Таг: карантин

1 2 3 4 20 20 / 197 НАПИСИ
БРИТАНИЈА ВОВЕДЕ КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ЈУГОТ НА АФРИКА ПОРАДИ НОВА ВАРИЈАНТА НА КОРОНАВИРУСОТ

БРИТАНИЈА ВОВЕДЕ КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ЈУГОТ НА АФРИКА ПОРАДИ НОВА ВАРИЈАНТА НА КОРОНАВИРУСОТ

Велика Британија воведе задолжителен карантин за патниците кои доаѓаат од јужниот дел на Африка поради грижите околу нова варијанта на коронавирусот. ...
БАЕРН ЌЕ ИМ ОДБИВА ОД ПЛАТАТА НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ИГРАЧИ ДОДЕКА СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

БАЕРН ЌЕ ИМ ОДБИВА ОД ПЛАТАТА НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ИГРАЧИ ДОДЕКА СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Невакцинираните фудбалери на Баерн нема да добиваат плата за периодите кога мора да седат во карантин, објави весникот „Билд“. Повикувајќи се на извор ...
АВСТРИЈА ОДИ ВО ЦЕЛОСЕН КАРАНТИН, ОД 1 ФЕВРУАРИ ВОВЕДУВА ЗАДОЛЖИТЕЛНО ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД-19

АВСТРИЈА ОДИ ВО ЦЕЛОСЕН КАРАНТИН, ОД 1 ФЕВРУАРИ ВОВЕДУВА ЗАДОЛЖИТЕЛНО ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД-19

Австрија в понеделник оди во целосен карантин, додека земјата бележи рекордни бројки на заразени од почетокот на пандемијата. Канцеларот Александер Ша ...
АВСТРИСКИ РЕГИОНИ НАЈАВУВААТ ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ ПО НОВИ РЕКОРДНИ БРОЈКИ НА НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19

АВСТРИСКИ РЕГИОНИ НАЈАВУВААТ ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ ПО НОВИ РЕКОРДНИ БРОЈКИ НА НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19

Австрија регистрираше повеќе од 15.000 нови случаи на коронавирус за првпат од почетокот на пандемијата, додека најтешко погодените провинции најавува ...
НИЕ НЕВАКЦИНИРАНИТЕ СТАНАВМЕ НЕПРИЈАТЕЛИ – ВО АВСТРИЈА СЕ ЗАСИЛИЈА ПОЛИЦИСКИТЕ КОНТРОЛИ ПО ВОВЕДУВАЊЕТО НА НОВИОТ КАРАНТИН

НИЕ НЕВАКЦИНИРАНИТЕ СТАНАВМЕ НЕПРИЈАТЕЛИ – ВО АВСТРИЈА СЕ ЗАСИЛИЈА ПОЛИЦИСКИТЕ КОНТРОЛИ ПО ВОВЕДУВАЊЕТО НА НОВИОТ КАРАНТИН

Австриската полиција од вчера спроведува рутински контроли меѓу граѓаните со цел да се осигура почитувањето на карантинот за невакцинираните против ко ...
НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ВО АВСТРИЈА ОД УТРЕ НЕМА ДА СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДОМА, ОСВЕН ДО ПРОДАВНИЦА И НА РАБОТА

НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ВО АВСТРИЈА ОД УТРЕ НЕМА ДА СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДОМА, ОСВЕН ДО ПРОДАВНИЦА И НА РАБОТА

Невакцинираните австриски граѓани ќе мора да живеат во карантин, се согласија канцеларот Александер Шаленберг и челниците на покраинските влади. Мерки ...
ХОЛАНДИЈА ПОВТОРНО ВОВЕДУВА ДЕЛУМЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ БРОЈ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС

ХОЛАНДИЈА ПОВТОРНО ВОВЕДУВА ДЕЛУМЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ БРОЈ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС

Холандија е првата западноевропска земја која повторно ќе воведе делумен карантин, со цел да го спречи ширењето на коронавирусот, објави државниот мед ...
АВСТРИЈА НАЈАВИ ВОВЕДУВАЊЕ КАРАНТИН ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19

АВСТРИЈА НАЈАВИ ВОВЕДУВАЊЕ КАРАНТИН ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19

Австрија е на прагот да го воведе првиот карантин за сите кои не се целосно вакцинирани против ковид-19, откако денеска беше забележан рекордниот број ...
МЕЛБУРН ИЗЛЕГУВА ОД НАЈДОЛГИОТ КАРАНТИН НА СВЕТОТ ВО ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19

МЕЛБУРН ИЗЛЕГУВА ОД НАЈДОЛГИОТ КАРАНТИН НА СВЕТОТ ВО ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19

Милиони луѓе во Мелбурн се подготвуваат за крај на најдолгиот карантин на светот во пандемијата на коронавирусот, кој ќе заврши денеска на полноќ по л ...
ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ ПРЕДЛАГААТ ВОВЕДУВАЊЕ КАРАНТИН ВО СРБИЈА ЗАШТО СИТУАЦИЈАТА СО КОВИД-19 Е КАТАСТРОФАЛНА

ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ ПРЕДЛАГААТ ВОВЕДУВАЊЕ КАРАНТИН ВО СРБИЈА ЗАШТО СИТУАЦИЈАТА СО КОВИД-19 Е КАТАСТРОФАЛНА

Кризниот штаб за борба против ковид-19 вели дека е неопходно да се воведат рестриктивни мерки во Србија, што вклучува и десетдневен карантин, за време ...
1 2 3 4 20 20 / 197 НАПИСИ