Таг: Кавадарци

1 5 6 7 8 70 / 75 НАПИСИ
СОЦИЈАЛНАТА ЗГРАДА ВО КАВАДАРЦИ ЗА ШЕСТ ГОДИНИ СТАНА ДЕПОНИЈА

СОЦИЈАЛНАТА ЗГРАДА ВО КАВАДАРЦИ ЗА ШЕСТ ГОДИНИ СТАНА ДЕПОНИЈА

Новата социјална зграда во Кавадарци е упропастена за само шест години од вселувањето. Кавадарчани се жалат дека во зградата има дел несовесни станари ...
СОБИРААТ СУВИ ГРАНКИ ЗА ДА СЕ ЗГРЕАТ

СОБИРААТ СУВИ ГРАНКИ ЗА ДА СЕ ЗГРЕАТ

Со кратки панталони среде зима четиригодишниот Исмаил Алиов собира суви гранки за да го згрее шестмесечното братче, но и да се згреат и останатите чле ...
ВО КАВАДАРЦИ НЕ СЕ ДИШЕ ОТИ РАКИЈА СЕ ПЕЧЕ СО ГОРЕЊЕ ГУМА

ВО КАВАДАРЦИ НЕ СЕ ДИШЕ ОТИ РАКИЈА СЕ ПЕЧЕ СО ГОРЕЊЕ ГУМА

Во Кавадарци синоќа не се дишеше. Воздухот лути на очите и гуши на грлото, а жителите велат дека почувствувале мирис од чад на гума. Дека ситуацијата ...
ЛУДА МАРА ПИЈАНА ОД КОМИЊЕ

ЛУДА МАРА ПИЈАНА ОД КОМИЊЕ

Реката Луда Мара се испијани од комиње. Отпадот од грозјето при варењето на ракија во Тиквешко, често место во специјалните контејнери се исфрла во ре ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО ДОБИ ВИДЕОТО ОД ЗГРАДАТА НА ОПШТИНА КАВАДАРЦИ, СЕ РАСВЕТЛУВА ДАЛИ ИМАЛО ИЗБОРЕН ПОТКУП

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО ДОБИ ВИДЕОТО ОД ЗГРАДАТА НА ОПШТИНА КАВАДАРЦИ, СЕ РАСВЕТЛУВА ДАЛИ ИМАЛО ИЗБОРЕН ПОТКУП

Oбвинителството го доби видеозаписот од зградата на Општина Кавадарци каде наводно е извршено кривично дело, одговори за САКАМДАКАЖАМ.МК Службата за о ...
ГО ИСКИНАЛ ЛИВЧЕТО ОТИ НЕ МУ ДОЗВОЛИЛЕ ДА КОНТРОЛИРА КАКО ЌЕ ГЛАСА СОПРУГАТА

ГО ИСКИНАЛ ЛИВЧЕТО ОТИ НЕ МУ ДОЗВОЛИЛЕ ДА КОНТРОЛИРА КАКО ЌЕ ГЛАСА СОПРУГАТА

Кавадарчанец го скинал гласачкото ливче на својата сопруга  и за малку ќе ја искршел и гласачката кутија. Сопругот гласал, па отишол кај сопругата, до ...
СУДСКА НАРЕДБА ЗА ОДЗЕМАЊЕ ВИДЕО МАТЕРИЈАЛ ОД ОПШТИНА ВО КАВАДАРЦИ ПО ОБИДОТ ЗА ИЗБОРЕН ПОТКУП

СУДСКА НАРЕДБА ЗА ОДЗЕМАЊЕ ВИДЕО МАТЕРИЈАЛ ОД ОПШТИНА ВО КАВАДАРЦИ ПО ОБИДОТ ЗА ИЗБОРЕН ПОТКУП

Издадена е судска наредба за одземање на видео запис од општинската зграда во Кавадарци по претходно барање од обвинителството поради основано сомнева ...
ПОЛИЦИЈАТА ЧЕКА СУДСКИ НАЛОГ ДА ВЛЕЗЕ ВО ШТАБОТ НА АМДИ БАЈРАМ ВО КАВАДАРЦИ

ПОЛИЦИЈАТА ЧЕКА СУДСКИ НАЛОГ ДА ВЛЕЗЕ ВО ШТАБОТ НА АМДИ БАЈРАМ ВО КАВАДАРЦИ

Полицијата го обезбедува изборниот штаб на Амди Бајрам во Кавадарци, а внатре има повеќе лица кои беа заклучени одвнатре по пријава на граѓанин дека к ...
АПАРАТОТ ПОПРАВЕН, ПОВТОРНО СЕ МЕРИ КОЛИЧЕСТВОТО НА ПМ-10 ЧЕСТИЧКИ ВО КАВАДАРЦИ

АПАРАТОТ ПОПРАВЕН, ПОВТОРНО СЕ МЕРИ КОЛИЧЕСТВОТО НА ПМ-10 ЧЕСТИЧКИ ВО КАВАДАРЦИ

Во Кавадарци повторно е во функција апаратот за мерење на присуството на суспендирани честички со големина од десет микрометри во воздухот кој неколку ...
НЕ СЕ МЕРИ КОЛИЧЕСТВОТО НА ПМ-10 ЧЕСТИЧКИТЕ ВО КАВАДАРЦИ ПОРАДИ ДЕФЕКТ

НЕ СЕ МЕРИ КОЛИЧЕСТВОТО НА ПМ-10 ЧЕСТИЧКИТЕ ВО КАВАДАРЦИ ПОРАДИ ДЕФЕКТ

Не се мери количеството на ПМ-10 честичките во Кавадарци, алармираат од еколошкото друштво „Еко-живот“ од овој град. Велат дека се загрижени што ова с ...
1 5 6 7 8 70 / 75 НАПИСИ