Таг: карантин

1 18 19 20199 / 199 НАПИСИ
АВСТРИЈА ЈА УКИНА БЛОКАДАТА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ СО ИТАЛИЈА, 11 ГРАДОВИ ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА И НАТАМУ ВО СТРОГ КАРАНТИН

АВСТРИЈА ЈА УКИНА БЛОКАДАТА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ СО ИТАЛИЈА, 11 ГРАДОВИ ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА И НАТАМУ ВО СТРОГ КАРАНТИН

Австрија ја укина блокадата на железничкиот сообраќај кон Италија откако се покажа дека двајца патници со симптоми на грип во еден од возовите немаат ...
ПОЛИЦИЈАТА ДРЖИ 50.000 ЖИТЕЛИ ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА ВО КАРАНТИН, ОД КОРОНА ВИРУСОТ ЗАРАЗЕНИ 76 ЛИЦА

ПОЛИЦИЈАТА ДРЖИ 50.000 ЖИТЕЛИ ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА ВО КАРАНТИН, ОД КОРОНА ВИРУСОТ ЗАРАЗЕНИ 76 ЛИЦА

Италијанската Влада во саботата навечер донесе декрет со многу строги мерки за запирање на ширењето на корона вирусот од кој според последните податоц ...
ВТОРА ЖРТВА НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, 10 ГРАДОВИ НА СЕВЕРОТ СТАВЕНИ ВО КАРАНТИН

ВТОРА ЖРТВА НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, 10 ГРАДОВИ НА СЕВЕРОТ СТАВЕНИ ВО КАРАНТИН

Италија стана прва европска земја чии државјани починаа од коронавирусот КОВИД-19. Седумдесет и петгодишна жена од Ломбардија почина набргу по смртта ...
ПЕКИНГ НАРЕДИ 14-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА СИТЕ КОИ СЕ ВРАЌААТ ВО ГРАДОТ

ПЕКИНГ НАРЕДИ 14-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА СИТЕ КОИ СЕ ВРАЌААТ ВО ГРАДОТ

Властите на Пекинг наредија 14-дневен карантин за сите кои се враќаат во градот, во последен обид да се спречи ширењето на коронавирусот КОВИД-19. ...
МАКЕДОНСКА ДРЖАВЈАНКА ЕВАКУИРАНА ОД ВУХАН, 14 ДЕНА ЌЕ БИДЕ ВО КАРАНТИН ВО ФРАНЦИЈА

МАКЕДОНСКА ДРЖАВЈАНКА ЕВАКУИРАНА ОД ВУХАН, 14 ДЕНА ЌЕ БИДЕ ВО КАРАНТИН ВО ФРАНЦИЈА

Македонска државјанка денеска е евакуирана од кинескиот град Вухан. Од Министерството за надворешни работи соопштија дека транспортот е извршен со пос ...
СВЕТСКИТЕ ТУРИСТИЧКИ АТРАКЦИИ ПРАЗНИ ПОРАДИ КАРАНТИНОТ ВО КИНА

СВЕТСКИТЕ ТУРИСТИЧКИ АТРАКЦИИ ПРАЗНИ ПОРАДИ КАРАНТИНОТ ВО КИНА

Карантинот во Кина и растот на починати и заразени од коронавирусот имаат и ќе имаат драматичен ефект врз туристичките дестинации низ светот. Празни с ...
БРИТИШ ЕРВЕЈС ГИ ОТКАЖА СИТЕ ЛЕТОВИ ЗА КИНА, 132 ПОЧИНАА ОД КОРОНАВИРУСОТ

БРИТИШ ЕРВЕЈС ГИ ОТКАЖА СИТЕ ЛЕТОВИ ЗА КИНА, 132 ПОЧИНАА ОД КОРОНАВИРУСОТ

Бритиш ервејс ги прекина сите директни летови до и од Кина, поради ширењето на коронавирусот, соопшти авиокомпанијата. Оваа одлука следи откако Минист ...
КИНА ЌЕ СТАВИ ВО КАРАНТИН НАД 18 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ПОРАДИ НОВИОТ ВИРУС

КИНА ЌЕ СТАВИ ВО КАРАНТИН НАД 18 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ПОРАДИ НОВИОТ ВИРУС

Кинеските власти објавија дека ќе затворат уште два града, во досега невидени обиди да се спречи ширењето на новиот смртоносен вирус, од кој досега по ...
КАРАНТИН НА ИНФЕКТИВНА, ДВАЈЦА МРТВИ, БОЛЕСТА СЕ УТВРДУВА

КАРАНТИН НА ИНФЕКТИВНА, ДВАЈЦА МРТВИ, БОЛЕСТА СЕ УТВРДУВА

Инфективната клиника во Скопје од утрово е под карантин. На Клиниката е прогласен карантин, откако починале двајца пациенти од високо заразно заболува ...
1 18 19 20199 / 199 НАПИСИ