Таг: клиника

1 2 10 / 16 НАПИСИ
Д-Р НЕБОЈША НАСТОВ Е НОВ ДИРЕКТОР НА „СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“, Д-Р ЗЛАТЕ МЕХМЕДОВИЌ НА КЛИНИКАТА ЗА ФИЗИКАЛНА МЕДИЦИНА, ТАРАВАРИ ИМЕНУВАШЕ ВКУПНО 12 НОВИ ДИРЕКТОРИ

Д-Р НЕБОЈША НАСТОВ Е НОВ ДИРЕКТОР НА „СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“, Д-Р ЗЛАТЕ МЕХМЕДОВИЌ НА КЛИНИКАТА ЗА ФИЗИКАЛНА МЕДИЦИНА, ТАРАВАРИ ИМЕНУВАШЕ ВКУПНО 12 НОВИ ДИРЕКТОРИ

Д-р Небојша Настов е нов в. д. директор на Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“, а д-р Злате Мехмедовиќ на Клиниката за физикална медицин ...
ИНСТИТУТОТ КОЗЛЕ ЌЕ СТАНЕ КЛИНИКА ЗА РЕСПИРАТОРНИ ЗАБОЛУВАЊА КАЈ ДЕЦАТА, ЦЕЛТА Е ДА СЕ НАМАЛИ ПРИТИСОКОТ КОН ДРУГИТЕ БОЛНИЦИ

ИНСТИТУТОТ КОЗЛЕ ЌЕ СТАНЕ КЛИНИКА ЗА РЕСПИРАТОРНИ ЗАБОЛУВАЊА КАЈ ДЕЦАТА, ЦЕЛТА Е ДА СЕ НАМАЛИ ПРИТИСОКОТ КОН ДРУГИТЕ БОЛНИЦИ

Институтот за по белодробни заболувања кај децата Козле во Скопје ќе стане Универзитетска клиника за респираторни заболувања кај децата Козле, со одлу ...
СЛУПЧАНСКИ ФРОНТ

СЛУПЧАНСКИ ФРОНТ

Следен чекор ќе биде да почнеме да се лекуваме по партиска линија. Партиски неопределените нека извинат. ...
РУСКИ ПРОЕКТИЛ ПОГОДИ БОЛНИЦА ВО ДНИПРО, НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА МРТВИ

РУСКИ ПРОЕКТИЛ ПОГОДИ БОЛНИЦА ВО ДНИПРО, НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА МРТВИ

Руски проектил денеска погоди клиника во источниот украински град Днипро, при што загинаа најмалку две лица, а ранети се 23, во нападот што претседате ...
НА КЛИНИКИТЕ ЗА КАРДИОЛОГИЈА И НЕВРОЛОГИЈА Е ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ПАЦИЕНТИ СО ПОСТКОВИД СИМПТОМИ

НА КЛИНИКИТЕ ЗА КАРДИОЛОГИЈА И НЕВРОЛОГИЈА Е ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ПАЦИЕНТИ СО ПОСТКОВИД СИМПТОМИ

Во моментот кога сегашната епидемиолошка состојба во државата е многу подобрена, здравствените установи бележат зголемен број пациенти кои се жалат на ...
ОД ПАНКРЕАТИТИ ДО КРВАРЕЊА НА ДЕБЕЛО ЦРЕВО ИМА КАЈ ПОСТКОВИД ПАЦИЕНТИ НА ГАСТРОЕНТЕРОХЕПАТОЛОГИЈА

ОД ПАНКРЕАТИТИ ДО КРВАРЕЊА НА ДЕБЕЛО ЦРЕВО ИМА КАЈ ПОСТКОВИД ПАЦИЕНТИ НА ГАСТРОЕНТЕРОХЕПАТОЛОГИЈА

Зголемен број на пациенти со постковид компликации биле регистрирани во изминатиот период на Клиниката за гастроентерохепатологија, рече директорката ...
КЛИНИКИТЕ ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ И ЗА НЕВРОЛОГИЈА ПАК СЕ КОВИД-ЦЕНТРИ, УШТЕ ЕДЕН ОДДЕЛ СЕ ОТВОРА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“

КЛИНИКИТЕ ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ И ЗА НЕВРОЛОГИЈА ПАК СЕ КОВИД-ЦЕНТРИ, УШТЕ ЕДЕН ОДДЕЛ СЕ ОТВОРА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“

Клиниките за кожни болести и за неврологија во Скопје пак ќе бидат ковид-центри, а ќе се отвори дополнителен ковид-оддел во Градската општа болница (Г ...
ДВАЈЦА БРАЌА НА 26 И 21 ГОДИНА ПОЧИНАА ЕДНОПОДРУГО ОД КОВИД-19 ВО КАВАДАРЦИ

ДВАЈЦА БРАЌА НА 26 И 21 ГОДИНА ПОЧИНАА ЕДНОПОДРУГО ОД КОВИД-19 ВО КАВАДАРЦИ

Двајца браќа од Кавадарци, на 26 и 21 година, починаа од последиците од ковид-19 едноподруго за три дена, потврди градоначалникот Митко Јанчев. И двет ...
ДНЕВНАТА БОЛНИЦА НА КЛИНИКАТА ЗА ХЕМАТОЛОГИЈА РЕНОВИРАНА И СО НОВА ОПРЕМА

ДНЕВНАТА БОЛНИЦА НА КЛИНИКАТА ЗА ХЕМАТОЛОГИЈА РЕНОВИРАНА И СО НОВА ОПРЕМА

Комплетно е реновирана дневната болница на Клиниката за хематологија. По долги години, целосно се подобрени условите на одделот каде што се спроведува ...
ЗА ДА СЕ ОПЕРИРАШ ДРЖАВНО, МОРА ДА СЕ ТЕСТИРАШ ПРИВАТНО, ДЕТЕ СО СКРШЕНИЦА ПЕТ ДЕНА ЧЕКА ДА ГО ПРИМАТ НА КЛИНИКА

ЗА ДА СЕ ОПЕРИРАШ ДРЖАВНО, МОРА ДА СЕ ТЕСТИРАШ ПРИВАТНО, ДЕТЕ СО СКРШЕНИЦА ПЕТ ДЕНА ЧЕКА ДА ГО ПРИМАТ НА КЛИНИКА

За да им се закаже операција на пациентите кои се за итна интервенција, или на оние кои со месеци чекаат хируршки зафат во јавна здравствена установа, ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ