Таг: карантин

1 2 3 4 5 6 19 40 / 190 НАПИСИ
ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ ГИ СТАВИ ВО КАРАНТИН И ПЕРТ И БРИЗБЕЈН, 80% ОД АВСТРАЛИЈЦИТЕ СЕГА ЖИВЕАТ ПОД РЕСТРИКЦИИ

ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ ГИ СТАВИ ВО КАРАНТИН И ПЕРТ И БРИЗБЕЈН, 80% ОД АВСТРАЛИЈЦИТЕ СЕГА ЖИВЕАТ ПОД РЕСТРИКЦИИ

Квинсленд воведе тридневен карантин во својот главен град Бризбејн, а Перт, главниот град на Западна Австралија, денеска го почна четиридневниот каран ...
АВСТРАЛИЈА ВЛЕГУВА ВО НОВА ФАЗА ОД ПАНДЕМИЈАТА ДОДЕКА ИНДИСКИОТ СОЈ СЕ ШИРИ НИЗ ЦЕЛАТА ЗЕМЈА

АВСТРАЛИЈА ВЛЕГУВА ВО НОВА ФАЗА ОД ПАНДЕМИЈАТА ДОДЕКА ИНДИСКИОТ СОЈ СЕ ШИРИ НИЗ ЦЕЛАТА ЗЕМЈА

Австралија влезе во нова фаза од пандемијата откако за првпат по повеќе месеци ширењето на коронавирусот истовремено е забележано во разни делови од з ...
ЦЕЛ СИДНЕЈ СТАВЕН ВО ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

ЦЕЛ СИДНЕЈ СТАВЕН ВО ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

Цел Сиднеј ќе биде во строг карантин во наредните две недели поради порастот на бројот на нови случаи на коронавирус. Во прв момент, строгите рестрик ...
ДЕЛОВИ ОД СИДНЕЈ ОДАТ ВО КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

ДЕЛОВИ ОД СИДНЕЈ ОДАТ ВО КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

Централниот и источниот дел на Сиднеј, што ја вклучува и прославената плажа Бонди, ќе бидат ставени во карантин поради зголемениот број нови случаи на ...
МЕЛБУРН ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ОТКАКО БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ ПОРАСНА НА 60

МЕЛБУРН ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ОТКАКО БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ ПОРАСНА НА 60

Втората најнаселена сојузна држава во Австралија, Викторија, го продолжи карантинот за уште една недела додека властите се обидуваат да го стават под ...
МЕЛБУРН ПРОГЛАСИ СЕДУМДНЕВЕН КАРАНТИН ПОРАДИ БРЗОТО ШИРЕЊЕ НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

МЕЛБУРН ПРОГЛАСИ СЕДУМДНЕВЕН КАРАНТИН ПОРАДИ БРЗОТО ШИРЕЊЕ НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

Втората најнаселена сојузна држава во Австралија, Викторија, од денеска ќе биде во седумдневен карантин, со цел да се сопре брзото ширење на коронавир ...
ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 23 ЧАСОТ, 14-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ИНДИЈА И БРАЗИЛ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 23 ЧАСОТ, 14-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ИНДИЈА И БРАЗИЛ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Од утре (среда, 5 мај) полицискиот час наместо од 21 часот ќе почнува од 23, одлучи Владата на денешната седницата.  Забраната за движење како и досег ...
ЕРДОГАН ВОВЕДЕ ЦЕЛОСЕН КАРАНТИН ВО ТУРЦИЈА ДО 17 МАЈ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

ЕРДОГАН ВОВЕДЕ ЦЕЛОСЕН КАРАНТИН ВО ТУРЦИЈА ДО 17 МАЈ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Од Турците ќе се бара главно да седат дома, бидејќи земјата в четврток ќе влезе во нов целосен карантин, што ќе трае до 17 мај, со цел да се сопре шир ...
ГЕРМАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО УСВОИ ЗАКОНОТ СО КОЈ ВЛАДАТА ЌЕ МОЖЕ ДА ВОВЕДУВА КАРАНТИН И ПОЛИЦИСКИ ЧАС НА РЕГИОНАЛНО НИВО

ГЕРМАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО УСВОИ ЗАКОНОТ СО КОЈ ВЛАДАТА ЌЕ МОЖЕ ДА ВОВЕДУВА КАРАНТИН И ПОЛИЦИСКИ ЧАС НА РЕГИОНАЛНО НИВО

Германскиот парламент го усвои контроверзниот закон кој на владата ѝ дава можност да наметнува рестриктивни мерки на регионално ниво, како што земјата ...
АЛБАНИЈА ВОВЕДЕ ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

АЛБАНИЈА ВОВЕДЕ ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

Албанија воведува задолжителен двонеделен карантин за сите кои влегуваат во земјата од Македонија и Грција, што некои опозициски политичари го опишаа ...
1 2 3 4 5 6 19 40 / 190 НАПИСИ