Таг: Клаудија Кардинале

ОДБИВАВ ДА СЕ СОБЛЕКУВАМ ПРЕД КАМЕРИ И ДА ИМАМ ЉУБОВНИ АФЕРИ СО АКТЕРИТЕ, РЕЧЕ КЛАУДИЈА КАРДИНАЛЕ ВО БИТОЛА

ОДБИВАВ ДА СЕ СОБЛЕКУВАМ ПРЕД КАМЕРИ И ДА ИМАМ ЉУБОВНИ АФЕРИ СО АКТЕРИТЕ, РЕЧЕ КЛАУДИЈА КАРДИНАЛЕ ВО БИТОЛА

„Во мојата кариера одбивав да се соблекувам и пред камери да покажувам голотија, всушност, не сакав да го продавам своето тело“, рече италијанската фи ...
ПОЛА САЛА ПРАЗНА НА ПРОЕКЦИЈАТА НА ФИЛМОТ НА ОТВОРАЊЕТО НА „БРАЌА МАНАКИ”

ПОЛА САЛА ПРАЗНА НА ПРОЕКЦИЈАТА НА ФИЛМОТ НА ОТВОРАЊЕТО НА „БРАЌА МАНАКИ”

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки" во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот т ...
СО МОЈАТА РАБОТА ЖИВЕАМ МНОГУ ЖИВОТИ, РЕЧЕ КЛАУДИЈА КАРДИНАЛЕ НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ НА „БРАЌА МАНАКИ”

СО МОЈАТА РАБОТА ЖИВЕАМ МНОГУ ЖИВОТИ, РЕЧЕ КЛАУДИЈА КАРДИНАЛЕ НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ НА „БРАЌА МАНАКИ”

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филм ...
ФИЛМСКАТА ДИВА КЛАУДИЈА КАРДИНАЛЕ И ОСКАРОВЕЦОТ РОЏЕР ДИКИНС ДОЈДОА НА „БРАЌА МАНАКИ“

ФИЛМСКАТА ДИВА КЛАУДИЈА КАРДИНАЛЕ И ОСКАРОВЕЦОТ РОЏЕР ДИКИНС ДОЈДОА НА „БРАЌА МАНАКИ“

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернациона ...
ЛЕГЕНДАРНАТА ФИЛМСКА ДИВА КЛАУДИЈА КАРДИНАЛЕ ДОАЃА ВО БИТОЛА НА „БРАЌА МАНАКИ“

ЛЕГЕНДАРНАТА ФИЛМСКА ДИВА КЛАУДИЈА КАРДИНАЛЕ ДОАЃА ВО БИТОЛА НА „БРАЌА МАНАКИ“

Легендарната италијанската и светска актерка, филмската дива Клаудија Кардинале е лауреат на специјалната Златна камера 300 за особен придонес во свет ...
КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ НА ПОСТЕРОТ ЈА ОСЛАБЕЛ КЛАУДИЈА КАРДИНАЛЕ

КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ НА ПОСТЕРОТ ЈА ОСЛАБЕЛ КЛАУДИЈА КАРДИНАЛЕ

Канскиот филмски фестивал поттикна контроверзии уште еден месец пред да почне. Организаторите се обвинети за ретуширање на архивска фотографија на ита ...

ЕКСКЛУЗИВНО – ПОЗДРАВ ОД ЛОНДОНИСТАН

1 Секогаш кога одам во Лондон наоѓам време да го посетам хотелот во Падингтон во кој работев додека бев студент. Убаво ми е кога се потсетувам на студ ...
7 / 7 НАПИСИ