Таг: коронакриза

1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ
НЀ ЧЕКА РАБОТА СО МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ НА ДЕЦАТА ПОСЛЕ КОРОНАКРИЗАТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

НЀ ЧЕКА РАБОТА СО МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ НА ДЕЦАТА ПОСЛЕ КОРОНАКРИЗАТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Нѐ чека интензивна работа за ресоцијализацијата на децата, на кои им се смени начинот на живот и имаа проблем со тоа што им се прекина дружбата во кор ...
ГЕРМАНЦИТЕ СЀ ПОЧЕСТО СИ ГО СКЛАДИРААТ ЗЛАТОТО ВО БАНКИ, ВЕЛИ НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ

ГЕРМАНЦИТЕ СЀ ПОЧЕСТО СИ ГО СКЛАДИРААТ ЗЛАТОТО ВО БАНКИ, ВЕЛИ НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ

Германците во 2020 го складирале своето злато поради неизвесностите во ковид пандемијата, покажа неодамнешно истражување на приватниот универзитет „Шт ...
Д-Р ЗОРА ЉУШЕСКА-ТРАЈЧЕСКА ОД „СВ. ЕРАЗМО“ Е ТРЕТО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ ОД ОХРИД КОЕ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

Д-Р ЗОРА ЉУШЕСКА-ТРАЈЧЕСКА ОД „СВ. ЕРАЗМО“ Е ТРЕТО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ ОД ОХРИД КОЕ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

Шеесет и шестгодишната д-р Зора Љушеска-Трајческа, специјалист по физикална медицина и рехабилитација во охридската Специјална болница за ортопедија и ...
ПРИХОДИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ ЛАНИ НАМАЛЕНИ ЗА 10 ОТСТО ПОРАДИ КОРОНАКРИЗАТА

ПРИХОДИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ ЛАНИ НАМАЛЕНИ ЗА 10 ОТСТО ПОРАДИ КОРОНАКРИЗАТА

За 10,6 отсто се намалени приходите на Град Скопје лани споредено со 2019. Ваквото намалување на остварените приходи во вкупниот буџет, како што велат ...
ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ЌЕ БИДЕ КЛИНИЧКА БОЛНИЦА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ

ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ЌЕ БИДЕ КЛИНИЧКА БОЛНИЦА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ

Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ во Скопје ќе прерасне во Клиничка болница, најави министерот за здравство Венко Филипче. Тој во изјава за ...
КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА ОД ЧЕТВРТОК ЌЕ РАБОТАТ ДО 21 ЧАСОТ, РЕЧЕ ЗАЕВ

КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА ОД ЧЕТВРТОК ЌЕ РАБОТАТ ДО 21 ЧАСОТ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Од четврток, 21 јануари, рестораните и кафулињата ќе работат до 21 часот, објави премиерот Зоран Заев, откако на денешната владина седница ги разгледа ...
ПРОДОЛЖЕН РОКОТ ЗА ИСПЛАТА НА ПОМОШТА ОД 6.000 ДЕНАРИ ЗА ГРАЃАНИТЕ КОИ НЕМАА АЖУРИРАНО ПОДАТОЦИ ВО БАНКИТЕ

ПРОДОЛЖЕН РОКОТ ЗА ИСПЛАТА НА ПОМОШТА ОД 6.000 ДЕНАРИ ЗА ГРАЃАНИТЕ КОИ НЕМАА АЖУРИРАНО ПОДАТОЦИ ВО БАНКИТЕ

До 31 март е продолжен рокот за исплата на помошта од 6.000 денари за ранливи групи. Владата на денешната седница донесе одлука да се продолжи рокот д ...
ГЕРМАНИЈА ДОНИРАШЕ 84 РЕСПИРАТОРИ ВРЕДНИ 878 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО

ГЕРМАНИЈА ДОНИРАШЕ 84 РЕСПИРАТОРИ ВРЕДНИ 878 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО

Германија денеска му донираше 84 аспиратори на Министерството за здравство. Покрај респираторите, донирани се и 100 пулсоксиметри, а вкупната вредност ...
БАНКИТЕ ИМ ОТВОРИЈА ПОТСМЕТКИ НА ГРАЃАНИТЕ СО БЛОКИРАНИ СМЕТКИ ЗА ДА ЈА ПОДИГНАТ ПОМОШТА ОД 6.000 ДЕНАРИ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

БАНКИТЕ ИМ ОТВОРИЈА ПОТСМЕТКИ НА ГРАЃАНИТЕ СО БЛОКИРАНИ СМЕТКИ ЗА ДА ЈА ПОДИГНАТ ПОМОШТА ОД 6.000 ДЕНАРИ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

Банките кои имаат техничка можност им отворија потсметки на граѓаните кои имаа блокирани сметки, за да се исплати државната помош од 6 илјади денари, ...
СОБРАНИЕТО ГО УСВОИ ЗАКОНОТ ЗА ЕДНОКРАТНА ПОМОШ ОД 6.000 ДЕНАРИ ЗА РАНЛИВИТЕ КАТЕГОРИИ

СОБРАНИЕТО ГО УСВОИ ЗАКОНОТ ЗА ЕДНОКРАТНА ПОМОШ ОД 6.000 ДЕНАРИ ЗА РАНЛИВИТЕ КАТЕГОРИИ

Собранието денеска го усвои Законот за финансиска поддршка на ранливата категорија граѓани според кој, оние со низок доход ќе добијат еднократна финан ...
1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ