Таг: казни

1 10 11 12114 / 114 НАПИСИ
НАМАЛЕНИ КАЗНИТЕ НА 16 ОБВИНЕТИ ОД СЛУЧАЈОТ „ШПИОН“

НАМАЛЕНИ КАЗНИТЕ НА 16 ОБВИНЕТИ ОД СЛУЧАЈОТ „ШПИОН“

Апелациониот суд Скопје ги намали казните на 16 првостепено осудени лица од случајот „Шпион“, што во жалбената постапка го побара и Специјалното обвин ...
СЈО ГИ ОТФРЛИ ЖАЛБИТЕ ЗА „ШПИОН“, НО ПОБАРА НАМАЛУВАЊЕ НА КАЗНИТЕ

СЈО ГИ ОТФРЛИ ЖАЛБИТЕ ЗА „ШПИОН“, НО ПОБАРА НАМАЛУВАЊЕ НА КАЗНИТЕ

Шок за 18-темина осудени во случајот „Шпион“ на јавната седница во Апелациониот суд Скопје 2, на вториот ден од нејзиното одржување, оти застапникот н ...
ЌЕ СЕ ВЕШТАЧИ ЛИФТОТ ШТО ЗГМЕЧИ ДЕТЕ ВО КУМAНОВО

ЌЕ СЕ ВЕШТАЧИ ЛИФТОТ ШТО ЗГМЕЧИ ДЕТЕ ВО КУМAНОВО

Кумановското обвинителство издадe наредба за вештачење на лифтот во кој вчера загина шестгодишното момче. Вештачењето, кое треба да ги утврди причинит ...
6 И 12-МЕСЕЧНИ УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА УШТЕ ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ

6 И 12-МЕСЕЧНИ УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА УШТЕ ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ

Кривичниот суд на денешното рочиште им одреди условни казни на Никола Аризанов и Филип Наковски, кои беа обвинети дека учествувале во демолирањето на ...
1 10 11 12114 / 114 НАПИСИ