Таг: коронакриза

1 2 3 4 5 30 / 48 НАПИСИ
ДВОЈНО ЗГОЛЕМЕНА РАБОТАТА НА СЛУЖБАТА ЗА ДОМАШНА ПОСЕТА ВО КУМАНОВО ПОРАДИ КОРОНАКРИЗАТА

ДВОЈНО ЗГОЛЕМЕНА РАБОТАТА НА СЛУЖБАТА ЗА ДОМАШНА ПОСЕТА ВО КУМАНОВО ПОРАДИ КОРОНАКРИЗАТА

Службата за домашна посета при Здравствениот дом во Куманово има двојно повеќе работа откако се зголеми бројот на заразени од коронавирусот во градот. ...
ДО ВТОРНИК ФИРМИТЕ ТРЕБА ДА ПОДНЕСАТ БАРАЊЕ ДО УЈП ЗА ПОМОШ ЗА ИСПЛАТА НА ОКТОМВРИСКАТА ПЛАТА

ДО ВТОРНИК ФИРМИТЕ ТРЕБА ДА ПОДНЕСАТ БАРАЊЕ ДО УЈП ЗА ПОМОШ ЗА ИСПЛАТА НА ОКТОМВРИСКАТА ПЛАТА

До вторник, 10 ноември, фирмите погодени од пандемијата на коронавирусот треба да достават барање до Управата за јавни приходи (УЈП), за да добијат по ...
НЕМА ТУРИСТИ ВО ОХРИД, ЗАНАЕТЧИИТЕ ГИ ЗАТВОРИЈА ДУЌАНИТЕ

НЕМА ТУРИСТИ ВО ОХРИД, ЗАНАЕТЧИИТЕ ГИ ЗАТВОРИЈА ДУЌАНИТЕ

Познатите вешти занаетчии во Охрид се борат за сопствената егзистенција поради коронакризата. Нема муштерии, па и оние малкуте дуќани кои низ годините ...
НАТО ДОНИРАШЕ 60 РЕСПИРАТОРИ ЗА ТРАНСПОРТ НА КОВИД-ПАЦИЕНТИ ВО БРЗА ПОМОШ, ЗЕМЈАВА СЕГА ИМА 266 РЕСПИРАТОРИ

НАТО ДОНИРАШЕ 60 РЕСПИРАТОРИ ЗА ТРАНСПОРТ НА КОВИД-ПАЦИЕНТИ ВО БРЗА ПОМОШ, ЗЕМЈАВА СЕГА ИМА 266 РЕСПИРАТОРИ

Шеесет респиратори, во вредност од 1.4 милиони евра стигнаа денес во земјава, како донација од НАТО Доверителниот фонд. Министерот за здравство Венко ...
КОРОНАКРИЗАТА СТАВИ КЛУЧ НА ДЕЛ ОД ХОТЕЛИТЕ ВО ОХРИД И СТРУГА, ХОТЕЛИЕРИТЕ ВЕЛАТ СОСТОЈБАТА Е ОЧАЈНА

КОРОНАКРИЗАТА СТАВИ КЛУЧ НА ДЕЛ ОД ХОТЕЛИТЕ ВО ОХРИД И СТРУГА, ХОТЕЛИЕРИТЕ ВЕЛАТ СОСТОЈБАТА Е ОЧАЈНА

Коронакризата затвори дел од хотелите на охридско-струшката ривиера. Повеќе од 20 проценти од хотелските легла не работат, а ист толкав број се очекув ...
СИТУАЦИЈАТА Е АЛАРАМАНТНА, ОЧЕКУВАМ СОБРАНИЕТО ИТНО ДА ГИ ДОНЕСЕ ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ, АПЕЛИРА ФИЛИПЧЕ

СИТУАЦИЈАТА Е АЛАРАМАНТНА, ОЧЕКУВАМ СОБРАНИЕТО ИТНО ДА ГИ ДОНЕСЕ ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ, АПЕЛИРА ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче по трет пат апелира дека ситуацијата со коронавирусот во земјава е многу сериозна и очекува од пратениците утре ...
84 ИЛЈАДИ НОВОЗАРАЗЕНИ ВО САД – НАЈВИСОКА ДНЕВНА БРОЈКА ВО КОРОНАКРИЗАТА

84 ИЛЈАДИ НОВОЗАРАЗЕНИ ВО САД – НАЈВИСОКА ДНЕВНА БРОЈКА ВО КОРОНАКРИЗАТА

Над 84 илјади лица се регистрирани позитивни на ковид-19 во САД во петокот, што е рекордна дневна бројка од почетокот на пандемијата. Бројката од 84.2 ...
ВЛАДАТА ДА ИСПИТА КАДЕ ОТИДОА ПАРИТЕ ОД ПРВИТЕ МЕРКИ ШТО ГИ ДОБИЈА 300 КОМПАНИИ, А РАБОТНИЦИТЕ ОСТАНАА СО ПРАЗНИ РАЦЕ, БАРА „ГЛАСЕН ТЕКСТИЛЕЦ“

ВЛАДАТА ДА ИСПИТА КАДЕ ОТИДОА ПАРИТЕ ОД ПРВИТЕ МЕРКИ ШТО ГИ ДОБИЈА 300 КОМПАНИИ, А РАБОТНИЦИТЕ ОСТАНАА СО ПРАЗНИ РАЦЕ, БАРА „ГЛАСЕН ТЕКСТИЛЕЦ“

„Од првата помош што како мерка ја даде Владата, дури 300 компании не ја исплатиле финансиската подршка за работниците, а 7.000 компании исплатиле под ...
ЛУЃЕТО ВО КОРОНАКРИЗАТА ПОВЕЌЕ СОНУВААТ ЗА СМРТ, ИЗГУБЕНИ ПАСОШИ И РАКУВАЊА, ОТКРИ ФИНСКО ИСТРАЖУВАЊЕ

ЛУЃЕТО ВО КОРОНАКРИЗАТА ПОВЕЌЕ СОНУВААТ ЗА СМРТ, ИЗГУБЕНИ ПАСОШИ И РАКУВАЊА, ОТКРИ ФИНСКО ИСТРАЖУВАЊЕ

Луѓето во време на коронакриза сѐ почесто сонуваат прегратки, ракувања, изгубени пасоши, затворени граници, простори со многу народ како и кошмари пов ...
ОХРИДСКИТЕ ТУРИСТИЧКИ ВОДИЧИ БАРААТ ДРЖАВНА ПОМОШ ОТИ ГОДИНАВА ИМАЛО САМО 127 НОЌЕВАЊА ОД СТРАНЦИ

ОХРИДСКИТЕ ТУРИСТИЧКИ ВОДИЧИ БАРААТ ДРЖАВНА ПОМОШ ОТИ ГОДИНАВА ИМАЛО САМО 127 НОЌЕВАЊА ОД СТРАНЦИ

Охридските туристички водичи кои поради поради коронакризата останаа без работа во летниот период, велат дека нивните приходи се сведени на нула. Очај ...
1 2 3 4 5 30 / 48 НАПИСИ