Таг: коронавирус

1 275 276 277 278 279 299 2770 / 2988 НАПИСИ
ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО САД ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО САД ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба во САД поради пандемијата на коронавирусот, додека властите се мачат да го стават под контрола ширењет ...
ЗАЛОЖНИЦИ НА МИМОЗИТЕ

ЗАЛОЖНИЦИ НА МИМОЗИТЕ

1 Македонија е соочена со четири предизвици. Не е само битката да се ограничи ширењето на коронавирусот. За помалку од еден месец се закажани и предвр ...
АРМИЈАТА ДА СЕ ВКЛУЧИ ВО СПРАВУВАЊЕ СО КРИЗНАТА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, МУ ПРЕДЛОЖИ ВЛАДАТА НА ПЕНДАРОВСКИ

АРМИЈАТА ДА СЕ ВКЛУЧИ ВО СПРАВУВАЊЕ СО КРИЗНАТА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, МУ ПРЕДЛОЖИ ВЛАДАТА НА ПЕНДАРОВСКИ

Армијата се очекува да се вклучи во справување со кризната состојба во Дебар и Центар Жупа. На денешната владина седница беше донесена одлука за вовед ...
ПРВИ ДВА СЛУЧАЈА НА КОРОНАВИРУС ВО КОСОВО

ПРВИ ДВА СЛУЧАЈА НА КОРОНАВИРУС ВО КОСОВО

Косово денеска ги потврди првите случаи на коронавирус, со што во Европа остана само уште една земја во која тој не е регистриран – Црна Гора. Косовск ...
ВО ИТАЛИЈА РЕКОРДНИ 250 МРТВИ ВО ЕДЕН ДЕН, И ШПАНИЈА ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА

ВО ИТАЛИЈА РЕКОРДНИ 250 МРТВИ ВО ЕДЕН ДЕН, И ШПАНИЈА ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА

Во Италија е остварен нов црн рекорд откако во последните 24 часа починале 250 луѓе од коронавирусот, со што вкупната бројка порасна на 1.266. Ова е п ...
НАСТАВНИЦИ ОД ОСНОВНО ЌЕ ДРЖАТ СКРАТЕНИ ЧАСОВИ ПРЕКУ ТРИТЕ КАНАЛИ НА МРТ

НАСТАВНИЦИ ОД ОСНОВНО ЌЕ ДРЖАТ СКРАТЕНИ ЧАСОВИ ПРЕКУ ТРИТЕ КАНАЛИ НА МРТ

Основците и децата на претшколска возраст од понеделник ќе може да следат едукативни содржини на трите канали на Македонската радиотелевизија (МРТ), с ...
И ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ТРЕБА ДА ГИ РЕДУЦИРААТ ОПЕРАЦИИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

И ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ТРЕБА ДА ГИ РЕДУЦИРААТ ОПЕРАЦИИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче ги повика и приватните болници да ги почитуваат препораките на Владата за ограничување на ширењето на коронавиру ...
ЧЕТИРИ НОВИ СЛУЧАИ СО КОРОНАВИРУС, СЕ ВОВЕДУВА КРИЗНА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА

ЧЕТИРИ НОВИ СЛУЧАИ СО КОРОНАВИРУС, СЕ ВОВЕДУВА КРИЗНА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА

Четири нови пациенти има со коронавирус кои ќе бидат префрлени на Инфективната клиника во Скопје, кажа министерот за здравство Венко Филипче. Тие се п ...
ЧЕШКА ГИ ЗАТВОРА СВОИТЕ ГРАНИЦИ НА 30 ДЕНА

ЧЕШКА ГИ ЗАТВОРА СВОИТЕ ГРАНИЦИ НА 30 ДЕНА

На 16 март на полноќ, Чешка ги затвора своите граници и стапува на сила целосна забрана за патување, објави премиерот Андреј Бабиш. Согласно новата ...
ИМА ОБИДИ ЗА ПЛАНСКО ШИРЕЊЕ НА ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ДА СЕ ПРЕДИЗВИКА ПАНИКА КАЈ ГРАЃАНИТЕ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ

ИМА ОБИДИ ЗА ПЛАНСКО ШИРЕЊЕ НА ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ДА СЕ ПРЕДИЗВИКА ПАНИКА КАЈ ГРАЃАНИТЕ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ

Претседателот Стево Пендаровски кажа дека изминатиов период регистрирани се неколку обиди за ширење на лажни вести во врска со коронавирусот, со цел д ...
1 275 276 277 278 279 299 2770 / 2988 НАПИСИ