Таг: коронавирус

1 276 277 278 279 280 292 2780 / 2916 НАПИСИ
ОСТАНЕТЕ ДОМА, КАЖА ПРЕМИЕРОТ КОНТЕ, ЦЕЛА ИТАЛИЈА ВО КАРАНТИН ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

ОСТАНЕТЕ ДОМА, КАЖА ПРЕМИЕРОТ КОНТЕ, ЦЕЛА ИТАЛИЈА ВО КАРАНТИН ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Италијанскиот премиер Џузепе Конте ѝ порача на нацијата дека „мора да си ги смени навиките“ откако прогласи карантин на територијата на целата земја, ...
ЦЕЛА ИТАЛИЈА ВО ИЗОЛАЦИЈА, СООПШТИ ПРЕМИЕРОТ КОНТЕ НА ВОНРЕДНА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ВЕЧЕРВА

ЦЕЛА ИТАЛИЈА ВО ИЗОЛАЦИЈА, СООПШТИ ПРЕМИЕРОТ КОНТЕ НА ВОНРЕДНА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ВЕЧЕРВА

Цела Италија е ставена под блокада, во обид земјата да го спречи ширењето на заразата од коронавирусот. На прес конференција вечерва премиерот на Итал ...
ТРОЈЦА ЧЛЕНОВИ НА СЕМЕЈСТВОТО НА СОПРУЖНИЦИТЕ ОД ДЕБАР ИМААТ КОРОНАВИРУС, ДО СЕГА СЕДУМ ЗАРАЗЕНИ

ТРОЈЦА ЧЛЕНОВИ НА СЕМЕЈСТВОТО НА СОПРУЖНИЦИТЕ ОД ДЕБАР ИМААТ КОРОНАВИРУС, ДО СЕГА СЕДУМ ЗАРАЗЕНИ

Тројцата членови на семејството на сопружниците од Дебар се позитивни на коронавирус, објави Министерството за здравство. Вкупниот број на заразени од ...
ДЕЛЕГАТИТЕ НА КОНГРЕСОТ НА СДСМ ПОТПИШУВАА ИЗЈАВИ ДЕКА НЕ ПАТУВАЛЕ ВО ЗАГРОЗЕНИ ПОДРАЧЈА СО КОРОНАВИРУС ИЗМИНАТИВЕ 15 ДЕНА

ДЕЛЕГАТИТЕ НА КОНГРЕСОТ НА СДСМ ПОТПИШУВАА ИЗЈАВИ ДЕКА НЕ ПАТУВАЛЕ ВО ЗАГРОЗЕНИ ПОДРАЧЈА СО КОРОНАВИРУС ИЗМИНАТИВЕ 15 ДЕНА

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски вели дека сите учесници на денешниот конгрес на владејачката партија потпишале изјава дека изминативе 15 ...
НОВИ 97 ПОЧИНАТИ ВО ИТАЛИЈА, СЕ ЗАТВОРААТ СИТЕ СКИЈАЧКИ ЦЕНТРИ ЗАШТО ЛУЃЕТО БИЛЕ НЕРАЗУМНИ

НОВИ 97 ПОЧИНАТИ ВО ИТАЛИЈА, СЕ ЗАТВОРААТ СИТЕ СКИЈАЧКИ ЦЕНТРИ ЗАШТО ЛУЃЕТО БИЛЕ НЕРАЗУМНИ

Италија ќе ги затвори сите скијачки центри во земјата од утре сабајле, со наредба на Владата откако беше објавено дека денеска има нови 97 починати од ...
ПРВИ СМРТНИ СЛУЧАИ ВО ГЕРМАНИЈА, КОРОНАВИРУСОТ СЕГА ГО ИМА ВО СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА

ПРВИ СМРТНИ СЛУЧАИ ВО ГЕРМАНИЈА, КОРОНАВИРУСОТ СЕГА ГО ИМА ВО СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА

Германија ги потврди првите смртни случаи од коронавирусот. Здравствените власти кажаа дека тие се случија во градот Есен и во областа Хајнсберг, во з ...
ДИРЕКТОРКАТА НА КОЖНАТА КЛИНИКА ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕНА ПО ИЗБОРИТЕ,  КЛИНИКАТА ЗАТВОРЕНА СЛЕДНИТЕ 14 ДЕНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ДИРЕКТОРКАТА НА КОЖНАТА КЛИНИКА ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕНА ПО ИЗБОРИТЕ, КЛИНИКАТА ЗАТВОРЕНА СЛЕДНИТЕ 14 ДЕНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Директорката на Клиниката за кожни болести ќе биде суспендирана, сега е предизборен период и не може формално-правно да се вршат разрешувања, најави м ...
ДЕВЕДЕСЕТ ЛИЦА СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ОТКАКО БИЛЕ ВО КОНТАКТ СО ДИРЕКТОРКАТА НА КЛИНИКАТА ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ДЕВЕДЕСЕТ ЛИЦА СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ОТКАКО БИЛЕ ВО КОНТАКТ СО ДИРЕКТОРКАТА НА КЛИНИКАТА ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Шеесет и четири вработени лица на Клиниката за кожни болести, 11 пациенти кои биле хоспитализирани и 13 пациенти кои се лекувале во дневната болница в ...
ПОРТУГАЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СЕ СТАВИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА, АЛБАНИЈА ГИ ЗАТВОРА УЧИЛИШТАТА НА ДВЕ НЕДЕЛИ

ПОРТУГАЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СЕ СТАВИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА, АЛБАНИЈА ГИ ЗАТВОРА УЧИЛИШТАТА НА ДВЕ НЕДЕЛИ

Претседателот на Португалија Марсело Ребело де Соуса ги суспендираше сите свои активности на две недели и од претпазливост се стави во самоизолација. ...
ЌЕ ИМА МЕРКИ ПРОТИВ СИТЕ КОИ ЌЕ ГО ЗАГРОЗАТ ЈАВНОТО ЗДРАВЈЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ ПО ОБЈАВАТА ДЕКА ДОКТОРКА ИМА КОРОНАВИРУС

ЌЕ ИМА МЕРКИ ПРОТИВ СИТЕ КОИ ЌЕ ГО ЗАГРОЗАТ ЈАВНОТО ЗДРАВЈЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ ПО ОБЈАВАТА ДЕКА ДОКТОРКА ИМА КОРОНАВИРУС

Министерот за здравство Венко Филипче апелира дека секој граѓанин кој доаѓа од ризично подрачје  заразено со коронавирус, мора да остане во автоизолац ...
1 276 277 278 279 280 292 2780 / 2916 НАПИСИ