Таг: Катерина Коцевска

АКТЕРКАТА КАТЕРИНА КОЦЕВСКА Е В. Д. ДИРЕКТОРКА НА ДРАМСКИ ТЕАТАР

АКТЕРКАТА КАТЕРИНА КОЦЕВСКА Е В. Д. ДИРЕКТОРКА НА ДРАМСКИ ТЕАТАР

Актерката Катерина Коцевска е именувана за в. д. директорка на Драмски театар, потврдија од театарот и од Министерството за култура за САКАМДАКАЖАМ.МК ...
ТУРГЕЊЕВ БИЛ ВИСТИНСКИ РЕВОЛУЦИОНЕР СО ПЕНКАЛО В РАКА, А НЕ КАКО ОВИЕ ДЕНЕС, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ ПАОЛО МАЏЕЛИ ПРЕД ПРЕМИЕРАТА НА „ЕДЕН МЕСЕЦ НА СЕЛО“ ВО МНТ

ТУРГЕЊЕВ БИЛ ВИСТИНСКИ РЕВОЛУЦИОНЕР СО ПЕНКАЛО В РАКА, А НЕ КАКО ОВИЕ ДЕНЕС, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ ПАОЛО МАЏЕЛИ ПРЕД ПРЕМИЕРАТА НА „ЕДЕН МЕСЕЦ НА СЕЛО“ ВО МНТ

Текстот на рускиот класик Иван Сергеевич Тургењев „Еден месец на село“, кој за првпат се поставува во Македонија, в сабота премиерно ќе биде изведен в ...
АКТЕРКАТА КАТЕРИНА КОЦЕВСКА Е НОВА УМЕТНИЧКА ДИРЕКТОРКА НА ФЕСТИВАЛОТ „ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“ ВО ПРИЛЕП

АКТЕРКАТА КАТЕРИНА КОЦЕВСКА Е НОВА УМЕТНИЧКА ДИРЕКТОРКА НА ФЕСТИВАЛОТ „ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“ ВО ПРИЛЕП

Актерката Катерина Коцевска е нова уметничка директорка и селекторка на Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Коцевска е из ...
3 / 3 НАПИСИ