Таг: карантин

1 4 5 6 7 8 20 60 / 198 НАПИСИ
КРАТКИОТ АНИМИРАН ФИЛМ „КАРАНТИН“ НА ИВАН АНДРЕЕВСКИ ВО СЕЛЕКЦИЈАТА НА СВЕТСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО АНЕСИ

КРАТКИОТ АНИМИРАН ФИЛМ „КАРАНТИН“ НА ИВАН АНДРЕЕВСКИ ВО СЕЛЕКЦИЈАТА НА СВЕТСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО АНЕСИ

Краткиот анимиран филм „Карантин“ на Иван Андреевски, по сценарио на Михаил Наумов и по приказна на Љубомир Саздовски ќе игра во официјалната селекциј ...
СЛОВЕНИЈА ОДИ ВО 11-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА ДА НЕ СЕ ОПТОВАРАТ БОЛНИЦИТЕ СО КОВИД ПАЦИЕНТИ

СЛОВЕНИЈА ОДИ ВО 11-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА ДА НЕ СЕ ОПТОВАРАТ БОЛНИЦИТЕ СО КОВИД ПАЦИЕНТИ

Словенечката влада донесе одлука за воведување 11-дневен карантин во земјата од 1 април, со цел да им се помогне на болниците со очекуваниот наплив на ...
ГЕРМАНСКИТЕ ДОКТОРИ ПОБАРАА СТРОГ ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ЗА ДА НЕ СЕ ПРЕПЛАВАТ БОЛНИЦИТЕ

ГЕРМАНСКИТЕ ДОКТОРИ ПОБАРАА СТРОГ ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ЗА ДА НЕ СЕ ПРЕПЛАВАТ БОЛНИЦИТЕ

Германските доктори од интензивна нега предупредуваат дека единствен начин да спречи преплавување на болниците додека земјата се справува со трет бран ...
ПАРИЗ ОД ДЕНЕСКА ПОВТОРНО ВО КАРАНТИН ДОДЕКА ФРАНЦИЈА СТРАВУВА ОД ТРЕТИОТ БРАН НА КОРОНАВИРУС

ПАРИЗ ОД ДЕНЕСКА ПОВТОРНО ВО КАРАНТИН ДОДЕКА ФРАНЦИЈА СТРАВУВА ОД ТРЕТИОТ БРАН НА КОРОНАВИРУС

Париз и делови од северот на Франција од вечерва повторно ќе биде во карантин, додека земјата стравува од доаѓањето на третиот бран на коронавирусот. ...
ДО 22 МАРТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ, АКО ТРЕБА ИТНО ДА ОДИТЕ ВО БОЛНИЦА ПРВО ПРИЈАВЕТЕ СЕ НА 192

ДО 22 МАРТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ, АКО ТРЕБА ИТНО ДА ОДИТЕ ВО БОЛНИЦА ПРВО ПРИЈАВЕТЕ СЕ НА 192

Од утре во земјава повторно ќе биде воведен полициски час овојпат од 22 до 5 часот. Владата на денешната седница ја прифати препораката на Комисијата ...
КАРАНТИН ОД 14 ДЕНА ЗА СИТЕ КОИ ДОАЃААТ ОД АФРИКА, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

КАРАНТИН ОД 14 ДЕНА ЗА СИТЕ КОИ ДОАЃААТ ОД АФРИКА, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Задолжителен домашен карантин од 14 дена за лица кои доаѓаат од сите африкански земји е новиот предлог на Комисијата за заразни болести во однос на з ...
ВО БРИТАНИЈА ЗАДОЛЖИТЕЛЕН КАРАНТИН ОД 10 ДЕНА ВО ХОТЕЛ КОЈ САМ СИ ГО ПЛАЌАШ 1.750 ФУНТИ

ВО БРИТАНИЈА ЗАДОЛЖИТЕЛЕН КАРАНТИН ОД 10 ДЕНА ВО ХОТЕЛ КОЈ САМ СИ ГО ПЛАЌАШ 1.750 ФУНТИ

Од вчера, сите британски и ирски државјани и жители на Велика Британија кои се враќаат во Англија од високоризични држави мора да одат во самоизолациј ...
ФРАНЦИЈА ГИ ЗАТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА ЛУЃЕТО ОД ЗЕМЈИТЕ КОИ НЕ СЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ

ФРАНЦИЈА ГИ ЗАТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА ЛУЃЕТО ОД ЗЕМЈИТЕ КОИ НЕ СЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ

Францускиот премиер Жан Кастекс најави построги ограничувања за патувања, но уште еднаш ги отфрли повиците за воведување ново национално затворање. П ...
ГЕРМАНИЈА ГО ПРОДОЛЖУВА КАРАНТИНОТ ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ ОТИ СТАПКАТА НА ЗАРАЗАТА СО КОРОНАВИРУС И НАТАМУ Е ПРЕВИСОКА

ГЕРМАНИЈА ГО ПРОДОЛЖУВА КАРАНТИНОТ ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ ОТИ СТАПКАТА НА ЗАРАЗАТА СО КОРОНАВИРУС И НАТАМУ Е ПРЕВИСОКА

Канцеларката Ангела Меркел и покраинските лидери се очекува денеска да се согласат околу продолжувањето на речиси целосното затворање во Германија до ...
БРИТАНИЈА НА ПОЛНОЌ ОДИ ВО НОВО ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ ЗАШТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПРАВИ СО НАПЛИВОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

БРИТАНИЈА НА ПОЛНОЌ ОДИ ВО НОВО ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ ЗАШТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПРАВИ СО НАПЛИВОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

Англија на полноќ ќе влезе во нов целосен карантин, сличен на оној што беше воведен во првиот бран на ширењето на коронавирусот во март, што премиерот ...
1 4 5 6 7 8 20 60 / 198 НАПИСИ