО СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА, НЕМА ДА БИДЕ ПРИВИЛЕГИЈА НА БОГАТИТЕ, КАЖА ЗАЕВ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

СЕКОЈ ГРАЃАНИН ЌЕ МОЖЕ ДА ОДГЛЕДУВА 2-3 СТЕБЛА АКО СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА, НЕМА ДА БИДЕ ПРИВИЛЕГИЈА НА БОГАТИТЕ, КАЖА ЗАЕВ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

Премиерот Зоран Заев кажа дека секој граѓанин ќе може да одгледува 2-3 стебла канабис ако се легализира марихуаната, одговарајќи му на неговиот сопарт ...
НЕ Е ВО РЕД ДА СЕ ОДИ ВО ЗАТВОР ЗА ПОЛА ГРАМ МАРИХУАНА, КАЖА ЗАЕВ И НАЈАВИ ДЕКРИМИНАЛИЗАЦИЈА И ДЕПЕНАЛИЗАЦИЈА НА КАНАБИСОТ

НЕ Е ВО РЕД ДА СЕ ОДИ ВО ЗАТВОР ЗА ПОЛА ГРАМ МАРИХУАНА, КАЖА ЗАЕВ И НАЈАВИ ДЕКРИМИНАЛИЗАЦИЈА И ДЕПЕНАЛИЗАЦИЈА НА КАНАБИСОТ

Премиерот Зоран Заев најави дека откако ќе се дозволи извоз на цвет од канабис за медицински цели со измени на Законот за контрола на опојни дроги, во ...
ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ПРАТЕНИЧКАТА ФУНКЦИЈА ШТО ЌЕ СТАПИ НА СИЛА ОТКАКО ЌЕ ГЛАСА ЗА ОДЗЕМАЊЕ НА МАНДАТОТ НА ГРУЕВСКИ

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ПРАТЕНИЧКАТА ФУНКЦИЈА ШТО ЌЕ СТАПИ НА СИЛА ОТКАКО ЌЕ ГЛАСА ЗА ОДЗЕМАЊЕ НА МАНДАТОТ НА ГРУЕВСКИ

Со говор кој ги збуни и изненади насобраните пратеници од ВМРО-ДПМНЕ на Комисијата за мандатно-имунитетни прашања, што ја води пратеникот Павле Богоев ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ