Таг: коронавирус

1 279 280 281 282 283 292 2810 / 2916 НАПИСИ
НЕМА НОВИ СОМНИТЕЛНИ СЛУЧАИ ЗА КОРОНАВИРУС, НА ДЕВЕ БАИР ЌЕ СЕ ТЕСТИРА АВТОБУС СО ТУРИСТИ ОД СИНГАПУР И ЈАПОНИЈА

НЕМА НОВИ СОМНИТЕЛНИ СЛУЧАИ ЗА КОРОНАВИРУС, НА ДЕВЕ БАИР ЌЕ СЕ ТЕСТИРА АВТОБУС СО ТУРИСТИ ОД СИНГАПУР И ЈАПОНИЈА

Нема нови тестирани пациени за коронавирус (КОВИД-19) во изминатото деноноќие, изјави министерот за здравство Венко Филипче. Единствената пациентка за ...
ФРАНЦУСКИ ПРАТЕНИК ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУСОТ, МАКРОН ПРЕДУПРЕДИ НА ЕПИДЕМИЈА

ФРАНЦУСКИ ПРАТЕНИК ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУСОТ, МАКРОН ПРЕДУПРЕДИ НА ЕПИДЕМИЈА

Пратеник во Националното собрание на Франција е хоспитализиран откако се заразил со коронавирусот, потврди долниот дом на парламентот. Во исто врем ...
ПО СЛОВЕНИЈА И БИХ, И СРБИЈА ГО ПОТВРДИ ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

ПО СЛОВЕНИЈА И БИХ, И СРБИЈА ГО ПОТВРДИ ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

Маж од Суботица е прв потврден случај на коронавирус во Србија. Министерството за здравство соопшти дека 43-годишникот е сместен во изолација. Тој ...
САД ПРИЗНАА ДЕКА НЕМААТ ДОВОЛНО ОПРЕМА ЗА ТЕСТИРАЊЕ, ВО ХУБЕИ НЕМА НОВИ СЛУЧАИ ЗА ПРВПАТ ОД ПОЈАВАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

САД ПРИЗНАА ДЕКА НЕМААТ ДОВОЛНО ОПРЕМА ЗА ТЕСТИРАЊЕ, ВО ХУБЕИ НЕМА НОВИ СЛУЧАИ ЗА ПРВПАТ ОД ПОЈАВАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

Светската здравствена организација (СЗО) ги предупреди земјите дека кризата со коронавирусот не ја сфаќаат доволно сериозно, додека бројката заразени ...
ТУРИСТИТЕ ОД АВСТРАЛИЈА И СИНГАПУР НЕМААТ КОРОНАВИРУС, НЕГАТИВЕН Е ТЕСТОТ И НА ЕДИНСТВЕНАТА ЗАБОЛЕНА ПАЦИЕНТКА

ТУРИСТИТЕ ОД АВСТРАЛИЈА И СИНГАПУР НЕМААТ КОРОНАВИРУС, НЕГАТИВЕН Е ТЕСТОТ И НА ЕДИНСТВЕНАТА ЗАБОЛЕНА ПАЦИЕНТКА

Двајцата туристи од Австралија и Сингапур кои беа тестирани, откако во еден хотел во центарот на Скопје се пожалиле на симптоми слични на грип, немаат ...
ВКУПНО 31 ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС ВО ГРЦИЈА, 21 СЕ ЗАРАЗИЛЕ ОД ЕДЕН БОЛЕН

ВКУПНО 31 ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС ВО ГРЦИЈА, 21 СЕ ЗАРАЗИЛЕ ОД ЕДЕН БОЛЕН

Бројката на заразени пациенти со коронавирус во Грција порасна на 31, откако 21 лице биле во контакт со деветиот позитивен случаj, објави портпаролот ...
ФИЛИПЧЕ ПРЕДЛАГА ДА СЕ ОТКАЖАТ ЈАВНИТЕ СОБИРИ, А НАТПРЕВАРИТЕ ДА СЕ ИГРААТ БЕЗ ПУБЛИКА ДО 13 МАРТ

ФИЛИПЧЕ ПРЕДЛАГА ДА СЕ ОТКАЖАТ ЈАВНИТЕ СОБИРИ, А НАТПРЕВАРИТЕ ДА СЕ ИГРААТ БЕЗ ПУБЛИКА ДО 13 МАРТ

Министерот за здравство Венко Филипче ќе предложи до Владата, препораката да не се одржуваат јавни собири и спортските натпревари да се одржуваат без ...
НАМЕСТО ВО МАЈ, ВЕНЕЦИСКОТО БИЕНАЛЕ ЗА АРХИТЕКТУРА СЕ ОДЛОЖУВА ЗА АВГУСТ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

НАМЕСТО ВО МАЈ, ВЕНЕЦИСКОТО БИЕНАЛЕ ЗА АРХИТЕКТУРА СЕ ОДЛОЖУВА ЗА АВГУСТ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Седумнаесетотто издание на Венециското биенале за архитектура се одложува поради ширењето на коронавирусот, и наместо на 23 мај, ќе се отвори на 29 ав ...
ДВАЈЦА ТУРИСТИ ОД АВСТРАЛИЈА И СИНГАПУР ВО КАРАНТИН ВО ХОТЕЛСКА СОБА ВО СКОПЈЕ, СЕ ИСПИТУВААТ ЗА КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ДВАЈЦА ТУРИСТИ ОД АВСТРАЛИЈА И СИНГАПУР ВО КАРАНТИН ВО ХОТЕЛСКА СОБА ВО СКОПЈЕ, СЕ ИСПИТУВААТ ЗА КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Тестови од двајца странски државјани кои на 28 февруари дошле во земјава, едниот од Австралија, другиот од Сингапур во моментов се тестираат на Инфект ...
107 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, УЧИЛИШТАТА ЗАТВОРЕНИ ДО 15 МАРТ, СЕРИЈА А ЌЕ СЕ ИГРА БЕЗ ПУБЛИКА

107 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, УЧИЛИШТАТА ЗАТВОРЕНИ ДО 15 МАРТ, СЕРИЈА А ЌЕ СЕ ИГРА БЕЗ ПУБЛИКА

Сите училиштата и факултетите во Италија ќе бидат затворени до 15 март, одлучи италијанската Влада, како максимална мерка на претпазливост од ширење н ...
1 279 280 281 282 283 292 2810 / 2916 НАПИСИ