Таг: карантин

1 2 3 4 5 20 30 / 199 НАПИСИ
МЕЛБУРН ИЗЛЕГУВА ОД НАЈДОЛГИОТ КАРАНТИН НА СВЕТОТ ВО ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19

МЕЛБУРН ИЗЛЕГУВА ОД НАЈДОЛГИОТ КАРАНТИН НА СВЕТОТ ВО ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19

Милиони луѓе во Мелбурн се подготвуваат за крај на најдолгиот карантин на светот во пандемијата на коронавирусот, кој ќе заврши денеска на полноќ по л ...
ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ ПРЕДЛАГААТ ВОВЕДУВАЊЕ КАРАНТИН ВО СРБИЈА ЗАШТО СИТУАЦИЈАТА СО КОВИД-19 Е КАТАСТРОФАЛНА

ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ ПРЕДЛАГААТ ВОВЕДУВАЊЕ КАРАНТИН ВО СРБИЈА ЗАШТО СИТУАЦИЈАТА СО КОВИД-19 Е КАТАСТРОФАЛНА

Кризниот штаб за борба против ковид-19 вели дека е неопходно да се воведат рестриктивни мерки во Србија, што вклучува и десетдневен карантин, за време ...
СИДНЕЈ ИЗЛЕЗЕ ОД КАРАНТИН ПО 107 ДЕНА, ПАБОВИТЕ СЕ НАПОЛНИЈА ВЕДНАШ ПО ПОЛНОЌ

СИДНЕЈ ИЗЛЕЗЕ ОД КАРАНТИН ПО 107 ДЕНА, ПАБОВИТЕ СЕ НАПОЛНИЈА ВЕДНАШ ПО ПОЛНОЌ

Сиднеј излезе од карантин по речиси четири месеци, што им овозможи на локалните жители повторно да уживаат во слободата. Тоа создаде редици пред пабов ...
ХОЛАНДИЈА ГО УКИНУВА КАРАНТИНОТ ЗА ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ

ХОЛАНДИЈА ГО УКИНУВА КАРАНТИНОТ ЗА ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ

Холандија објави дека целосно вакцинираните македонски граѓани веќе нема да мора да одат во карантин при влегувањето во земјата. Оваа обврска ќе биде ...
ХОЛАНЃАНИТЕ ГИ ОТКАЖУВААТ АРАНЖМАНИТЕ ЗА ОХРИД ПОРАДИ ЗАДОЛЖИТЕЛНИОТ КАРАНТИН ШТО ГО ВОВЕДЕ ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ЗА ДОАЃАЊА ОД МАКЕДОНИЈА

ХОЛАНЃАНИТЕ ГИ ОТКАЖУВААТ АРАНЖМАНИТЕ ЗА ОХРИД ПОРАДИ ЗАДОЛЖИТЕЛНИОТ КАРАНТИН ШТО ГО ВОВЕДЕ ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ЗА ДОАЃАЊА ОД МАКЕДОНИЈА

Околу триста холандски туристи кои моментално летуваат на охридско-струшката ривиера, при враќање во својата земја одат во задолжителен карантин од 10 ...
ХОЛАНДИЈА ОД 6 СЕПТЕМВРИ ЌЕ БАРА И ВАКЦИНА И ПЦР ТЕСТ И КАРАНТИН ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

ХОЛАНДИЈА ОД 6 СЕПТЕМВРИ ЌЕ БАРА И ВАКЦИНА И ПЦР ТЕСТ И КАРАНТИН ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

Холандија објави дека од утре ќе ја стави Македонија на листата земји каде што постои многу висок ризик од зараза со коронавирус, при што за македонск ...
НЕМА ДА ИМА КАРАНТИН, ЗАЕВ ВЕЛИ СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 КАЈ НАС Е КАКО И ВО СИТЕ ДРУГИ ЗЕМЈИ

НЕМА ДА ИМА КАРАНТИН, ЗАЕВ ВЕЛИ СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 КАЈ НАС Е КАКО И ВО СИТЕ ДРУГИ ЗЕМЈИ

Владата не размислува да воведе карантин во градовите со висока стапка заболени лица со ковид-19. Премиерот Зоран Заев денеска, одговарајќи на новинар ...
ЌЕ ИЗЛЕЗЕМЕ ОД КАРАНТИН КОГА ЌЕ ИМА БАРЕМ 70 ОТСТО ВАКЦИНИРАНИ, ВЕЛИ АВСТРАЛИСКИОТ ПРЕМИЕР МОРИСОН

ЌЕ ИЗЛЕЗЕМЕ ОД КАРАНТИН КОГА ЌЕ ИМА БАРЕМ 70 ОТСТО ВАКЦИНИРАНИ, ВЕЛИ АВСТРАЛИСКИОТ ПРЕМИЕР МОРИСОН

Австралискиот премиер Скот Морисон вели дека карантини во Австралија ќе има сè додека не се вакцинира против ковид-19 барем 70 отсто од популацијата. ...
СИДНЕЈ ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ДО КРАЈОТ НА СЕПТЕМВРИ И ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА ДВА МИЛИОНА ЖИТЕЛИ

СИДНЕЈ ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ДО КРАЈОТ НА СЕПТЕМВРИ И ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА ДВА МИЛИОНА ЖИТЕЛИ

Карантинот во најголемиот австралиски град Сиднеј е продолжен до крајот на септември, додека властите се мачат да го скротат ширењето на делта сојот. ...
ОД 1 СЕПТЕМВРИ ВЛЕЗ ВО МАКЕДОНИЈА СО ПЦР ТЕСТ, ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНА ИЛИ ПРЕЛЕЖАН КОВИД, ТИЕ ШТО НЕМААТ ЌЕ ОДАТ ВО КАРАНТИН 7 ДЕНА

ОД 1 СЕПТЕМВРИ ВЛЕЗ ВО МАКЕДОНИЈА СО ПЦР ТЕСТ, ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНА ИЛИ ПРЕЛЕЖАН КОВИД, ТИЕ ШТО НЕМААТ ЌЕ ОДАТ ВО КАРАНТИН 7 ДЕНА

Од 1 септември 2021 година домашни и странски државјани ќе можат да влезат на македонска територија доколку претходно на граничниот премин приложат по ...
1 2 3 4 5 20 30 / 199 НАПИСИ