Таг: Кокино

СТАВЕН ПОД КОНТРОЛА ПОЖАРОТ ВО КОКИНО ОТКАКО ВО ГАСНЕЊЕТО СЕ ВКЛУЧИЈА ХЕЛИКОПТЕРИТЕ НА АРМИЈАТА

СТАВЕН ПОД КОНТРОЛА ПОЖАРОТ ВО КОКИНО ОТКАКО ВО ГАСНЕЊЕТО СЕ ВКЛУЧИЈА ХЕЛИКОПТЕРИТЕ НА АРМИЈАТА

Пожарот во селото Кокино, Општина Старо Нагоричане е ставен под контрола откако хеликоптери на Армијата денеска напладне околу еден час се вклучиле во ...
ВО КОКИНО АКТИВЕН ПОЖАР ВО НЕПРИСТАПЕН ТЕРЕН, ПОЖАРНИКАРИТЕ ВЕЛАТ ПОТРЕБНА ИМ E ПОМОШ ОД ХЕЛИКОПТЕРИ

ВО КОКИНО АКТИВЕН ПОЖАР ВО НЕПРИСТАПЕН ТЕРЕН, ПОЖАРНИКАРИТЕ ВЕЛАТ ПОТРЕБНА ИМ E ПОМОШ ОД ХЕЛИКОПТЕРИ

Повеќето пожари кои од завчера ја зафатија шумата во селото Кокино, Општина Старо Нагоричане, ноќеска се ставени под контрола. Активен е само еден пож ...
ГОЛЕМ ПОЖАР ВО КОКИНО, ЗАФАТЕНИ УШТЕ ТРИ СЕЛА, ЕВАКУИРАНИ И ДЕЛ ОД ЖИТЕЛИТЕ

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО КОКИНО, ЗАФАТЕНИ УШТЕ ТРИ СЕЛА, ЕВАКУИРАНИ И ДЕЛ ОД ЖИТЕЛИТЕ

Во голем пожар денеска изгореа околу 600 хектари квалитетна борова, дабова и букова шума  стара 50 години во кумановските села Кокино, Маотино, Степан ...
ЛЕТОТО ПРИСТИГНА СО ДЕЛУМНО ПОМРАЧУВАЊЕ НА СОНЦЕТО

ЛЕТОТО ПРИСТИГНА СО ДЕЛУМНО ПОМРАЧУВАЊЕ НА СОНЦЕТО

Десетици луѓе, традиционално пред изгрејсонцето, се собраа на мегалитската опсерваторија Кокино, 80 километри североисточно од Скопје, за да ги поздра ...
КОКИНО ТРИ ГОДИНИ ГО ЧЕКА ПРОЕКТОТ ОД ДРЖАВАТА, НЕМА СТРУЈА И ВОДА, А СЕ НАПЛАЌА БИЛЕТ

КОКИНО ТРИ ГОДИНИ ГО ЧЕКА ПРОЕКТОТ ОД ДРЖАВАТА, НЕМА СТРУЈА И ВОДА, А СЕ НАПЛАЌА БИЛЕТ

Државата не презема ништо за да го заживее археолошко-астрономскиот локалитет Кокино како атрактивна туристичка дестинација во регионот. Три и пол год ...
ОД ДЕНЕСКА ЗА ВЛЕЗ ВО КОКИНО ОД 30 ДО 120 ДЕНАРИ

ОД ДЕНЕСКА ЗА ВЛЕЗ ВО КОКИНО ОД 30 ДО 120 ДЕНАРИ

Од денеска се  наплаќа влезница за влез во мегалитската опсерваторија Кокино, според одлуката на Кумановскиот музеј за воведување систем за наплата на ...
БЕЈЛИ ГИ ПОВИКА ПАРТИИТЕ ДА ГИ ПОЧИТУВААТ СОБРАНИЕТО И СЈО

БЕЈЛИ ГИ ПОВИКА ПАРТИИТЕ ДА ГИ ПОЧИТУВААТ СОБРАНИЕТО И СЈО

Американскиот амбасадор Џес Бејли ги повика политичките партии и институциите да ги остранат сите пречки за работа на Специјалното јавно обвинителство ...
7 / 7 НАПИСИ