Таг: карантин

1 3 4 5 6 7 20 50 / 197 НАПИСИ
ДЕЛОВИ ОД СИДНЕЈ ОДАТ ВО КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

ДЕЛОВИ ОД СИДНЕЈ ОДАТ ВО КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

Централниот и источниот дел на Сиднеј, што ја вклучува и прославената плажа Бонди, ќе бидат ставени во карантин поради зголемениот број нови случаи на ...
МЕЛБУРН ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ОТКАКО БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ ПОРАСНА НА 60

МЕЛБУРН ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ОТКАКО БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ ПОРАСНА НА 60

Втората најнаселена сојузна држава во Австралија, Викторија, го продолжи карантинот за уште една недела додека властите се обидуваат да го стават под ...
МЕЛБУРН ПРОГЛАСИ СЕДУМДНЕВЕН КАРАНТИН ПОРАДИ БРЗОТО ШИРЕЊЕ НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

МЕЛБУРН ПРОГЛАСИ СЕДУМДНЕВЕН КАРАНТИН ПОРАДИ БРЗОТО ШИРЕЊЕ НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

Втората најнаселена сојузна држава во Австралија, Викторија, од денеска ќе биде во седумдневен карантин, со цел да се сопре брзото ширење на коронавир ...
ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 23 ЧАСОТ, 14-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ИНДИЈА И БРАЗИЛ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 23 ЧАСОТ, 14-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ИНДИЈА И БРАЗИЛ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Од утре (среда, 5 мај) полицискиот час наместо од 21 часот ќе почнува од 23, одлучи Владата на денешната седницата.  Забраната за движење како и досег ...
ЕРДОГАН ВОВЕДЕ ЦЕЛОСЕН КАРАНТИН ВО ТУРЦИЈА ДО 17 МАЈ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

ЕРДОГАН ВОВЕДЕ ЦЕЛОСЕН КАРАНТИН ВО ТУРЦИЈА ДО 17 МАЈ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Од Турците ќе се бара главно да седат дома, бидејќи земјата в четврток ќе влезе во нов целосен карантин, што ќе трае до 17 мај, со цел да се сопре шир ...
ГЕРМАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО УСВОИ ЗАКОНОТ СО КОЈ ВЛАДАТА ЌЕ МОЖЕ ДА ВОВЕДУВА КАРАНТИН И ПОЛИЦИСКИ ЧАС НА РЕГИОНАЛНО НИВО

ГЕРМАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО УСВОИ ЗАКОНОТ СО КОЈ ВЛАДАТА ЌЕ МОЖЕ ДА ВОВЕДУВА КАРАНТИН И ПОЛИЦИСКИ ЧАС НА РЕГИОНАЛНО НИВО

Германскиот парламент го усвои контроверзниот закон кој на владата ѝ дава можност да наметнува рестриктивни мерки на регионално ниво, како што земјата ...
АЛБАНИЈА ВОВЕДЕ ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

АЛБАНИЈА ВОВЕДЕ ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

Албанија воведува задолжителен двонеделен карантин за сите кои влегуваат во земјата од Македонија и Грција, што некои опозициски политичари го опишаа ...
ПО 4-МЕСЕЧЕН КАРАНТИН БРИТАНИЈА ГИ ОТВОРА САМО ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА ПАБОВИТЕ, ФРИЗЕРНИЦИТЕ И ПРОДАВНИЦИТЕ

ПО 4-МЕСЕЧЕН КАРАНТИН БРИТАНИЈА ГИ ОТВОРА САМО ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА ПАБОВИТЕ, ФРИЗЕРНИЦИТЕ И ПРОДАВНИЦИТЕ

Милиони граѓани на Велика Британија од денес, после 4 месеци повторно ќе имаат можност да одат на фризер, шопинг или пак да ручаат во ресторан, откако ...
ИТАЛИЈА ВОВЕДЕ ТРИДНЕВЕН КАРАНТИН ДОДЕКА ЕВРОПА ГО СЛАВИ ВЕЛИГДЕН ПОД СТРОГИ РЕСТРИКЦИИ

ИТАЛИЈА ВОВЕДЕ ТРИДНЕВЕН КАРАНТИН ДОДЕКА ЕВРОПА ГО СЛАВИ ВЕЛИГДЕН ПОД СТРОГИ РЕСТРИКЦИИ

Италија влезе во тридневен строг карантин за Велигден, додека европските земји се обидуваат да го сопрат третиот бран на пандемијата. Сите италијанск ...
КРАТКИОТ АНИМИРАН ФИЛМ „КАРАНТИН“ НА ИВАН АНДРЕЕВСКИ ВО СЕЛЕКЦИЈАТА НА СВЕТСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО АНЕСИ

КРАТКИОТ АНИМИРАН ФИЛМ „КАРАНТИН“ НА ИВАН АНДРЕЕВСКИ ВО СЕЛЕКЦИЈАТА НА СВЕТСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО АНЕСИ

Краткиот анимиран филм „Карантин“ на Иван Андреевски, по сценарио на Михаил Наумов и по приказна на Љубомир Саздовски ќе игра во официјалната селекциј ...
1 3 4 5 6 7 20 50 / 197 НАПИСИ