Таг: контејнер

1 2 10 / 12 НАПИСИ
СО КОЛА ВЛЕЧЕЛЕ КОНТЕЈНЕР И ГО ВОЗЕЛЕ ПО УЛИЦА ВО КУМАНОВО, ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО ВОЗАЧОТ

СО КОЛА ВЛЕЧЕЛЕ КОНТЕЈНЕР И ГО ВОЗЕЛЕ ПО УЛИЦА ВО КУМАНОВО, ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО ВОЗАЧОТ

Викендов во Куманово возач на автомобил влечел контејнер по улица, загрозувајќи ја безбедноста на другите учесници во сообраќајот. Настанот се случил ...
ПОЧИНА РАБОТНИК ОД СКОПСКА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“, ГО ПОТИСНАЛ КОНТЕЈНЕР И ХИДРАУЛИКАТА ГО ПОВЛЕКЛА И ГО ПРИГМЕЧИЛА

ПОЧИНА РАБОТНИК ОД СКОПСКА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“, ГО ПОТИСНАЛ КОНТЕЈНЕР И ХИДРАУЛИКАТА ГО ПОВЛЕКЛА И ГО ПРИГМЕЧИЛА

Вработен во Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ вчера починал при извршување на работата, кога го потиснал контејнер, а потоа го повлекла хидраул ...
ТУРЦИЈА ЌЕ ПОСТАВИ КОНТЕЈНЕРСКИ ГРАДОВИ ЗА ПРЕЖИВЕАНИТЕ НА ЗЕМЈОТРЕСОТ КОЈ ОДНЕСЕ 54.000 ЖИВОТИ

ТУРЦИЈА ЌЕ ПОСТАВИ КОНТЕЈНЕРСКИ ГРАДОВИ ЗА ПРЕЖИВЕАНИТЕ НА ЗЕМЈОТРЕСОТ КОЈ ОДНЕСЕ 54.000 ЖИВОТИ

Турција поставува контејнерски градови за да ги згрижи долгорочно оние кои останале без дом по неодамнешниот катастрофален земјотрес, додека бројот на ...
КОНТЕЈНЕР СО ЃУБРЕ СТОИ НА КОЛОВОЗОТ СРЕДE ПАРТИЗАНСКА ВО СКОПСКИ КАРПОШ

КОНТЕЈНЕР СО ЃУБРЕ СТОИ НА КОЛОВОЗОТ СРЕДE ПАРТИЗАНСКА ВО СКОПСКИ КАРПОШ

Контејнер со ѓубре од попладнево стои средe булеварот Партизански одреди во Карпош 3 во Скопје. Контејнерот стои во насоката кон Карпош во крајната, т ...
ВО ТЕТОВО ПОСТАВЕНИ 15 ПОЛУПОДЗЕМНИ КОНТЕЈНЕРИ

ВО ТЕТОВО ПОСТАВЕНИ 15 ПОЛУПОДЗЕМНИ КОНТЕЈНЕРИ

На 15 локации во централното градско подрачје на Тетово се поставени нови полуподземни контејнери. Со нивната употреба се очекува да се намалат купишт ...
ФАТЕНИ ТРОЈЦА МАЛОЛЕТНИЦИ КОИ ВО ТЕТОВО ПАЛЕА КОНТЕЈНЕРИ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

ФАТЕНИ ТРОЈЦА МАЛОЛЕТНИЦИ КОИ ВО ТЕТОВО ПАЛЕА КОНТЕЈНЕРИ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

СВР Тетово ги откри лицата кои минатиот месец во повеќе наврати предизвикаа пожар во контејнери за време на полициски час. Тогаш беа запалени неколку ...
ТЕТОВО ДОБИ НОВА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА КОЈА ПОМИНУВА ПРЕКУ БЕТОНСКИ ПРЕЧКИ И КОНТЕЈНЕРИ

ТЕТОВО ДОБИ НОВА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА КОЈА ПОМИНУВА ПРЕКУ БЕТОНСКИ ПРЕЧКИ И КОНТЕЈНЕРИ

Општина Тетово реши да воведе уште една велосипедска патека во градот. Идејата беше добра, но реализацијата е катастрофална. Патеката е поставена на б ...
ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЗАПАЛЕН ЛЕТНИКОВЕЦ ВО ПАРК ШУМАТА ГАЗИ БАБА

ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЗАПАЛЕН ЛЕТНИКОВЕЦ ВО ПАРК ШУМАТА ГАЗИ БАБА

Денеска попладне, додека на сила е полицискиот час, запален е летниковец во парк шумата Гази Баба во Скопје. Пожарот го забележале инспекторите на Гра ...
УЧЕНИЦИ ОД БИТОЛА УЧАТ ЗА ЕКОЛОГИЈА, НО НА ШКОЛСКИОТ ИЗЛЕТ ЃУБРЕТО ГО ФРЛИЈА ВО ПРИРОДА

УЧЕНИЦИ ОД БИТОЛА УЧАТ ЗА ЕКОЛОГИЈА, НО НА ШКОЛСКИОТ ИЗЛЕТ ЃУБРЕТО ГО ФРЛИЈА ВО ПРИРОДА

Во училиштата учат за екологија, а ѓубрето го оставаат во природа, реагира Црковниот одбор од храмот „Св. Богородица“ во битолското село Трново, откак ...
ФРЛЕНИТЕ АМАНДМАНИ НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ КОПИИ, ОРИГИНАЛИТЕ СЕ ВО АРХИВАТА, ТВРДИ СОБРАНИЕТО

ФРЛЕНИТЕ АМАНДМАНИ НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ КОПИИ, ОРИГИНАЛИТЕ СЕ ВО АРХИВАТА, ТВРДИ СОБРАНИЕТО

Собранието ги демантира обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ и пишувањата во дел од електронските медиуми дека нивни архивирани амандмани поднесени за Законот з ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ