Таг: казни

1 5 6 7 8 9 70 / 89 НАПИСИ
ГРАД СКОПЈЕ ГО СТОПИРАШЕ РЕНОВИРАЊЕТО ВО БАРОК НА ТЦЦ ПЛАЗА ОТИ ГРАДИЛИШТЕТО ЈА БЛОКИРА УЛИЦАТА

ГРАД СКОПЈЕ ГО СТОПИРАШЕ РЕНОВИРАЊЕТО ВО БАРОК НА ТЦЦ ПЛАЗА ОТИ ГРАДИЛИШТЕТО ЈА БЛОКИРА УЛИЦАТА

Реновирањето во барок на ТЦЦ „Плаза“ е стопирано бидејќи градилиштето е претворено во депонија и ја блокира улицата. Комуналните инспектори на Град ...
ПОЛИЦИЈАТА ЗАБЕЛЕЖАЛА ДЕКА СЕ ПАРКИРА НАСЕКАДЕ, НАЈАВИ ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ И КАЗНИ

ПОЛИЦИЈАТА ЗАБЕЛЕЖАЛА ДЕКА СЕ ПАРКИРА НАСЕКАДЕ, НАЈАВИ ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ И КАЗНИ

Министерството за внатрешни работи најави засилени контроли и казни за непрописно паркирани возила. Денеска на прес-конференција, портпаролот на МВ ...
ЦЕЛО СКОПЈЕ ПАРКИРА НА УЛИЦА, ПОЛИЦИЈАТА ТВРДИ ДЕКА КАЗНУВА

ЦЕЛО СКОПЈЕ ПАРКИРА НА УЛИЦА, ПОЛИЦИЈАТА ТВРДИ ДЕКА КАЗНУВА

Низ Скопје се паркира кој каде стигне. Колони возила стојат паркирани на улици, булевари, тротоари, на најпрометните места во градот. Од полицијата ве ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА 36 КАЗНИ ЗА ДИСТРИБУТЕРИ КОИ НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА 36 КАЗНИ ЗА ДИСТРИБУТЕРИ КОИ НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА

Триесет и шест дистрибутери биле казнети во првата недела откако Град Скопје ја воведе забраната за дотур на стока од 7.30 до 18 часот. Од први јан ...
ЧЕТИРИ КАЗНИ ЗА ГОРЕЊЕ ОТПАД ИЗРЕКЛЕ ИНСПЕКТОРИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ ВО ДЕКЕМВРИ

ЧЕТИРИ КАЗНИ ЗА ГОРЕЊЕ ОТПАД ИЗРЕКЛЕ ИНСПЕКТОРИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ ВО ДЕКЕМВРИ

Инспекторите од Град Скопје пишале 4 казни за горење отпад, од кои две на физички лица и две на фирми. Инспекторите за животна средина на Градот во ...
БЕЗ ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА СЕКОЈ ДЕН ВОЗАТ КАМИОНИ И МИНИБУСИ СО ПАТНИЦИ ВО ТЕТОВО И ГОСТИВАР

БЕЗ ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА СЕКОЈ ДЕН ВОЗАТ КАМИОНИ И МИНИБУСИ СО ПАТНИЦИ ВО ТЕТОВО И ГОСТИВАР

Секторот за внатрешни работи од Тетово во секојдневните превентивни контроли во изминативе 11 месеци открил 2.911 возачи кои возеле без да имаат возач ...
ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА ЌЕ ВАЖИ САМО ЗА УЛИЦИ И ТРОТОАРИ, ВОЗИЛАТА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ДВИЖАТ НИЗ ЦЕНТАР И ДА СТОЈАТ НА ПАРКИНЗИ

ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА ЌЕ ВАЖИ САМО ЗА УЛИЦИ И ТРОТОАРИ, ВОЗИЛАТА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ДВИЖАТ НИЗ ЦЕНТАР И ДА СТОЈАТ НА ПАРКИНЗИ

Возилата за дотур на стока ќе можат да се движат низ центарот да градот, да се паркираат на паркинзи, но нема да смеат да ја истовараат стоката застан ...
СО МУЗИКА НА БЕТОВЕН РЕЦИКЛИРААТ ЃУБРЕ ВО ТАЈВАН

СО МУЗИКА НА БЕТОВЕН РЕЦИКЛИРААТ ЃУБРЕ ВО ТАЈВАН

Тони Лу излегува секоја вечер во 21,30 часот со кесите за ѓубре, приклучувајќи се на неговите соседи на аголот од улицата, додека ги слушаат познатите ...
ЗАБРАНА ЗА СЛОБОДНА ПРОДАЖБА НА ОТРОВИ И НАЈСТРОГИ КАЗНИ ЗА ТРУЈАЧИТЕ, ПОБАРАА ГРАЃАНИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ НЕХУМАНИОТ ТРЕТМАН НА КУЧИЊАТА

ЗАБРАНА ЗА СЛОБОДНА ПРОДАЖБА НА ОТРОВИ И НАЈСТРОГИ КАЗНИ ЗА ТРУЈАЧИТЕ, ПОБАРАА ГРАЃАНИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ НЕХУМАНИОТ ТРЕТМАН НА КУЧИЊАТА

Стотина граѓани и активисти заедно со нивните миленици денеска од паркот „Жена борец“ во Скопје, го почнаа протестот против нехуманиот третман на кучи ...
13 ГРАЃАНИ УТРОВО КАЗНЕТИ ПО 45 ЕВРА ОТИ СО КОЛА ТРГНАЛЕ НА ВОДНО

13 ГРАЃАНИ УТРОВО КАЗНЕТИ ПО 45 ЕВРА ОТИ СО КОЛА ТРГНАЛЕ НА ВОДНО

Тринаесет граѓани се казнети до 13 часот поради непочитување на забраната за движење на возила до Средно Водно. Сообраќајната полиција денеска ги к ...
1 5 6 7 8 9 70 / 89 НАПИСИ