Таг: коронавирус

1 277 278 279 280 281 289 2790 / 2884 НАПИСИ
ПАТНИЦИТЕ ОД ИТАЛИЈА ЌЕ ПОПОЛНУВААТ ПРАШАЛНИК УШТЕ ВО АВИОНИТЕ, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

ПАТНИЦИТЕ ОД ИТАЛИЈА ЌЕ ПОПОЛНУВААТ ПРАШАЛНИК УШТЕ ВО АВИОНИТЕ, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Патниците кои од денес ќе доаѓаат во земјава со авионите на „Визер“ од Милано и Тревизо на аеродромите во Скопје и во Охрид ќе пополнуваат здравствена ...
ВО ИТАЛИЈА ПОВЕЌЕ НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ ОТКОЛКУ ВО КИНА, СНЕМУВА МАСКИ И ДРУГА ЗАШТИТНА ОПРЕМА

ВО ИТАЛИЈА ПОВЕЌЕ НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ ОТКОЛКУ ВО КИНА, СНЕМУВА МАСКИ И ДРУГА ЗАШТИТНА ОПРЕМА

Ширењето на коронавирусот во Кина успорува благодарение на строгите мерки на карантин, но затоа бројката новозаразени значително се зголемува во остат ...
УШТЕ ТРОЈЦА ТЕСТИРАНИ ЗА КОРОНАВИРУС, СИТЕ СЕ НЕГАТИВНИ, ВО ШКОЛИТЕ ЌЕ ИМА АЛКОХОЛЕН ДЕЗИНФИЦИЕНС

УШТЕ ТРОЈЦА ТЕСТИРАНИ ЗА КОРОНАВИРУС, СИТЕ СЕ НЕГАТИВНИ, ВО ШКОЛИТЕ ЌЕ ИМА АЛКОХОЛЕН ДЕЗИНФИЦИЕНС

Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје и Министерството зa здравство ќе добијат по една термална камера како  заштитна опрема в ...
КОРОНАВИРУСОТ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕНЕСЕ И ПРЕКУ ПАРИ, ВЕЛИ СВЕТСКАТА ЗДРАВСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА

КОРОНАВИРУСОТ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕНЕСЕ И ПРЕКУ ПАРИ, ВЕЛИ СВЕТСКАТА ЗДРАВСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА

Коронавирусот можеби се пренесува и преку банкноти, па луѓето повеќе би требало да користат бесконтактен начин на плаќање, предупреди Светската здравс ...
НЕМА НОВИ СОМНИТЕЛНИ ЗА КОРОНАВИРУС, СПАСОВСКИ АПЕЛИРА ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ СОВЕСНИ

НЕМА НОВИ СОМНИТЕЛНИ ЗА КОРОНАВИРУС, СПАСОВСКИ АПЕЛИРА ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ СОВЕСНИ

Нема нови пациенти кои се тестираат за коронавирус на Инфективната клиника во Скопје, изјави денес министерот за здравство Венко Филипче, кој заедно с ...
ЈУЖНА КОРЕЈА МУ ОБЈАВИ ВОЈНА НА КОРОНАВИРУСОТ, ВО КИНА ПАЃА БРОЈКАТА НА НОВОЗАРАЗЕНИ

ЈУЖНА КОРЕЈА МУ ОБЈАВИ ВОЈНА НА КОРОНАВИРУСОТ, ВО КИНА ПАЃА БРОЈКАТА НА НОВОЗАРАЗЕНИ

Иран прави залихи на медицински материјали, Италија враќа во служба пензионирани лекари, а Јужна Кореја планира да вложи милиони долари во напорите за ...
52 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, ПРВ СЛУЧАЈ НА ЗАРАЗА ВО ЊУЈОРК, МОСКВА И БЕРЛИН

52 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, ПРВ СЛУЧАЈ НА ЗАРАЗА ВО ЊУЈОРК, МОСКВА И БЕРЛИН

Осумнаесет луѓе починаа од коронавирусот во Италија во последните 24 часа, со што вкупната бројка порасна на 52, додека 1.835 се заразени. Сенегал, ...
НЕМААТ КОРОНАВИРУС ДОКТОРИТЕ КОИ БЕА ВО МАДРИД, ОСТАНУВААТ ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА

НЕМААТ КОРОНАВИРУС ДОКТОРИТЕ КОИ БЕА ВО МАДРИД, ОСТАНУВААТ ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА

Немаат коронавирус двајцата доктори кои се вратиле од конгресот во Мадрид, каде еден од предавачите е заболен, соопшти Министерството за здравство. По ...
ВОДАЧОТ НА РЕЛИГИОЗНАТА СЕКТА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕБРЕЖНОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

ВОДАЧОТ НА РЕЛИГИОЗНАТА СЕКТА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕБРЕЖНОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

Водачот на религиозната секта која што беше во центарот на епидемијата од коронавирус во Јужна Кореја ѝ се извини на нацијата за ширењето на болеста. ...
ДВАЈЦА МАКЕДОНСКИ ДОКТОРИ КОИ БИЛЕ ВО МАДРИД КАДЕ ИМАЛО ПРЕДАВАЧ СО КОРОНАВИРУС ДЕНЕС ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ ВО СКОПЈЕ

ДВАЈЦА МАКЕДОНСКИ ДОКТОРИ КОИ БИЛЕ ВО МАДРИД КАДЕ ИМАЛО ПРЕДАВАЧ СО КОРОНАВИРУС ДЕНЕС ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ ВО СКОПЈЕ

Двајца македонски доктори кои биле на конгрес во Мадрид каде еден од предавачите е заболен од коронавирус, денес ќе бидат тестирани на Инфективната кл ...
1 277 278 279 280 281 289 2790 / 2884 НАПИСИ