Таг: комедија

ПОЧИНА ТЕРИ ЏОНС, ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА „МОНТИ ПАЈТОН“

ПОЧИНА ТЕРИ ЏОНС, ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА „МОНТИ ПАЈТОН“

Ѕвездата на „Монти Пајтон“, Тери Џонс, почина на 77 години, потврди неговиот менаџер. „Тери почина синоќа на 77 години по долга и храбра битка со ред ...
КОМЕДИЈАТА „100 РАБОТИ“ ВЕЧЕРВА ГО ОТВОРА 14. ФЕСТИВАЛ НА НОВИОТ ГЕРМАНСКИ ФИЛМ

КОМЕДИЈАТА „100 РАБОТИ“ ВЕЧЕРВА ГО ОТВОРА 14. ФЕСТИВАЛ НА НОВИОТ ГЕРМАНСКИ ФИЛМ

Со комедијата „100 работи“ во режија на Флориан Давид Фиц, вечерва во 19 часот во киното Милениум, ќе почне 14. Фестивал на Новиот германски филм. Од ...
ТРИ ОРОСПИИ, ЕДНО СЕЛО

ТРИ ОРОСПИИ, ЕДНО СЕЛО

Радостите на сексот за пари е тема на комедијата „Незаборавна пролет во заборавено село“, дебито на македонскиот режисер Куштрим Бектеши, кој е автор ...
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ И ЧЕ ГЕВАРА

ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ И ЧЕ ГЕВАРА

Владимир Блажевски, еден од најзначајните современи македонски филмски автори, е резигниран и уморен, покажува неговиот последен, четврти филм „Година ...
КАРДИОХИРУРЗИТЕ МЕ ЗАКРПИЈА СРЕДЕ СНИМАЊЕ, ПА ГО ДОСНИМИВ „АХ ЉУБОВ МОЈА“ ЗА СИТЕ ДА СЕ СРЕЌНИ, ВЕЛИ  КОЛЕ АНГЕЛОВСКИ

КАРДИОХИРУРЗИТЕ МЕ ЗАКРПИЈА СРЕДЕ СНИМАЊЕ, ПА ГО ДОСНИМИВ „АХ ЉУБОВ МОЈА“ ЗА СИТЕ ДА СЕ СРЕЌНИ, ВЕЛИ  КОЛЕ АНГЕЛОВСКИ

На премиерата на новиот македонски филм, комедијата „Ах љубов моја“ на сценаристот и режисер Коле Ангеловски на Скопскиот филмски фестивал (СФФ) синоќ ...
„РЕКВИЕМ ЗА ГОСПОЃА Ј“ ГО ОТВОРА СКОПСКИОТ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ В ЧЕТВРТОК

„РЕКВИЕМ ЗА ГОСПОЃА Ј“ ГО ОТВОРА СКОПСКИОТ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ В ЧЕТВРТОК

„Реквием за госпоѓа Ј“ на српскиот режисер Бојан Вулетиќ го отвора в четврток јубилејното 20-то издание на Скопскиот филмски фестивал. Филмот на Вулет ...
„ПО МАНДАТИТЕ КАЈ ЌЕ ЗАВРШИМЕ, В ГРАДИНКА ИЛИ В ЗАТВОР?“, КОМЕДИЈА ВО БИТОЛА

„ПО МАНДАТИТЕ КАЈ ЌЕ ЗАВРШИМЕ, В ГРАДИНКА ИЛИ В ЗАТВОР?“, КОМЕДИЈА ВО БИТОЛА

Од премиери и експремиери, лидери на опозиција, градоначалници, па сѐ до секретари во општините, се појавија како ликови во урнебесната комедија „Каба ...
ПОЧИНА ГОРДЕН КЕЈ, ЛЕГЕНДАРНИОТ РЕНЀ ОД „АЛО, АЛО“

ПОЧИНА ГОРДЕН КЕЈ, ЛЕГЕНДАРНИОТ РЕНЀ ОД „АЛО, АЛО“

Горден Кеј, актерот најпознат по улогата на Ренè Франсоа Артоа во комедијата „Ало, ало“ на Би-Би-Си, почина на 75 години. Најзапаметен е по улогата ...
НЕСУДЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ПАЉОТО МУ ОТСВИРИ НА ТАЛЕСКИ

НЕСУДЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ПАЉОТО МУ ОТСВИРИ НА ТАЛЕСКИ

По успешната кариера во бодибилдингот и неисполнатата желба да стане градоначалник, битолчанецот Зоран Лазаревски-Паљо настапи  во урнебесната роденде ...
9 / 9 НАПИСИ