Таг: карантин

1 16 17 18 19 20 180 / 199 НАПИСИ
МАКРОН ЈА СТАВИ ФРАНЦИЈА ВО КАРАНТИН И НАЈАВИ ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА

МАКРОН ЈА СТАВИ ФРАНЦИЈА ВО КАРАНТИН И НАЈАВИ ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА

Франција од утре напладне ќе биде во национален карантин, објави претседателот Емануел Макрон во вечерашното обраќање од Елисејската палата. На сите ж ...
УЧЕНИЧКИОТ И СТУДЕНТСКИОТ ДОМ ВО ОХРИД ПО ПОТРЕБА ЌЕ СЕ КОРИСТАТ КАКО КАРАНТИН ЗА ЛЕСНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ

УЧЕНИЧКИОТ И СТУДЕНТСКИОТ ДОМ ВО ОХРИД ПО ПОТРЕБА ЌЕ СЕ КОРИСТАТ КАКО КАРАНТИН ЗА ЛЕСНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ

Градоначалникот на Охрид Константин Георгиески на денешната прес-конференција пред општинската зграда ги соопшти мерките кои градот ги презема за зашт ...
ВО ШПАНИЈА УШТЕ 1.500 НОВОЗАРАЗЕНИ, ПРЕМИЕРОТ САНЧЕС НЕМА КОРОНАВИРУС

ВО ШПАНИЈА УШТЕ 1.500 НОВОЗАРАЗЕНИ, ПРЕМИЕРОТ САНЧЕС НЕМА КОРОНАВИРУС

Шпанија пријави уште 1.500 новозаразени со коронавирусот, истиот ден кога земјата беше ставена во целосен карантин. Вкупната бројка заразени сега изне ...
ГЕРМАНИЈА УТРЕ ГИ ЗАТВОРА ГРАНИЦИТЕ, ВО ШПАНИЈА 97 ПОЧИНАТИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

ГЕРМАНИЈА УТРЕ ГИ ЗАТВОРА ГРАНИЦИТЕ, ВО ШПАНИЈА 97 ПОЧИНАТИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

Германија утре во голем дел ќе ги затвори своите граници со Франција, Швајцарија и Австрија за да се спречи ширењето на коронавирусот. И други земј ...
АРМИЈАТА ИСПРАТИ УШТЕ 50 ВОЈНИЦИ ВО РЕГИОНОТ НА ДЕБАР И ЖУПА КОИ ТРЕБА ДА ЈА НАДГЛЕДУВААТ ГРАНИЦАТА

АРМИЈАТА ИСПРАТИ УШТЕ 50 ВОЈНИЦИ ВО РЕГИОНОТ НА ДЕБАР И ЖУПА КОИ ТРЕБА ДА ЈА НАДГЛЕДУВААТ ГРАНИЦАТА

Од тетовската касарна денеска замина контингентот од 50 војници во реонот на Дебар и Центар Жупа каде што е прогласена вонредна состојба и карантин за ...
МОЖНО Е ВОВЕДУВАЊЕ КАРАНТИН ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, ВЕЛИ ВЛАДАТА

МОЖНО Е ВОВЕДУВАЊЕ КАРАНТИН ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, ВЕЛИ ВЛАДАТА

Можно е да се воведе карантин во општините Дебар и Центар Жупа, објави Владата, по локалната трансмисија со ширењето на коронавирусот на територијата ...
КАНАДСКИОТ ПРЕМИЕР ТРУДО ВО ИЗОЛАЦИЈА ОТИ СОПРУГАТА ИМА СИМПТОМИ НА ГРИП

КАНАДСКИОТ ПРЕМИЕР ТРУДО ВО ИЗОЛАЦИЈА ОТИ СОПРУГАТА ИМА СИМПТОМИ НА ГРИП

Канадскиот премиер Џастин Трудо се самоизолира, откако неговата сопруга има симптоми на грип. Кабинетот на Трудо соопшти дека Софи Грегоар Трудо се вр ...
ИГРАЧИТЕ НА РЕАЛ МАДРИД ВО КАРАНТИН, СЕ ПРЕКИНУВА ШПАНСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО

ИГРАЧИТЕ НА РЕАЛ МАДРИД ВО КАРАНТИН, СЕ ПРЕКИНУВА ШПАНСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО

Шпанското фудбалско првенство се прекинува на најмалку две недели откако Реал Мадрид објави дека неговите играчи одат во карантин. Ваква одлука беш ...
СИТЕ ШТО ВЛЕГУВААТ ВО ИЗРАЕЛ ЌЕ ОДАТ ВО ИЗОЛАЦИЈА НА ДВЕ НЕДЕЛИ

СИТЕ ШТО ВЛЕГУВААТ ВО ИЗРАЕЛ ЌЕ ОДАТ ВО ИЗОЛАЦИЈА НА ДВЕ НЕДЕЛИ

Сите што влегуваат во Израел ќе мора да поминат 14 дена во домашна изолација, објави вчера премиерот Бенјамин Нетанјаху. Оваа мерка стапи на сила сино ...
НАД 4.000 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ, НАУЧНИЦИТЕ ПОТВРДИЈА ДЕКА СИМПТОМИТЕ СЕ ПОЈАВУВААТ ПОСЛЕ ПЕТ ДЕНА

НАД 4.000 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ, НАУЧНИЦИТЕ ПОТВРДИЈА ДЕКА СИМПТОМИТЕ СЕ ПОЈАВУВААТ ПОСЛЕ ПЕТ ДЕНА

Бројката починати од коронавирусот надмина 4.000 на светско ниво, додека во Италија стапи на сила карантин на територијата на целата земја. Научниц ...
1 16 17 18 19 20 180 / 199 НАПИСИ