Д-Р НЕБОЈША НАСТОВ Е НОВ ДИРЕКТОР НА „СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“, Д-Р ЗЛАТЕ МЕХМЕДОВИЌ НА КЛИНИКАТА ЗА ФИЗИКАЛНА МЕДИЦИНА, ТАРАВАРИ ИМЕНУВАШЕ ВКУПНО 12 НОВИ ДИРЕКТОРИ

  Д-Р НЕБОЈША НАСТОВ Е НОВ ДИРЕКТОР НА „СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“, Д-Р ЗЛАТЕ МЕХМЕДОВИЌ НА КЛИНИКАТА ЗА ФИЗИКАЛНА МЕДИЦИНА, ТАРАВАРИ ИМЕНУВАШЕ ВКУПНО 12 НОВИ ДИРЕКТОРИКлиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје. (Фото: СДК.МК)

  Д-р Небојша Настов е нов в. д. директор на Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“, а д-р Злате Мехмедовиќ на Клиниката за физикална медицина и рехабилитација, соопшти Министреството за здравство. Министерот д-р Арбен Таравари именуваше нови в. д. медицински директори на уште 10 јавни здравствени установи.

  На Клиниката за уво нос и грло именуван е д-р Игор Камшикоски, на Дерматологија е д-р Катерина Дамевска, на Институтот за радиологија е д-р Соња Николова, на Клиниката за гинекологија и акушерство е д-р Ирена Алексиоска-Папастиев, Клиникаат за ендокринологија, дијабетес и метаболични нарушувања е д-р Танер Хасан, на Психијатрија е д-р Славица Арсова-Хаџиангелковска, на Клиниката за гастроентерохепатологија е д-р Мери Трајковска, на Нефрологија е д-р Никола Ѓоргиевски, а на Ревматологија е д-р Емилија Сандевска.

  Д-р Арѓент Муча е именуван за в. д. директор на Општата болница „Д-р Ферид Мурад” во Гостивар.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира