Таг: клупи

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ЈA НАПРАВИВМЕ БИТОЛА ДИЗНИЛЕНД СО НОВИТЕ БЕЛИ КЛУПИ, РЕАГИРАА СОВЕТНИЦИТЕ

ЈA НАПРАВИВМЕ БИТОЛА ДИЗНИЛЕНД СО НОВИТЕ БЕЛИ КЛУПИ, РЕАГИРАА СОВЕТНИЦИТЕ

„Ја направивме Битола Дизниленд“, рече осврнувајќи се на изгледот на новите клупи на Широк Сокак и детските паркови во градот, советничката од ДОМ, Ан ...
ШИРОК СОКАК ДОБИ НОВИ КЛУПИ, СОВЕТНИЦИТЕ ОД ОПОЗИЦИЈАТА ВЕЛАТ ДЕКА ГО НАРУШУВААТ ИЗГЛЕДОТ НА СТАРОТО ГРАДСКО ЈАДРО ВО БИТОЛА

ШИРОК СОКАК ДОБИ НОВИ КЛУПИ, СОВЕТНИЦИТЕ ОД ОПОЗИЦИЈАТА ВЕЛАТ ДЕКА ГО НАРУШУВААТ ИЗГЛЕДОТ НА СТАРОТО ГРАДСКО ЈАДРО ВО БИТОЛА

Општина Битола постави нови клупи на Широк Сокак, за кои советниците од опозицијата обвинија дека го нарушуваат изгледот на старото градско јадро. Дос ...
ИСКРШЕНИ И ФРЛЕНИ ВО ВАРДАР КЛУПИТЕ НА КЕЈОТ КАЈ ГРАДСКИ ПАРК ВО СКОПЈЕ

ИСКРШЕНИ И ФРЛЕНИ ВО ВАРДАР КЛУПИТЕ НА КЕЈОТ КАЈ ГРАДСКИ ПАРК ВО СКОПЈЕ

Искршени се клупите не кејот на Вардар кај Градски парк во Скопје. Утрово граѓани испратија фотографии до нашата редакција од искршените клупи, кои по ...
ГРАД СКОПЈЕ СТАВА ДАСКИ НА КЛУПИТЕ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ОТКАКО САКАМДАКАЖАМ.МК ОБЈАВИ ФОТОРЕПОРТАЖА ОД РАСПАДНАТИОТ ЦЕНТАР

ГРАД СКОПЈЕ СТАВА ДАСКИ НА КЛУПИТЕ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ОТКАКО САКАМДАКАЖАМ.МК ОБЈАВИ ФОТОРЕПОРТАЖА ОД РАСПАДНАТИОТ ЦЕНТАР

Екипи од Град Скопје и ЈП „Паркови и зеленило“ од утрово поставуваат нови даски на клупите на Плоштад Македонија. Половина од клупите на централниот ...
УКРАДЕНИ ДАСКИТЕ ОД КЛУПИТЕ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

УКРАДЕНИ ДАСКИТЕ ОД КЛУПИТЕ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

Половина од клупите поставени на Плоштадот Македонија во Скопје ги нема. Од секоја втора клупа во центарот на градот се украдени даските и сега само с ...
ИСКРШЕНИ ТРИ КЛУПИ И ФРЛЕНИ ВО ЕЗЕРЦЕТО ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СКОПЈЕ

ИСКРШЕНИ ТРИ КЛУПИ И ФРЛЕНИ ВО ЕЗЕРЦЕТО ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СКОПЈЕ

Три клупи во првиот дел од Градскиот парк во Скопје се искршени, а потоа фрлени во езерцето. Екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ вчера ги нашле клупите в ...
ОТКОРНАТИ СЕ КЛУПИ ОД ПЕШАЧКА ЗОНА ВО БИТОЛА И ФРЛЕНИ ВО РЕКАТА ДРАГОР

ОТКОРНАТИ СЕ КЛУПИ ОД ПЕШАЧКА ЗОНА ВО БИТОЛА И ФРЛЕНИ ВО РЕКАТА ДРАГОР

Во текот на ноќта се откорнати две клупи од пешачката патека над Ленски мост во Битола и фрлени се во реката Драгор. Клупите беа дел од урбаната опрем ...
НЕМА НЕОШТЕТЕНА КЛУПА И ПАТЕКА БЕЗ ДУПКИ ВО ВТОРИОТ ДЕЛ ОД ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СКОПЈЕ

НЕМА НЕОШТЕТЕНА КЛУПА И ПАТЕКА БЕЗ ДУПКИ ВО ВТОРИОТ ДЕЛ ОД ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СКОПЈЕ

Вториот дел од Градскиот парк во Скопје е полн со народ, а нигде нема неоштетена клупа. Од почетокот на пандемијата на ковид-19 и воведувањето на рест ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО МЕНУВА ИСКРШЕНИОТ ПЛОЧНИК НА ПЛОШТАД ЈАДРАН, ЌЕ СЕ ПОСТАВАТ И СМАРТ КЛУПИ

ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО МЕНУВА ИСКРШЕНИОТ ПЛОЧНИК НА ПЛОШТАД ЈАДРАН, ЌЕ СЕ ПОСТАВАТ И СМАРТ КЛУПИ

Општина Центар почна со градежни работи за менување на стариот и искршен плочник на мини плоштадот Јадран во строгиот центар на Скопје. Од Општината в ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО РЕНОВИРА КЕЈ 13 НОЕМВРИ, ДАЛИ СРЕДЕ ШЕТАЛИШТЕТО ЌЕ ИМА КАФУЛИЊА ДОПОЛНИТЕЛНО ЌЕ СЕ ОДЛУЧИ

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО РЕНОВИРА КЕЈ 13 НОЕМВРИ, ДАЛИ СРЕДЕ ШЕТАЛИШТЕТО ЌЕ ИМА КАФУЛИЊА ДОПОЛНИТЕЛНО ЌЕ СЕ ОДЛУЧИ

Кејот 13 Ноември во центарот на Скопје комплетно ќе се реновира. Град Скопје деновиве распиша тендер за избор на фирма која ќе врши партерно уредување ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ