Таг: концерт

1 2 3 9 10 / 90 НАПИСИ
ЗУБИН МЕХТА И БЕЛГРАДСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА СО КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ НА 24 ЈУНИ

ЗУБИН МЕХТА И БЕЛГРАДСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА СО КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ НА 24 ЈУНИ

Белградската филхармонија, под диригенство на легандарниот Зубин Мехта, ќе гостува во Скопје на 24 јуни, во салата на Филхармонијата.  Концерт, како ш ...
ХОРОТ НА „ТАНЕЦ“ УТРЕ ЗА ПРВПАТ ЌЕ ИМА КОНЦЕРТ СО СЛОВЕНСКО-ВИЗАНТИСКО ПЕЕЊЕ

ХОРОТ НА „ТАНЕЦ“ УТРЕ ЗА ПРВПАТ ЌЕ ИМА КОНЦЕРТ СО СЛОВЕНСКО-ВИЗАНТИСКО ПЕЕЊЕ

Хорот на Ансамблот за народни песни и ора „Танец“ утре за првпат ќе изведе концерт со словенско-византиско пеење, на настап во во Музејот на македонск ...
ПЕТ ГОДИНИ СОБИРАМ СИЛИ ДА ЗБОРУВАМ ЗА ГОРАН, РЕЧЕ ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ НА ЕМОТИВНИОТ КОНЦЕРТ ВО ЧЕСТ НА БРАТ МУ ВО РОДНАТА БИТОЛА

ПЕТ ГОДИНИ СОБИРАМ СИЛИ ДА ЗБОРУВАМ ЗА ГОРАН, РЕЧЕ ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ НА ЕМОТИВНИОТ КОНЦЕРТ ВО ЧЕСТ НА БРАТ МУ ВО РОДНАТА БИТОЛА

„Ова за мене е прилично емотивен момент зашто поминаа нецели пет години од заминувањето на Горан Стефановски и до скоро немав никаква сила ни да давам ...
СЛАВНИОТ ПИЈАНИСТ ИВО ПОГОРЕЛИЌ НА 22 АПРИЛ СО КОНЦЕРТ ВО ФИЛХАРМОНИЈА

СЛАВНИОТ ПИЈАНИСТ ИВО ПОГОРЕЛИЌ НА 22 АПРИЛ СО КОНЦЕРТ ВО ФИЛХАРМОНИЈА

Легендарниот хрватски пијанист со светска кариера Иво Погорелиќ (65) на 22 април ќе има концерт во Филхармонијата во Скопје, соопшти Сојузот на композ ...
ОВИЕ 20 ГОДИНИ СЕ ЗАГРЕВАВ, СЕГА ДОАЃА ВТОРИОТ ДЕЛ ОД МАРАТОНОТ, ВЕЛИ ТЕНОРОТ БЛАГОЈ НАЦОСКИ ПРЕД ЈУБИЛЕЈНИОТ КОНЦЕРТ ВО НОБ

ОВИЕ 20 ГОДИНИ СЕ ЗАГРЕВАВ, СЕГА ДОАЃА ВТОРИОТ ДЕЛ ОД МАРАТОНОТ, ВЕЛИ ТЕНОРОТ БЛАГОЈ НАЦОСКИ ПРЕД ЈУБИЛЕЈНИОТ КОНЦЕРТ ВО НОБ

Вечерва ќе има убава музика, но и убав муабет, би сакал да се создаде еден вид интима со публиката, вели македонскиот тенор со меѓународна ...
„ТАНЕЦ“ ОРГАНИЗИРА КОНЦЕРТ ВО ЧЕСТ НА 100 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА АЛЕКСАНДАР САРИЕВСКИ

„ТАНЕЦ“ ОРГАНИЗИРА КОНЦЕРТ ВО ЧЕСТ НА 100 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА АЛЕКСАНДАР САРИЕВСКИ

Ансамблот за народни игри и песни „Танец“ најави вокално-инструментален концерт во чест на 100 години од раѓањето на легендарниот македонски пејач Але ...
АКИ ОД КАМЕЊАНЕ БЕШЕ ДОМАЌИН НА МИК ЏЕГЕР И СТОУНСИ ВО ВИЕНА

АКИ ОД КАМЕЊАНЕ БЕШЕ ДОМАЌИН НА МИК ЏЕГЕР И СТОУНСИ ВО ВИЕНА

Аки Нуредини, родум од тетовското село Камењане, кој е сопственик на популарниот ресторан „Соле“ во Виена, завчеравечер беше домаќин на Мик Џегер и на ...
СО ГАЛА КОНЦЕРТ НА ИТАЛИЈАНСКИТЕ ТЕНОРИ ДЕ АКРИСА, СЕРА, ПАЛМИЈА И ТАРКВИНИ ВЕЧЕРВА ПОЧНУВА ОХРИДСКО ЛЕТО

СО ГАЛА КОНЦЕРТ НА ИТАЛИЈАНСКИТЕ ТЕНОРИ ДЕ АКРИСА, СЕРА, ПАЛМИЈА И ТАРКВИНИ ВЕЧЕРВА ПОЧНУВА ОХРИДСКО ЛЕТО

Во Античкиот театар, вечерва со концертот на светски познатите италијански тенори Алесандро Косентино де Акриса, Федерико Сера, Џовани Марија Палмија ...
МАЛОЛЕТНИЦИ СЕ СТЕПАЛЕ СО НОЖЕВИ НА КОНЦЕРТОТ ЗА РОДЕНДЕНОТ НА ДУИ ВО СКОПЈЕ, ТРОЈЦА УАПСЕНИ, ТРОЈЦА ПОВРЕДЕНИ

МАЛОЛЕТНИЦИ СЕ СТЕПАЛЕ СО НОЖЕВИ НА КОНЦЕРТОТ ЗА РОДЕНДЕНОТ НА ДУИ ВО СКОПЈЕ, ТРОЈЦА УАПСЕНИ, ТРОЈЦА ПОВРЕДЕНИ

Тројца малолетници се уапсени, а еден малолетник и уште две лица се донесени со повреди во болница за време на синоќешниот концертот по повод 20-годиш ...
МАДОНА, „ЈУ-ТУ“ И СТИНГ ЌЕ ПЕАТ ЗА ПОДДРШКА НА УКРАИНА, КОНЦЕРТОТ ЌЕ СЕ ПРЕНЕСУВА НА ВИДЕОБИМ И НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ

МАДОНА, „ЈУ-ТУ“ И СТИНГ ЌЕ ПЕАТ ЗА ПОДДРШКА НА УКРАИНА, КОНЦЕРТОТ ЌЕ СЕ ПРЕНЕСУВА НА ВИДЕОБИМ И НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ

Денеска на Плоштадот Македонија во Скопје од 17.30 часот на видеобим во живо ќе се пренесува светскиот онлајн телемаратон за поддршка на Украина под с ...
1 2 3 9 10 / 90 НАПИСИ